Kto czuje się najbardziej uprawniony do wypowiadania się na temat aborcji? Abp Jędraszewski

Protest przed warszawskim kościołem, w którym abp Jędraszewski odprawiał mszę

„Mamy zmaganie w ojczyźnie. To aborcja eugeniczna. Za tym wszystkim kryje się myślenie, które tak dobrze znamy z czasów II wojny światowej, że można dokonywać selekcji. Kiedyś była selekcja na rampach kolejowych, dziś w laboratoriach” – powiedział abp Marek Jędraszewski podczas mszy na Wawelu poprzedzającej II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu – Tak”. Metropolita przypomniał wiernym: – „Logika tego świata mówi: usunąć chore dzieci, zanim zobaczą piękno tego świata. Logika Boga: chronić je”. Po mszy uczestnicy marszu, z transparentami sprzeciwiającymi się aborcji, przeszli z Rynku na Wawel.

Metropolita Jędraszewski staje w szeregu przeciwników kobiet i ich prawa do decydowania – wraz z osobą najbliższą, czy ze swoją rodziną – o własnej seksualności, prokreacji i macierzyństwie. Trafił jednak na czasy, gdy kobiety nie chcą dłużej czekać na zdanie i pozwolenie hierarchów Kościoła do decydowania o tych – z punktu widzenia praw obywatelskich – najistotniejszych sprawach. Przypomnijmy: trwa właśnie akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy „Ratujmy kobiety”. Pierwsze 100 tysięcy podpisów już zebrano. Projekt przewiduje „wprowadzenie w Polsce światowych standardów prawa w dziedzinie rodzicielstwa oraz zdrowia” – czytamy na stronie ratujmykobiety.org.pl. Chodzi o zagwarantowanie ustawowo takich elementów, jak: rzetelną informację i edukację seksualną, dostęp do badań prenatalnych, wolną od ideologicznej indoktrynacji opiekę nad kobietą w ciąży i po porodzie, tanią i powszechnie dostępną antykoncepcję, prawo do przerwania ciąży. A także – pod wpływem działań ruchu anty-choice – zakaz drastycznych wystaw i demonstracji pod szpitalami i szkołami.

Jakie jest stanowisko abp Jędraszewskiego względem prób zmiany prawa? Jego słowa mówią same za siebie: – „Kompromis aborcyjny? To prawdziwe zagrożenie dla życia nienarodzonych. Bezprawie w imię prawa” – mówił metropolita krakowski podczas wspomnianej mszy na Wawelu. – „Nie daj Boże zawahać się w imię priorytetów tego świata, nie daj Boże, żeby nasze serca stały się twarde i wydawały wyroki na bezbronnych. Tych bezbronnych, o których współczesna medycyna – nie będąc pewna swoich wyroków – mówi, że są to dzieci naznaczone chorobą”.
(Źródło: wyborcza.pl, ratujmykobiety.org.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
magdalenaKrystynaHANNAPlus ujemnyZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
inz.mamon
inz.mamon

niedawno gdzieś widziałem reportaż o 3,5 dziewczynce która jest niepełnosprawna i wymaga rehabilitacji bo została uderzona przez opiekunkę i matka ją zostawiła w szpitalu a polska strona ubiega się o adopcję zagraniczną bo nikt w PL tego dziecka nie chce…. to się pytam, czy wśród tych wczorajszych milionów z różańcami nie znajdzie się JEDEN który by temu dziecku pomógł?? czy taki jędraszewski ze swoimi mądrościami choć raz nie mógłby się okazać człowiekiem??…..

Ted
Ted

Widać ma spore doświadczenie z własnego życia, ewentualnie swojej rodziny.

bart
bart

Bym się nawet roześmiał z bzdur Jądraszewskiego, ale jednak przerasta mnie to, że planowe wymordowanie 6 mln świadomych, czujących i niewinnych ludzi dygnitarz kleru katolickiego porównuje do aborcji.
Ta wypowiedź oczywiście rozniesie się po całym świeciei i jeszcze bardziej zrujnuje opinię o Polakach, Znowu będę musiał się wstydzić. Bo czy zdołam komukolwiek wyjaśnić, że ja i miliony podobnie do mnie myślących z wypowiedzią tego idoty nie ma nic wspólnego? Że nie każdy Polak to antysemicka świnia w typie Międlara?

Tomasz
Tomasz

Ciekawe, czy pan Jędraszewski choć raz odwiedził szpital, w którym rodzą się skrajnie zdeformowane istoty i czuwał przy choć jednej mającej tam miejsce agonii. Czy potrafił choć raz skutecznie pocieszyć kobietę, która przez to przeszła.

Zwinka
Zwinka

UWAGA ! UWAGA ! NADCHODZI !!!

Krystyna
Krystyna

Kto? Naczelny łowca ma komplet w herpetarium.

Plus ujemny
Plus ujemny

W Krakowie są przynajmniej dwie organizacje rzeczywiście zajmujące się dziećmi niepełnosprawnymi – Fundacja Łanowa 11 i Hospicjum Alma Spei. Jeśli potrzebuja pieniedzy dla swoich podopiecznych to przychodzą do Dominikanów ( i nigdy nie odchodzą z pustymi rękami), a nie 200 metrów dalej do siedziby p. Jedraszewskiego.

HANNA
HANNA

SKANDALICZNA , OBRZYDLIWA , NIEGODNA DUCHOWEGO WYPOWIEDŻ.

magdalena
magdalena

Może by tak starsi bogaci księża pomogli finansowo narodzonym i chorym dzieciom zamiast wypowiadać się w imieniu kobiet o aborcji. Oczywiście aborcja jest zła i żadna kobieta nie usuwa ciąży z uśmiechem na ustach. Ale nie można robić z kobiet niewolnic i inkubatorów do rodzenia dzieci. Nie ma na to mojej zgody. Wypowiedzi TAKICH KSIĘŻY oddalają mnie od kościoła coraz bardziej.