Kujda oddał się do… dyspozycji Kaczyńskiego – „Kpina z tego kraju trwa w najlepsze”

Czyste powietrze, czyste ręce, czysta przeszłość czyli Kazimierz Kujda

Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Kazimierz Kujda oddał się do dyspozycji prezesa Jarosława Kaczyńskiego – informuje gazeta.pl. Według portalu, prezes PiS miał nakazać zwierzchnikowi Kujdy ministrowi środowiska Henrykowi Kowalczykowi przyjęcie dymisji prezesa NFOŚiG.

– „To już nie jest nawet śmieszne. TO JEST PORAŻAJĄCE. W państwie demokratycznym jeden nieuprawniony dziwak ma głos decyzyjny. Wszyscy inni to marionetki. No ta wiadomość mnie poraziła. Nie wiem… jestem zrozpaczona i przybita. I co tu się dziwić, że czasami jednostki nie wytrzymują”; – „Kpina z tego kraju trwa w najlepsze”; – „Prezes wszystkich prezesów poza trybem już nie udaje, że „jest właścicielem Polski”; – „Nasz zbawiciel Pan Prezes miałby nie mieć zwierzchnictwa nad każdym z ministrów? Przecież to byłby jakiś absurd!” – komentowali internauci.

Kazimierz Kujda wcześniej przez wiele lat zasiadał we władzach spółki Srebrna, związanej z PiS. A o jego „bogatej” przeszłości pisaliśmy m.in. w artykule „Bliski współpracownik Kaczyńskiego tajnym agentem SB”.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
RyszarddarooZwinkamas60Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Towarzysz Kujda tak ma. Dla niego najwyższym zwierzchnikiem zawsze był pierwszy sekretarz – tak kiedyś, jak i teraz.

Jabis
Jabis

Ci … co na TECZKACH się znają Jerzy Dziewulski i prof. Antoni Dudek zgodnie orzekli – teczką Kujdy ktoś zagrał.
Kto? Będzie ciekawie, kto i dlaczego szkodzi PREZESU?
Na potwierdzenie obaj orzekli, że na teczkę czeka się tygodniami … ale! POTRZEBOWSKIM ( Mularczyk i teczki sędziów) można wydać w jedną noc. No to Instytut Polskiej Nienawiści będzie miał problem. Małe jest bardzo mściwe.

Zwinka
Zwinka

Oj tam, zwyczajna dintojra.

Joanna
Joanna

Kaczyński swojemu nie da krzywdy zrobić.

Zbyszek
Zbyszek

Dożyjemy czasów, w których prawo będzie prawo znaczyć a sprawiedliwość sprawiedliwość?

mas60
mas60

Kujda „oddając się do dyspozycji” Kaczyńskiego potwierdza, że M. Morawiecki jest tylko marionetką prezesa PiS, faktycznie sprawującego władzę w Polsce. Zagrywka celowa, czy nieuświadomiona?

daroo
daroo

Orwell do spółki z Bareją rozłożyłby się ze śmiechu

Ryszard
Ryszard

Zauważyliście, że to wprost lustrzane odbicie struktury władzy za komuny? Tam też był rząd i premier, i Rada Państwa (taki zbiorowy niby-prezydent). Ale to były byty formalne, bo gdzie zapadały wszystkie najważniejsze decyzje? Kto de facto rządził? Partia komunistyczna, z pierwszym sekretarzem na czele. Cała ta pisoska dyktatura jest niemal stuprocentowo wiernym naśladowaniem władzy tzw. „dyktatury proletariatu”.