Kuchciński skierował do I czytania ustawę o zniesieniu obowiązku szczepień

Sąd oddalił skargę pisowskiego wojewody – olsztyńskie żłobki mogą żądać od rodziców informacji o szczepieniach dzieci

„Czytam, że M. Kuchciński skierował do pierwszego czytania obywatelski projekt znoszący obowiązek szczepień. Miałyby być dobrowolne. Szykują nam nowy program: epidemia+? I pamiętajcie: nie ma „antyszczepionkowców”. Są PROEPIDEMIŚCI” – napisała na Twitterze internautka, posługująca się nickiem Obserwator XY. W połowie lipca został on złożony w Sejmie, o czym pisaliśmy „Projekt ustawy znoszącej obowiązkowe szczepienia dzieci już w Sejmie – podpisy zbierano przed kościołami”.

Portal oko.press.pl przytacza opinię dr Iwony Paradowskiej-Stankiewicz, krajowej konsultantki w dziedzinie epidemiologii. – „Zniesienie obowiązku mogłyby w Polsce spowodować w krótkim czasie spadek stanu zaszczepienia populacji nawet poniżej 85-90 proc. co mogłoby grozić epidemiami, np. odry” – powiedziała. Portal przypomina, że antyszczepionkowe poglądy ma m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. – „Postępowanie w zakresie przymuszania do szczepień stanowi dyskryminację obywateli RP w stosunku do pozostałych mieszkańców Unii Europejskiej” – napisał w lipcu 2017 r. w liście do ministra zdrowia.

https://twitter.com/simon_josch/status/1037723620519358465

Internauci nie kryją oburzenia: – „Szlag mnie trafia jak słyszę takie zapowiedzi. Szczyt głupoty. Odra na granicach, koklusz wraca, wkrótce zaczną wracać kolejne dawno zapomniane choroby. Co dalej, może w ogóle zlikwidować medycynę, tylko więcej kościołów pobudować?”;

https://twitter.com/BarbaZe/status/1037674274486726656

– „No my się cofamy pod każdym względem do epoki kamienia łupanego. Aż taki ciemnogród jest u nas?”; – „A z konsekwencjami tej ustawy tzn. ewentualną epidemią będzie zajmował się kto? Czy ustawa zakłada że w przypadku zarażenia, osoby nieszczepione ponoszą koszty leczenia?”.

bt

Źródło: okopress.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
RobertMarcinAntyKaczorZbyszekGekon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Stanisław Lem stwierdził już dawno temu, że dzięki internetowi dowiedział się, ilu idiotów żyje na świecie.

Chermes
Chermes

Może to i dobrze? Sporo PiSiorów wymrze na zapomniane już w cywilizowanym świecie choroby takie jak cholera, dżuma czy czarna ospa. A ich potomstwo pokręci heine-medine.

Zbyszek
Zbyszek

Głupek.

Zwinka
Zwinka

Na durnotę nie ma rady, W zasadzie nie mam nic przeciwko naturalnej selekcji. Nie jest taka zła dla utrzymania równowagi w przyrodzie. Niech tylko ci PROEPIDEMIŚĆI stworzą dla siebie ( na własny koszt !!!) odizolowane od cywilizowanego świata enklawy ( jak Amisze, Mormoni i inni „mejsasze”), otoczą się kordonem sanitarnym i omijają z daleka normalnych ludzi.

Marcin
Marcin

Mormoni nie mają nic przeciwko szczepieniom. Nie są też „odizolowani od świata”.

bart
bart

Te, Kuchciński, kiedy PiS przegłosuje uchwałę, że Ziemia jest płaska?

Marek
Marek

Pokręcony jest świat polskiej polityki. Z jednej strony rząd płaci na dziecko po 5 stów (na drugie), podobno dlatego że polaków jest za mało, jest za mała dzietność i powoli wymieramy jako naród. Ale chce też pracować nad tym aby szczepienia były dobrowolne, czyli będzie więcej chorób zakaźnych, co przełoży się na wyższa śmiertelność szczególnie śmiertelność dzieci , czego efektem będzie spadek liczby ludności! Czy ktoś rozumie te pokrętne działania? Czy chcemy aby było Polaków więcej czy jednak chcemy aby szybko i w męczarniach przenosili się na do tego, podobno,”lepszego życia po śmierci”? A może ktoś z PiS dostał cynk… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

A Kopernik była kobietą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może rzeczywiście dojdzie do selekcji naturalnej i głupole wraz z głupim potomstwem wymrą? Ale raczej nie liczę na to, albowiem GŁUPOTA JEST WIECZNA!!!!!!

Gekon
Gekon

To akurat dobry pomysł. Ludzie tu nie bydło, żeby szczepić ich pod przymusem. Propsy.

AntyKaczor
AntyKaczor

Zamiast tego będzie ustawa o obowiązkowym oddawaniu czci pisowskiej władzy. Bilans się wyrówna.

Robert
Robert

W 5 miesiącu życia zostałem zaszczepiony i przez powikłania poszczepienne wytworzyło się schorzenie neurologiczne, z którym neurochirurdzy poradzili sobie w 22 roku życia. Kto mi zwróci lata życia bez choroby? Kto wypłaci odszkodowanie? Szczepienia tylko dobrowolne. Niestety naszym krajem rządzą lobby farmaceutyczne, bankowe itp.