Kuchciński nadal mieszka w willi i korzysta z samochodu. „Co się będzie wyprowadzał. Przecież znowu zostanie marszałkiem”.

Kuchciński nadal mieszka w willi i korzysta z samochodu. "Co się będzie wyprowadzał. Przecież znowu zostanie marszałkiem".

Marek Kuchciński – jak już wielokrotnie pisaliśmy – dalej mieszka w prezydenckiej willi. Dlaczego? Jeden z czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy tłumaczy to… „problemami mieszkaniowymi” byłego marszałka.

 

W obronie partyjnego kolegi stanął Henryk Kowalczyk, minister środowiska. Polityk odniósł się do tematu w rozmowie, która została wyemitowana w jednym z programów TVP 1. „Mogę się tylko domyślać przyczyn. Jest nowa kadencja, a na początku kadencji są problemy mieszkaniowe. To może być przyczyną” – przyznał prawicowy dygnitarz.

Według informacji „Rzeczpospolitej” Kuchciński pomieszka jeszcze trochę w prestiżowym mieszkaniu, które ulokowane jest w prezydenckiej willi. Umowa na zajmowanie apartamentu została przedłużona do 8 listopada, pomimo tego, że prawo wskazuje na to, aby marszałek opuścił mieszkanie już dwa miesiące po tym, gdy pożegnał się ze sprawowanym urzędem. Kuchciński zrezygnował 8 sierpnia – miało to związek z tzw. aferą samolotową, kiedy na jaw wyszło, że traktował rządowe samoloty jak prywatne taksówki.

 

Sejm pomimo, że posiada w dyspozycji służbowe mieszkanie dla marszałka,  płaci 4145,28 zł za miesiąc wynajmu. Za ten dodatkowy miesiąc Kuchciński ma podobno wysupłać pieniądze z własnej kieszeni

O kolejnej aferze wokół Kuchcińskiego poinformował „Fakt”. Dziennikarze gazety wskazali na to, że – według ich informacji – Kuchciński ciągle korzysta ze służbowej limuzyny i ochrony. Służba Ochrony Państwa nie zaprzeczyła podanym przez „Fakt” informacjom.

Przecież jest hotel poselski”, „Co nie ma hotelu sejmowego??? Jak mu nie pasuje to niech sobie przyczepę kempingową wynajmie przyjemniaczek” – to tylko niektóre komentarze internautów, którzy nie kryją oburzenia i ostro ganią Kuchcińskiego.

/nt/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
23 października 2019 13:28

Buraki przechowuje się w nieogrzewanej piwnicy. Przy braku piwnicy buraki należy zakopcować na działce. Każdy kumaty ogrodnik o tym wie.

Obserwator
Obserwator
23 października 2019 15:33
Reply to  HerodAntypis

Suuuper!!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 października 2019 19:39

Pewnie PiSi chcą go zrobić kapralem (nie marszałkiem!!!) Sejmu nowej kadencji, więc wyprowadzanie się z willi na kilka tygodni nie miałoby większego sensu, W końcu jako kapral Sejmu sprawdził się w mijającej kadencji doskonale. A to że się od czasu do czasu przeleciał samolotem rządowym, i że kiedyś, jak głoszą plotki, przeleciał jakąś panienkę z Ukrainy – co to komu szkodzi?