Księża – w opinii internautów – złamali prawo podczas transmisji nabożeństwa w TVP

Księża – w opinii internautów – złamali prawo podczas transmisji nabożeństwa w TVP

W niedzielę na antenie TVP wyemitowano mszę w sanktuarium we wsi Pratulin. Internauci wskazują na to, że duchowni naruszyli podstawowe zasady higieny oraz przepisy prawa.

 

Włączyłam Mszę Świętą na TVP Polonia i przeżyłam szok, nie dość, że nie zostały zachowane odległości między wiernymi to Komunia Święta została rozdana tradycyjnie. Mimo szczerych chęci nie mogłam się skupić” – napisała na Facebooku jedna z oburzonych osób.

To nie wszystko, bo inny widz zauważył, że w wydarzeniu uczestniczyło więcej niż 50 wiernych: „Właśnie zakończyłem oglądanie Mszy Świętej w Pratulinie. Kościół pełny, powyżej 50 osób, przekazywanie znaku pokoju za pomocą rąk, komunia rozdawana ‚do ust’. Ci, którzy pozwolili na zorganizowanie tej mszy świętej powinni iść do więzienia za narażanie społeczeństwa na śmiertelne niebezpieczeństwo. Przede wszystkim proboszcz i wikariusze. A we Włoszech umiera średnio 500 osób dziennie. I piszę to jako zagorzały, praktykujący katolik, lekarz”.

 

Transmisje katolickich mszy świętych są już w TVP zupełną normą.

W jednym z odcinków programu „Pytanie na Śniadanie” dywagowano nawet nad tym, jak wierni powinni zachowywać się podczas oglądania relacji z nabożeństw.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby normalnie w domu powtarzać gesty wykonywane normalnie na mszy świętej. (…) Ważnym elementem jest to, na ile jesteśmy zjednoczeni duchowo z tym, co oglądamy” – wyjaśniał wtedy kapłan, który sugerował w ten sposób to, że katolicy… mogą klęczeć przed telewizorami.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kacperwojtaszek28EwaJacek DolińskiGrzesiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Dla „zagorzałych, praktykujących katolików lekarzy” nie potrafię zdobyć się na szacunek.. Ileż to zła uczyniły w kraju te wszystkie klauzule sumienia, zawierzenia Matce Boskiej ( Szumowski) i inne zabobony, spychające pacjentów i cały kraj w mroki średniowiecza .. Teraz mamy tego skutki : kościół lekceważy ( bo MOŻE, bo mu PiS dał do ręki wszechwładzę ) wymogi sanitarne, ciągnąc za sobą starych, bezbronnych ludzi. To po prostu zbrodnia.

Wiktor
Wiktor

Niebawem samo życie pokaże co jest z ich Panembogiem

Kacper
Kacper

Odpowiem Ci, nic się nie stanie. Wiesz czemu? Bo żyją zdala od większych aglomeracji miejskich. A nawet jeśli dojdzie tam korona to śmiertelność wynosi cały czas 3-4%

Grzesiek
Grzesiek

W takiej małej wsi w Lubelskim nie ma koronawirusa :-p

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, aby wirus COVID 19 wyeliminował ze społeczeństwa kilkudziesięciu durniów, którzy uważają że w kościele nie można się zarazić – włączając w to przebranych w bogate stroje liturgiczne. Szkoda tylko tych ludzi, których oni zdążą zarazić dopóki choroba ich nie zmoże.

Ewa
Ewa

Średniowiecze! Potencjalne morderstwo z premedytacją!

wojtaszek28
wojtaszek28

Chciałem wczoraj uczestniczyć z rodziną we mszy św., więc skorzystałem z transmisji na TV Polonia. I niestety ten nasz udział zamienił się w jakąś farsę, bo to co zrobili z tą mszą realizator transmisji oraz księża, którzy ją celebrowali, sprawiło, że po prostu nie mogliśmy powstrzymać się od śmiechu i złośliwych komentarzy. To był taki przykład topornego ludowego katolicyzmu, gdzie uroczyście oznacza długo i z odpowiednim patosem i najlepiej bez wielkiej treści. Nie wiem po co była cała ta szopka z kadzidłem, śpiewaną ewangelią i bezsensownym kazaniem (jakiś pseudo narodowy rachunek sumienia bez nawiązania do tego, co przed chwilą było… Czytaj więcej »