„Ktoś, kto bronił księdza pedofila, nie ma prawa być szefem sejmowej komisji sprawiedliwości”

Piotrowicz, Kogut, Zbonikowski, Krynicka i Duda... wypadają poza burtę

„Moje pytanie o wiarygodność PiS jest takie, czy te dokumenty będą rozpatrywane przez komisję sprawiedliwości w Sejmie, na której czele stoi pan Piotrowicz, który wsławił się obroną księdza pedofila? Bo jeżeli pan Piotrowicz ma przez Sejm w trybie pilnym przeprowadzać tę ustawę, to my ręki do tego nie przyłożymy” – powiedział poseł PO Sławomir Nitras. Chodzi o przedstawiony dziś przez Morawieckiego i Ziobrę projekt zmian w Kodeksie karnym, przewidujący m.in. podwyższenie granicy kar za pedofilię.

PO domaga się odwołania posła PiS Stanisława Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. – „To kwestia elementarnej wiarygodności. Ktoś, kto bronił pedofila, ktoś, kto mówił o ciumkaniu dzieci przez księdza nie ma jakiegokolwiek prawa do tego, żeby być twarzą sejmową i przewodzić pracą komisji” – dodał Nitras.

A poseł Krzysztof Brejza podkreślił, jeśli Piotrowicz nie zostanie odwołany, to „ta komisja nie będzie komisją sprawiedliwości, tylko stanie się komisją niesprawiedliwości i komisją obrony pedofilów”.

Przypomnijmy – w ubiegłym roku posłanka Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała na Facebooku nagranie, na którym widać Piotrowicza, który mówi: – „Ksiądz w swoich zeznaniach potwierdził, że istotnie brał dzieci na kolana, a czynił to podczas lekcji religii. Dzieci spontanicznie przybiegały do niego, obejmowały go, on również dzieci przytulał do siebie, głaskał. Zdarzało się tak, że i pocałował. Zdarzało się i tak, że jednocześnie na kolanach siedziało kilkoro dzieci. Dzieci były szczęśliwe, zadowolone. Nie było w tym żadnego podtekstu seksualnego”.

A w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Piotrowicz tak np. tłumaczył nocowanie księdza z dziećmi na plebanii: – „Dla dzieci nocowanie w obcym domu jest atrakcją. Kąpiel wynikała zaś z tego, że dzieci były brudne. Całowanie w usta według niego było na zasadzie „daj ciumka” czy „gilgotanie brodą”.

bt

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
;-)JerzyandrzejShaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Shaq
Shaq

Myślę, że ten pan zajmuje swoje stanowisko WŁAŚNIE dlatego, że bronił księdza pedofila. To zresztą tylko jedna z jego zasług. Czy w pis ktoś zajmuje stanowisko dlatego że jest przyzwoitą osobą mającą wysokie kompetencje? Nie, jest dokładnie na odwrót. Niech ktoś mi wyjasni, jakie sa kwalifikacje Ziobry, Kempy, Macierewiecza, Misiewicza, Błaszczaka, Brudzińskiego, Obajtka, Szydło, Czarneckiego i dziesiątek innych?

andrzej
andrzej

I tego Pana Prawica broni i trzyma na stołu Przewodniczącego ważnej Komisji Sejmowej jaka jest Komisja Sprawiedliwości. Natomiast atakują Biedronia….dlaczego? Ten atak na p. Biedronia to nie jest nic innego jak próba wyeliminowania z gry wyborczej konkurenta który się w opinii społeczeństwa – nie tylko zgrupowanego w „Wiośnie” cieszy sporym jak – na zaczynające działania polityczne – poparcie. W taki sposób jaki próbują go wyeliminować można rozliczyćkażdego Lidera ugrupowania politycznego i wiekszość kandydujacych do Parlamentu Europejskiego i zapytać dlaczego to dopiero teraz zauważyli powagę zjawiska pedofilii występującego m in w naszym Kościele?. Dopiero teraz dowiedzieli się jakie wady osobowe miał… Czytaj więcej »

Jerzy
Jerzy

Jakim trzeba być sqrwysynem aby bronić drugiego sqrwysyna w kielce?

;-)
;-)

Zastanawia mnie ….jaką wewnetrzaną silę trzeba mieć by co dziennie patrząc lustro zapanować nad tak silnym odruchem wymiotnym…i to przez tyle lat