Kto się boi powrotu Donalda Tuska?

Łapiński: prezydent o zmianach w rządzie rozmawiałby z… Kaczyńskim

„Donald Tusk powinien się zdecydować, czy chce uprawiać politykę w Polsce i ma ambicję, żeby w Polsce zajmować różnego rodzaju stanowiska; jeśli tak, niech zrezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Jeśli jest przewodniczącym Rady Europejskiej, to też pewne zobowiązania ma, żeby nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy danego kraju, jeśli nie dotyczą one na przykład ważnych spraw traktatowych” – stwierdził minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Łapiński. Słowem były premier RP, szef Rady Europejskiej winien się – zdaniem Łapińskiego – podać do dymisji.

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy zamieściła to stwierdzenie na swoim Twitterze. Na komentarze użytkowników nie trzeba było długo czekać. Niektórzy sugerują, że ze swojej funkcji powinien zrezygnować Andrzej Duda. Pojawiły się również opinie, że partia rządząca i prezydent coraz bardziej boją się powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Kto się boi powrotu Donalda Tuska?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka

Tusk byłby głupcem, gdyby po raz kolejny chciał zanurzać się w tym szmbie.
Po co mu niby ta szarpanina z bandą porąbańców, skoro może sobie spokojnie spędzić ostatnie lata na ciepłej posadce.
Liznął świata i wie, że można żyć inaczej, więc po co mu niby miało by być to użeranie się ze wszystkimi? ….. No chyba, że lubi.

Zwykły Kowalski
Mam nadzieję, że jest to zamierzona prowokacja do dyskusji z Twojej strony Zgredzinko, więc podejmuję rękawicę bo chyba pierwszy raz się z Tobą nie zgadzam. Sama piszesz w innym miejscu o Frasyniuku, który Twoim zdaniem powinien założyć partię i wspólnie z innymi mądrymi ludźmi tworzyć program pozwalający wyrzucić (nawet z pamięci) pis z kaczorem na czele. A tu piszesz by tak doskonały polityk jakim jest niewątpliwie Donald Tusk nie wracał by się nie użerać ze wszystkimi? Niewielu jest polityków jego pokroju i każdy podobny powinien zaangażować się w nasze wspólne sprawy, nasze dobro jakie jeszcze pozostało do ochrony. On nie… Czytaj więcej »
Zgredzinka
Zwinka chyba tak nie napisała, a przynajmniej ja tego tak nie odebrałam. Myślę, że raczej miała na myśli „starych wyjadaczy” naszej sceny politycznej. Notorycznych politykierów, Czy wpisuje się w to pojęcie również Donald Tusk, tego nie wiem. Wiem natomiast, że polityk ten, mimo prezentowanej niewątpliwie wysokiej klasy i kultury osobistej, ma ciągle w kraju wielu przeciwników. Budzi wiele negatywnych emocji i to niekoniecznie pośród zwolenników PiS-u. Żeby ten trend odmienić, musiałby przeżyć wiele nieprzyjemnych chwil. Czy ktoś mu za to kiedyś podziękowałby, czy docenili by współobywatele i złotymi zgłoskami zapisała historia? Może jednak lepiej zejść ze sceny (politycznej) w odpowiednim… Czytaj więcej »
Zwykły Kowalski
Być może, że Donald Tusk ma i swoich przeciwników. A któż ich nie ma –zwłaszcza w polityce? Decydując się na taką rolę musi brać i to pod uwagę. Należy to wkalkulować w działalność polityczną. On o tym wie i nawet wypowiadał się kiedyś w tym temacie, mówiąc że nie ma miejsca w polityce dla mazgajów i obrażalskich. Wielkością polityka jest pokonanie przeciwnika i przekonanie oponentów do siebie i swojej racji. – Też coś w tym stylu mówił o ile pamiętam. Dlatego uważam, że tacy jak On nie pogniewają się na politykę i powrócą do niej po spełnieniu innego zadania jakie… Czytaj więcej »
Zgredzinka
Miło mi. Tym bardziej, że i ja bardzo wysoko sobie twoje wpisy cenię. Są zawsze bardzo rzeczowe i ładnie sformułowane oraz napisane. Jeszcze bardziej jest mi miło również dlatego, że na ogół się z tobą zgadzam. A w kwestii Donalda Tuska szczególnie, gdyż i ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma obecnie na polskiej scenie politycznej nikogo, kto mógłby mu dorównać klasą. Zawsze cechował się wyjątkowością, ale w tej Brukseli stał się prawdziwym mężem stanu. Miejmy nadzieję, że jednak okaże się „zwierzęciem politycznym” i nie bacząc na wszystko, stanie do walki o wspólne dobro. Nie zmienia to… Czytaj więcej »
Wiśnia

Wałęse uwala w zasadzie jeden człowiek, taki nieduży z drabinką. Reszta to klakierzy którzy trzymają się kurczowo swoich stołków i lizusy którzy czekają na swoją kolej przy korycie. A Tusk wróci na polską scenę polityczną bo jest zwierzęciem politycznym, a poza tym polityka dla ludzi jego pokroju jest rodzajem hazardu.

Zwykły Kowalski
Miła Zgredzinko, kopii nie będziemy o to kruszyć. Ja rozumiem Twój punkt widzenia bo faktycznie przykro się robi na samą myśl, jak ludzie mogą Donalda Tuska potraktować, jaką „wdzięczność” mu okazać w przyszłości, ale jak wspomniałem to jest wkalkulowane w działalność polityczną i nic na to nie poradzimy. Chyba, że ( i na to liczę), będzie nas, czyli tych którzy zdają sobie sprawę o jego klasie więcej i to dużo, dużo więcej, więc głosy miernot nie będą miały znaczenia i nie przebiją się do historii. Mówi się, że „dzieci rewolucji Francuskiej zjadły swoich rodziców” i tak w pewnym sensie postąpiono… Czytaj więcej »
Zgredzinka

Trudno się z tobą nie zgodzić i życzmy sobie by Donald Tusk przyszedł rychło z odsieczą …. ojczyźnie w potrzebie.
Również pozdrawiam.

bart

Wygląda jednak na to, że powrót Donalda Tuska to coś, czego Polska bardzo potrzebuje. A że sporo ludzi sobie zdaje z tego sprawę, pisiaki trzęsą nabiałem.

Zgredzinka

Wolę określenie …. pisdzielce …… jako bardziej adekwatne.
Pisiaki w moim odczuciu to jakby misiaki, pisklaki, ciapciaki ….. a więc nic pejoratywnego.