Kuchciński wciąż nie chce ujawnić nazwisk osób popierających kandydatów do nowej KRS

Kuchciński wciąż nie chce ujawnić nazwisk osób popierających kandydatów do nowej KRS

„Panie marszałku, niech się pan nie boi, niech pan pokaże te listy, pan za to odpowiada. Niech pan otworzy szuflady, sejfy, znajdzie te listy i pokaże je opinii publicznej, bo my wszyscy mamy prawo wiedzieć, kto poparł tych nominatów do KRS-u. Czy ci sędziowie, którzy podpisali się pod tymi listami, awansowali w ostatnim czasie, czy zostali prezesami sądów, czy oni dzisiaj pracują w Ministerstwie Sprawiedliwości. Marszałek widmo, który przenika po korytarzach sejmowych w kordonie Straży Marszałkowskiej, ukrywa przed opinią publiczną informacje o tym, kto poparł tych politycznych nominatów. To jest skandaliczne, ponieważ Sejm powinien być przykładem transparentności” – powiedział poseł PO Robert Kropiwnicki.

Chodzi o werdykt, o którym pisaliśmy w artykule „Jest prawomocny wyrok NSA: nazwiska sędziów popierających kandydatury do KRS należy ujawnić”.

„Składamy wniosek o oficjalne ponaglenie szefa Kancelarii Sejmu w sprawie wykonania wyroku sądu dotyczącego ujawnienia nazwisk osób popierających kandydatów do KRS” – poinformowała posłanka PO Kamila Gasiuk-Pihowicz. Dodała, że otworzy to drogę do złożenia skargi na bezczynność, a w konsekwencji do nałożenia grzywny na Kancelarię Sejmu.

– „Będziemy wykorzystywali wszystkie kroki prawne, aby obywatele mieli możliwość poznania, kto podpisał się pod listami poparcia dla nominatów w KRS. Mówimy Kancelarii Sejmu i marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu: „sprawdzam”. Ostateczny i prawomocny wyrok NSA w sprawie list poparcia dla politycznych nominatów w KRS jest, uzasadnienie tego wyroku opublikowane na stronie NSA od kilku dni jest” – podkreśliła posłanka PO.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka potwierdził, że do Kancelarii Sejmu wpłynęło pisemne uzasadnienie wyroku NSA. Jak napisał na Twitterze: – „Trafiło do służb prawnych Kancelarii. Przedstawiciele Kancelarii Sejmu będą kontaktować się z posłanką-wnioskodawcą w sprawie realizacji wniosku”. Nie napisał, kiedy to ewentualnie nastąpi…

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
16 lipca 2019 18:00

Jak można ujawnić nieistniejącą listę? Od początku to była jedna wielka lipa ,jedyne co nie wypaliło to przejęcie sądów w celu zatuszowania sprawy i” oto to jest cała tajemnica wiary” 😐

Maciek123454321
Maciek123454321
16 lipca 2019 23:02
Reply to  daroo

Właśnie miałem to samo napisać. Ta lista popierających to jedna wielka ściema. Tylko co będzie, jak to się wyda?…… Komitet Rozwalania Sądów powinien wylecieć w powietrze.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
17 lipca 2019 00:48
Reply to  daroo

Listy poparcia poszczególnych kandydatów zapewne istnieją – tyle tylko, że są na nich ci sami sędziowie oddelegowani do Ministerstwa (nie)Sprawiedliwości, de facto podwładni Ziobry. Więc teraz ogrodnik Kuchciński przeciąga sprawę do końca kadencji, mając nadzieję że w następnej PiS-owi uda się podporządkować sądownictwo i już nikt nie będzie w stanie wyegzekwować wykonania tego wyroku.

Waldemar
Waldemar
17 lipca 2019 10:26
Reply to  daroo

Też myslę, że lista jest. Pytanie, kto tam się znajduje. W gruncie rzeczy jest to jedna wielka kompromitacja, bo widać, jak krotką ławeczkę ma PiS i kto się do niej przysiada.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
17 lipca 2019 10:46
Reply to  daroo

Otóż to! Jeśli są jakieś listy, to właśnie takie, jakie pokazali – puste. Tam po prostu nie ma żadnych nazwisk. Teraz sprawa się rypła i zwyczajnie nie wiedzą, co z tym fantem zrobić.

greg
greg
17 lipca 2019 07:31

Przecież listy poparcia zostały dawno temu już ujawnione. Zrobił to Ziobro i wszyscy widzieli że są puste.

Janina
Janina
17 lipca 2019 17:54

Ogrodnik zabrał płaszcz i nie chce oddać. I co mu zrobimy ? Kto wygra z koniem na kopniaki ? Bareja się kłania.