Ktoś kogoś nabił w butelkę? Gdzie jest 300 mln dla Warmii i Mazur?

Ktoś kogoś nabił w butelkę? Gdzie jest 300 mln dla Warmii i Mazur?

Na Warmii i Mazurach już się witali z gąską, rzec by można. Chodzi o specjalny plan pomocowy dla regionu, który został objęty „surowszymi restrykcjami covidowymi”- czytamy na rmf24.pl.

 

Poseł z Olsztyna Michał Wypij, który jest bliskim współpracownikiem Jarosław Gowina ogłosił w ubiegłym tygodniu, że rząd ma przygotowane 300 milionów, które mają wspomóc lokalny biznes. To miała być dokładnie taka pomoc jakiej doświadczyli mieszkańcy górskich regionów. „Miały to więc być pieniądze przekazywane samorządom na wielkie inwestycje”.

„Od programu odcina się zarówno Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dowodzone przez Jarosława Gowina, jak i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów”.

W Warmińsko-Mazurskiem od ostatniej soboty nie działają: szkoły, hotele, większość sklepów w galeriach handlowych, obiekty sportowe, kina i teatry.

To co rząd obiecuje, bez podawania konkretnych ustaleń, to wydłużenie czasu działania funkcjonujących już programów: Tarczy Branżowej i Tarczy Finansowej.

 

Pytane, które w sposób naturalny chce się w tej sytuacji postawić, brzmi: czy wspomniany poseł Wypij sam sobie wymyślił te 300 mln pomocy dla „swojego” regionu? A może brak chętnych do ustalenia ojcostwa tego programu jest pochodną informacji, że być może w bardzo niedługim czasie takie same obostrzenia jak dotknęły Warmińsko-Mazurskie staną się udziałem Pomorskiego i Lubuskiego?

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródło: rmf24.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
2 marca 2021 08:03

To chyba nie jest żadna niespodzianka, że rząd znowu kogoś oszukał?