Kto kogo na końcowej prostej? Ostatnie sondaże prezydenckie. Decydujmy

Kto kogo na końcowej prostej? Ostatnie sondaże prezydenckie. Decydujmy

To już ostatnie takie sondaże przez I turą wyborów prezydenckich, które już pojutrze.

Według IBRIS wygrywa Andrzej Duda, zdobywając 41,1% poparcia, a za nim, z  poparciem w wysokości 26,4% plasuje się Rafał Trzaskowski. Na podium znajduje się też Szymon Hołownia, a dalej Władysław Kosiniak – Kamysz, Robert Biedroń i ostatni w tym wyścigu z liczących się kandydatów to Krzysztof Bosak.

 

Ciekawie zapowiada się natomiast II tura. Dudę wygrywa, ale bardzo nieznaczną liczbą głosów, bo raptem 1, 2% przed Rafałem Trzaskowskim, przy czym nadal 3,8% respondentów nie wie, na kogo ostatecznie zagłosują.

Nieco inaczej wygląda sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Tutaj w I turze nadal na prowadzeniu Andrzej Duda, ale już Rafała Trzaskowskiego poprze 30,30% respondentów. Krzysztof Bosak przeskakuje na czwarte miejsce, zaraz za Szymonem Hołownią, a ostatnia pozycja należy do Roberta Biedronia.

Natomiast w II turze po zwycięstwo sięgnie Rafał Trzaskowski, wyprzedzając Andrzeja Dudę o niecałe 2%. Jednak i tutaj o wyniku zadecyduje 8.69% wyborców wciąż jeszcze niezdecydowanych.

Jak widać, walka zapowiada się ostra i właściwie do ostatniej chwili nie będzie wiadomo, kto wygra w tym wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

Jedno jest pewne, czekaj nas niezwykle emocjonując, pełen nerwów i ostrych zagrań politycznych, czas.

Tamara Olszewska

(Źródło: interia.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JaninaZwinkaHerodAntypisRafał PJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Janina

Żeby to chociaż były honorowe zagrania polityczne, szlachetna rywalizacja… Obawiam się, że to będzie walenie się obuchami, gdzie popadnie. Już mamy przedsmak nawalanki na pana Trzaskowskiego, i to ze strony konkurentów opozycyjnych. Możemy być świadkami brudnej, bezpardonowej walki, aby zdyskredytować Trzaskowskiego. Taka typowa, polska, bezinteresowna zawiść – sam nie mam szans na wygraną, ale tobie też uprzykrzę kampanię. Nawet na mszę dam, abyś nie wygrał ! Nikt nie może przecież mieć lepiej ode mnie. Bogobojnego Polaka – „patrioty” nie cieszy tak bardzo awans, premia, nowy samochód, jak to, kiedy sąsiadowi krowa zdechnie, albo żona od niego ucieknie, albo zapłaci choćby… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Spokojnie, myślę że przynajmniej dwóch kandydatów miało już ( nie bez powodu ) chrapkę na wygraną i Trzaskowski im te nadzieję rozbił w puch. Na razie dają upust frustracji ( prawda, że nieelegancko ), ale sądzę, że przed II turą zaczną myśleć pragmatycznie.

Janina
Janina

A jak się zdarzy cud i do II tury przejdzie Trzaskowski z Hołownią ? Albo któryś z nich wygra w I turze ? W tej dziwnej krainie wszystko jest możliwe. Rany ! Chyba bym się wtedy napiła z uciechy.

Jantar
Jantar

Jedna uwaga jeszcze odnośnie kampanii. TVP cały czas emituje spot wyborczy Dudy w każdym bloku reklamowym chyba. Widziałam przed i po każdym odcinku seriali tureckich i włoskiego po południu. A spoty wyborcze pozostałych kandydatów, zresztą także z Dudą, emitują tylko i wyłącznie w pasmach audycji wyborczych. Dodatkowo Duda jest cały czas promowany we wszystkich programach informacyjnych + non stop na TVP Info. Kampania w tv oczywiście nie jest równa.

Rafał P
Rafał P

Dla wielu taki lukrowany duduś jest zupełnie niestrawny. Może w ten sposób obrzydzą go takim, którzy rozważali głosowanie na niego?

HerodAntypis
HerodAntypis

Polsat też się nie ociąga.

Zwinka
Zwinka

Przecież Polsat jest skonsumowany przez PiS.