Kuchciński – skandal czy śmiech na sali?

To Kuchciński „namieszał” w listach poparcia dla sędziów KRS?

Marek Kuchciński to swoisty fenomen. Mało kto wie, że jest marszałkiem Sejmu, czyli drugą osobą (głową) w państwie. Gdyby Andrzejowi Dudzie coś się stało, Kuchciński – znany niewielu Polakom – pełniłby obowiązki prezydenta RP.

Można powiedzieć, że Kuchciński powoduje kolokwialny śmiech na sali. Nie tylko z tego powodu, że jego znaczenie publiczne jest groteskowe, bo nie dał się ludziom poznać, oprócz takich okruchów incydentalnych, nic nieznaczących epizodów, gdy wykluczył z posiedzenia Sejmu Michała Szczerbę za zwrot „Panie marszałku kochany…”, oraz z taśmy wideo z jakiegoś spotkania z elektoratem pisowskim, na którym poczynił swoje wyznanie polityczne, iż „odszczurzyłby” Polskę z tych, którzy mu się nie podobają. Kuchcińskiego poznaliśmy więc ze strony braku osobowości, który to brak nie pozwala mu uczestniczyć w debatach, dyskusjach, a nawet w wywiadach.

Taka zmarginalizowana postać jak Kuchciński ma szansę zaistnieć tylko dzięki skandalowi. Czy będzie skandalem seksafera – w istocie źle rozpoznane semantycznie przypuszczenie – w której podejrzewa się, że Kuchciński dopuścił się aktu z nieletnią Ukrainką? Czy jest to prawdą? Czy Andrzej Rozenek, były poseł, a obecnie dziennikarz tygodnika „Nie” ma twarde dowody na to, że Kuchciński dopuścił się tego skandalicznego czynu?

Mniemana seksafera z Kuchcińskim waniajet już jakiś czas. Sam zainteresowany nie dementuje, nie wypowiada się. Za Kuchcińskiego wyraził się dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu (czujecie to nomenklaturowe nabzdyczenie, a to tylko rzecznik) Andrzej Grzegrzółka, informując, że „marszałek Sejmu będzie stanowczo bronił swojego dobrego imienia” i pozywał za teksty o skandalu obyczajowym. Słabe to bronienie „dobrego imienia” – wygląda na to, że zwłoka z dementowaniem seks-skandalu może służyć zamiataniu zdarzenia pod dywan, „rozmowom” z osobami – w tym z agentem CBA – dzięki którym wieść wyciekła. Rozważając rzecz na chłodno, stwierdzam, iż Kuchciński nie wytrzymuje ciśnienia sprawowanego urzędu.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AndrzejDariuszBartJacek DolińskiJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tomasz
tomasz

Kuchciński spełnia wszystkie warunki, by go nazywano pedofilem. I rozumiem jego zachowanie, bo przecie z nieletnia Ukrainka nie jest obywatelem „lepszego sortu”. Z nią można wszystko. podobnie, jak z totalną opozycją” lub „czarnym protestem”. Pedofilia w polskim kościele to nie przypadek. Marszałek Kuchciński należy do 2,5 % społeczeństwa o skłonnościach pedofilskich, księża do 8 %. A ilu z nich jest LGBT tego nikt nie wie.

Dariusz
Dariusz

Potrafisz to napisać oficjalnie czy tylko przekonanie o bezkarności tworzy Twoja kłamliwą retorykę?…

Rafal P
Rafal P

To Kuchciński ma dobre imię? No, chyba że DOBRE SOBIE.

Jabis
Jabis

Hipis-Członek … jeszcze mógł? Mówią, że ZIOŁO nie tylko rozum odbiera?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ile ja już pogróżek różnych PiSich słyszałem, że będą pozywać za szkalowanie ich dobrego imienia – i na buńczucznej zapowiedzi się kończyło.

Bart
Bart

Kuchciński ma bronić swojego dobrego imienia??? Jak można bronić czegoś, czego się nie ma?!?

Andrzej
Andrzej

Nagranie jest dobrej jakości. Prawdopodobnie zostało sporządzone w agencji na tzw. Zameczku pod Rzeszowem. To znany, oddalony kilkadziesiąt kilometrów od miasta zespół pałacowy, z luksusowymi pokojami. Dziewczyna na nagraniu ma blond włosy, mogła nosić perukę z jasnymi włosami. Wygląda co najwyżej na 15 lat. Kamera została sprytnie umieszczona, zamontowana prawdopodobnie w ścianie – na wysokości łóżka. Z takiej perspektywy jest nagranie. Trwa kilkanaście minut – mówi wp.pl oficer znający kulisy