Kto ma członka PiS w rodzie, tego bieda nie zabodzie

Kto ma członka PiS w rodzie, tego bieda nie zabodzie

Tak można strawestować znane powiedzenie. Tym razem mowa o małżeństwie Sobolewskich. Krzysztof Sobolewski jest bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, a jego żona – odkąd Obajtek objął władzę w Orlenie – dostała dyrektorski stołek i dwa członkostwa w radach nadzorczych.

Krzysztof Sobolewski pochodzi z Podkarpacia, od 2019 r. jest posłem z Rzeszowa. Ale już od lat pracuje w centrali PiS na Nowogrodzkiej. Jest zaufanym człowiekiem Joachima Brudzińskiego, dawniej szefa komitetu wykonawczego partii. Sobolewski przejął po nim stanowisko, gdy Brudziński został europosłem.

 

Jako dyrektor zarządzający odpowiada za regiony PiS i wysyła w teren polecenia Kaczyńskiego. Od lat jest także pełnomocnikiem wyborczym partii, a w 2020 r. był pełnomocnikiem komitetu wyborczego Andrzeja Dudy. Oprócz tego zasiada w 2 radach nadzorczych: szpitala klinicznego im. Józefa Brudzińskiego w Warszawie oraz klubu siatkarskiego Chemik Police. Właścicielem klubu jest Fundacja grupy Azoty Police, a sama Grupa Azoty jest kontrolowana przez państwo. Od lipca 2019 r. jest w radzie Fundacji Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, której ostatnio przewodniczy.

Kariera jego żony przyspieszyła na dobre od ślubu w maju 2017 r. W uroczystości uczestniczył sam Jarosław Kaczyński i była to nobilitacja równa przedstawieniu kogoś królowi w czasach feudalnych. Najlepszym dowodem jest to, ze przed ślubem Sylwia Sobolewska była urzędniczką w inspekcji handlowej w Szczecinie, a teraz zarabia kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie.

 

Już po wygranych wyborach przez PiS została Wojewódzkim Inspektorem Handlowym w Szczecinie. W dwa dni po wyborach parlamentarnych 2019 r. napisała na Facebooku: „życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie…”. Czy na pewno chodziło o miłość?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tuż po ślubie, jeszcze w maju 2017 r. została członkiem rady nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. W latach 2018-20 zasiadała w radach nadzorczych PKO TFI i Centrum Badań Jakości. Porzuciła inspekcję handlową i obecnie pracuje jako kontroler zgodności w PFR Nieruchomości. Nowe możliwości otworzyły się przed nią, gdy prezesem Orlenu został Daniel Obajtek. Dostała wtedy stanowisko dyrektora działu systemów zarządzania i ryzyka korporacyjnego oraz weszła do rad nadzorczych dwóch spółek, których właścicielem jest xOrlen: Anwilu i Orlen Paliwa.

Wyborcza wysłała do koncernu oraz do Krzysztofa Sobolewskiego pytania o konkurs na stanowisko, jakie objęła pani Sobolewska oraz o autora decyzji obsadzenia jej w radach nadzorczych. W odpowiedzi Orlen napisał, że ze względu na Rodo „nie udziela szczegółowych informacji na temat spraw personalnych”.

Ani Krzysztof Sobolewski, ani nikt inny nie udzielił Wyborczej odpowiedzi na żadne z pytań.

/ep/

Źródło: Wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
6 kwietnia 2021 14:14

Cóż, program Koryto+ z naszej kasy ma się bardzo dobrze. Dlatego właśnie Kaczyński nie dopuści do utraty władzy, choćby miał doprowadzić do wypierpolu i rozlewu krwi.

Aga
Aga
6 kwietnia 2021 15:58
Reply to  Jantar

I pierwszy polegnie, zaloze sie!

Marek
Marek
6 kwietnia 2021 14:39

Koryto+, „rodzina na swoim”, „nepotyzm +”, „te pieniądze nam się po prostu należały”, „ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie” dodał bym jeszcze obowiązujące z PRL ” Tam ma ciotkę a tam wuja znajomości mam od c……..a, a to wszystko trzeba zderzyć ze sławnymi słowami prezesa „…. do polityki nie idzie się dla pieniędzy”. To odwieczne szukanie jakiegoś układu co to podobno miał oplatać Polskę przy okazji samemu tworząc układ powiązań rodzino- towarzyskich. Prezesie Kaczyński to jak nie dla pieniędzy to po co idzie się do polityki? Po co był ten wielki skok na kasę , po co to mnożenie funkcji w spółkach? I ten skok trwa. pomimo fatalnego zarządzania spadku kursów na giełdzie i coraz niższych zysków

irena
irena
6 kwietnia 2021 15:40

A ja slyszalam , ze ” lepiej fi…em orac pole niz z pisuarem siasc przy stole ” to tak poswiatecznie.

Predator
Predator
6 kwietnia 2021 20:22

Złodziej, złodzieja, złodziejem pogania……..nie chce mi się pisać.

Stary Wuj
Stary Wuj
6 kwietnia 2021 22:14

Pełnowymiarowa dama o słowiańskiej urodzie… Intelekt aż bije z jej radosnego oblicza…. Chyba widać, że ma kwa, kwa, kwalifikacje;-)

Waldemar
Waldemar
6 kwietnia 2021 22:38

Mamy XXI wiek, a karierę robi się u nas jak w czasach Ludwika XIV. Wtedy opłaciło się szlachcicowi trzymać choćby nocnik Najjaśniejszego Pana. Niewiele się dziś w tej materii zmieniło, choć oczywiście urządzenia sanitarne stoją dziś na o wiele wyższym poziomie.

Bart
Bart
8 kwietnia 2021 08:08

Zdecydowanie wolę żyć na niewyróżniającym się poziomie materialnym niż sk….ć się przynależnością do pis.

erwinek
erwinek
8 kwietnia 2021 11:07

A Ja swojego członka chętnie zapiszę do pisu

Stary Wuj
Stary Wuj
11 kwietnia 2021 18:00

Ciekawe, po ilu rozwodach ta (nie)młoda para stanęła przed ołtarzem, w przytomności samego nadprezesa… Widać, że się dobrali… do państwowych pieniędzy.