„Kto teraz zapłaci za 33 miliony nieaktualnych kart do głosowania? PiS powinien te pieniądze zwrócić” 

Kukiz straszy złożeniem mandatu jeśli umowa z Pis zostanie złamana

„Kto teraz zapłaci za 33 miliony nieaktualnych kart do głosowania? Po pierwsze, potrzebna jest odpowiedzialność polityczna i karna. Po drugie, PiS powinien te pieniądze zwrócić ze swojej subwencji partyjnej” – napisał na Twitterze Paweł Kukiz po decyzji Rafała Trzaskowskiego o kandydowaniu w wyborach prezydenckich.

 

„Nie z subwencji. To powinna być odpowiedzialność osób, które formalnie podjęły taką decyzję. Wtedy przestaną wykonywać polecenia szeregowego posła”; – „Zaraz wymyślą jakiś podatek, żeby naród to spłacił, a odpowiedzialność karna – można zapomnieć, oni czują się bezkarni. Dojna zmiana” – odpowiadali internauci.

Przypomnijmy, że przed 10 maja wydrukowano tzw. pakiety do głosowania. Odpowiedzialny za to miał być minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który twierdził później, że nie… miał z tym nic wspólnego.

 

W związku z tym Janusz Piechociński z PSL zapytał: – Czy PMM i Sasin dadzą radę? Zamazać nazwisko Kidawa-Błonska i wpisać Trzaskowski na 30 mln kart do głosowania do 28 czerwca? Zanosi się na światowy rekord?”.

– „Sasin osobiście powinien to robić. Kiedyś dzieciaki w klasach 1-3 dostawały takie zadania. Np. przepisanie 100x w zeszycie zdania: „Będę uważał na lekcji”. To robota w sam raz dla niego. Może w końcu da radę” – odpowiedział mu jeden z internautów.

Teraz Państwowa Komisja Wyborcza, która znowu odpowiada za organizację wyborów prezydenckich, szacuje koszt wydruku kart do głosowania na minimum 9 mln złotych.

bt

Źródło: wp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
15 maja 2020 21:29

Panie Kukiz, szlag mnie trafia na taką ludzką naiwność. Naród bezmyślnie łyka te wszystkie bajdy o odpowiedzialności jak gęsi kluchy. I Pan też ?! Czy my, jako Naród, Polacy, naprawdę jesteśmy tacy durni, aby wierzyć w to, co nam codziennie wciskają w mediach o stawianiu winnych przed Trybunałem Stanu, prokuratorami, o rozliczeniach winnych tej dojnej zmiany, o wsadzaniu do „pierdla” winnych przekrętów i prostego złodziejstwa? Przecież ta karuzela kręci się od 1989 r. i wciąż siedzą na niej ci sami cwaniacy, tylko zmieniają się okresowo miejscami. Nikomu jeszcze nie stała się „krzywda” w tym biznesie. Bo to, co robią to jest intratny biznes, a nie polityka. Już jakiś czas temu pani Jakubowska powiedziała, że „spsiała nasza klasa polityczna” i miała rację. Politycy od lat mają nas za stado baranów, kretynów, bezwolnych idiotów, łasych na byle jakie ochłapy, tanią siłę roboczą do zapełnienia budżetu. I my to całe towarzystwo raz na jakiś czas bezmyślnie wybieramy ponownie. To co to jest, to jakiś zbiorowy syndrom sztokholmski chyba.

HerodAntypis
HerodAntypis
16 maja 2020 09:29
Reply to  Janina

Kukiz to myśli, że wszystko jest takie proste jak w piosenkach które śpiewa lub w filmach w których grał.

smętek
smętek
16 maja 2020 16:28
Reply to  HerodAntypis

W demokratycznym kraju wszystko jest proste. W państwie mafijnym wszystko zależy od ojca chrzestnego.

Zbyszek
Zbyszek
16 maja 2020 04:41

Powinien zwrócić PIS z partyjnych pieniędzy a po tym niech się upominają od tych którzy zawinili.

Irena
Irena
18 maja 2020 11:33
Reply to  Zbyszek

O ile dobrze pamiętam ….weszla kiedyś ustawa mowiaca o bledach urzednikow , którzy mieli PLACIC z własnego majątku……i co ? Jest prawo , którego oczywiście nikt nie przestrzega !!!

HerodAntypis
HerodAntypis
16 maja 2020 08:10

Sam zwrot nie wystarczy, należy jeszcze nałożyć sankcję, np dwukrotność kosztów nielegalnego druku. Oczywiście odpowiedzialność zbiorowa PiSu, jak kościoła za swoich pedofilów. Za zapasowe 3 miliony kart po roczku za milion, czyli po trzy lata paki dla prowodyrów, czyli premiera, śmiesznego ministra i śmieciowego posła. Za usiłowanie brania udziału w nielegalnym procederze grzywny dla kandydatów – proporcjonalnie do sondażowego poparcia. Poprzez swoje parcie na żyrandol dopingowali pisowców do organizowania tej kopertowej farsy. Oczywiście jedna kandydatka ze względu na swą niepodległość nie podlega tej karze. Nie zapominajmy o strachu i frustracji listonoszy, może odszkodowanie po złoty pięćdziesiąt za każdy niedostarczony pakiet?

Stanisław
Stanisław
16 maja 2020 11:52

Panie Kukiz podaj Pan nazwisko jednego polskiego polityka ,ktory poniósł odpowiedzialność karną albo finansową za swoją działaklność polityczną i nie zawracaj Pan ludziom dupy

Maciek123454321
Maciek123454321
16 maja 2020 17:13

Może PiS wykorzystałby szansę, żeby zamienić dudę na broszkę? Skoro i tak stare karty idą na przemiał……. Gdzieś na forach przeczytałem taką sugestię.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
17 maja 2020 02:19

Pisie geniusze wydały 33 miliony, a PKW szacuje druk nowych kart na 9? To bardzo poważna dysproporcja. Tylko mnie coś tu wyraźnie nie klapuje?

Rafał
Rafał
19 maja 2020 14:39

33 miliony kart do głosowania…