Kto jak kto, ale prezes zasłużył na wyższą emeryturę

Komu może być nie na rękę przegrana Bielana?

Wspaniała wiadomość dla emerytów. W marcu nastąpi rewaloryzacja świadczenia. Taką decyzję już podjęto, Sejm już odpowiednią ustawę przegłosował i można się więc cieszyć.

 

Seniorzy z najniższą emeryturą dostaną 50 złotych więcej, a pozostali minimum 3,84% więcej niż dotychczas.

Jak mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg: „Nowelizacja ustawy dotyczącej waloryzacji oznacza wzrost świadczeń emerytalno-rentowych od marca 2021 r. o wskaźnik waloryzacji, jednak nie mniej jednak niż o kwotę 50 zł. Troska o sytuację materialną osób starszych jest dla nas szczególnie istotna”.

Prezes Kaczyński ochoczo zagłosował za tą ustawą i chwała mu za to, choć wszyscy dobrze wiemy, że i on na tej rewaloryzacji nieźle skorzysta.

W swoim oświadczeniu majątkowym za 2019 rok wykazał, że jego emerytura wyniosła ok. 82 900 zł.

Wprawdzie teraz, pełniąc funkcję wicepremiera Kaczyński nie musi ujawniać swoich dochodów, ale „Super Express” podliczył co i jak i wyszło, że po podwyżkach w ubiegłym roku i teraz, w marcu, prezes zamknie 2021 rok emeryturą w wysokości  89 150 złotych.

 

Przeliczając to na miesiące, wychodzi nam kwota 7430 zł, co oznacza, że przez dwa lata emerytura Kaczyńskiego wzrosła o 520 zł.

Jeśli dodamy do tego dochody z zajmowanego stanowiska i pracy poselskiej to trzeba przyznać, że wielu ludzi w wieku prezesa o takich pieniądzach może tylko pomarzyć.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

No cóż, stan konta szefa PiS to może być ciekawa wiadomość dla tych pań, które chciałyby zapewnić sobie spokojną materialnie „jesień życia”. Ciekawa jestem, czy któraś byłaby w stanie pokusić się na portfel prezesa do tego stopnia, by nie brać pod uwagę wszelkich innych niedogodności wspólnego z nim życia…

To co, jest ktoś chętny?

Tamara Olszewska

Źródło: o2.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
27 stycznia 2021 11:40

Jak widać demolowanie Państwa Polskiego jest opłacalne.

Kundzia
Kundzia
27 stycznia 2021 14:22

A poparcie im rośnie. I jak tu nie kochać kaczorka.