Kuchciński odmówił Janinie Ochojskiej wejścia do Sejmu

Kuchciński odmówił Janinie Ochojskiej wejścia do Sejmu

Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska chciała wejść do Sejmu, żeby wesprzeć protestujących. – „Dostałam odmowę od marszałka @MarekKuchcinski na wejście do @KancelariaSejmu, żeby #WspieramRodzicowProtestującychwSejmie” – napisała na Twitterze. Dodała, że mimo to w środę ok. 13.30 pojawi się przed szlabanem, licząc na to, że jednak wejdzie.

Ochojska już wcześniej chciała spotkać się z protestującymi rodzinami, ale nie pozwoliły jej na to kłopoty zdrowotne. – „Rozumiem problemy protestujących w Sejmie bo sama jestem niepełnosprawna. Mam nadzieję, że będą protestowali aż do osiągnięcia swoich postulatów” – napisała także na Twitterze.

Internauci skomentowali jej wpis: – „Marszałek kochający wszystkich Polaków – ale inaczej!”; – „Ciężko o kulturalny komentarz takiej sytuacji… Pani Janino, wyrazy szacunku za to, co Pani robi na co dzień i za to, że jutro Pani tam będzie”.

Do sprawy odniósł się były minister kultury Bogdan Zdrojewski: – „Wspominam trudną podróż z wsparciem dla oblężonego Sarajewa(1000 dni oblężenia). W składzie skromnej delegacji właśnie @JaninaOchojska i #MarekEdelman. Nie było łatwo tam się dostać. Ale chyba łatwiej niż dziś do Sejmu ! Trzymam kciuki” – napisał, odpowiadając Ochojskiej na Twitterze.

Odmowę dla Ochojskiej komentowali też dziennikarze. Renata Grochal z „Newsweeka” napisała: –„Wanda Traczyk-Stawska, Janina Ochojska, eksperci, część dziennikarzy nie mogą wejść do Sejmu, bo nie zgadza się na to marszałek Kuchciński. Jak to szło? Będziemy słuchać ludzi? Zapomnieli dodać w kampanii, że tylko swoich ludzi”. – „Wkrótce w Sejmie będzie tylko Marszałek i posłowie PiS” – to wpis Agnieszki Burzyńskiej z „Faktu”. – „I kolejny dowód łajdactwa kierownika sejmu” – napisał Tomasz Lis z „Newsweeka”, a Krzysztof Kowalczyk z „Rzeczpospolitej” skomentował: – „Skandal to zbyt łagodne słowo”.

bt

Źródło: Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
magdalenaPiJarZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

W sejmie powinna być tablica z napisem „tych klientów nie obsługujemy”.

PiJar
PiJar

Ależ PiS się boi! Każdy myślący człowiek widzi, że półgłówkowaty Kuchciński tego by sam nie wymyślił, tylko działa na zlecenie. Najpierw sprawa nagród (rozwojowa), a teraz niepełnosprawni obnażają nagość tej „elyty” i „panów”. Oj, chyba „Genialny Strateg” ma rozum w kolanie, bo kiedy ono zaczęło szwankować – a dzieje się tak od pewnego czasu – to od razu sprawy poszły w złym kierunku.

magdalena
magdalena

Zawłaszczali przez 8 lat co miesiąc Krakowskie Przedmieście, zawłaszczyli plac Piłsudskiego, a teraz zawłaszczyli sejm. Być może zawłaszczą też Westerplatte. Czy to jest demokracja? Na pewno nie jest, to jest dyktatura ciemniaków.