Kujda odwołany – kuriozalne tłumaczenie przez PiS jego dymisji

Kujda odwołany – kuriozalne tłumaczenie przez PiS jego dymisji

Kazimierz Kujda, w przeszłości tajny współpracownik SB o pseudonimie Ryszard, został odwołany ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wcześniej Kujda przez wiele lat zasiadał we władzach spółki Srebrna, związanej z PiS.

Funkcjonariusze partii obecnie rządzącej na wszelkie sposoby próbują udowadniać, że nie mieli pojęcia o współpracy Kujdy z SB. Beata Mazurek twierdziła, że i ona, i Jarosław Kaczyński byli tym… zaskoczeni. No, ale jak już się dowiedzieli, to „zareagowali”.

Do tego chóru dołączył minister środowiska Henryk Kowalczyk, któremu oficjalnie podlega NFOŚiGW. – W naszym środowisku, osoby względem których pojawiają się wątpliwości dotyczące ich przeszłości, potrafią podjąć stosowne decyzje” – powiedział Kowalczyk po odwołaniu Kujdy. Oficjalna wersja bowiem jest taka, że były już prezes Funduszu złożył dymisję… „z powodów osobistych”. – „Był prezesem o ogromnej wiedzy, myślę że będzie trudno znaleźć kogoś na jego miejsce” – dodał Kowalczyk.

Dziennikarze na Twitterze komentowali te „stosowne decyzje i wątpliwości. – A czy aby mąż J. Przyłębskiej, obecny ambasador w Berlinie, też nie był TW? I co ze stosowną decyzją?” – pytał Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

O wątpliwościach wobec siebie pan Kujda dowiedział się przedwczoraj. A w środowisku PiS nikt nic o teczce w ZZ nie wiedział. O.” – skomentowała Dominika Długosz. – Dodajmy, że jeszcze kilka dni temu niektórzy mówili: „nic się nie stało” :)” – dodał Dariusz Ćwiklak z „Newsweeka”.

bt

Źródło: tvpinfo.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
kosRafał P.BożenaMaciek123454321PiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

To gdzie go teraz Kryształowy posadzi ? W sensie lukratywnej posady znaczy ?

Bożena
Bożena

U Piotrowicza na kolanach!

PiJar
PiJar

„Myślę że będzie trudno znaleźć kogoś na jego miejsce” – minister Kowalczyk. Na pewno trudno, bo w obiegu coraz mniej byłych agentów SB (niezagospodarowanych i w odpowiednim wieku), a tylko tacy pasują do linii partii.

Maciek123454321
Maciek123454321

A kiedy ze stołka pofrunie faszysta fałszerz Andruszkiewicz?

Rafał P.
Rafał P.

Co w tym dziwnego? Jeśli tych TW było w Polsce tylu co np. w NRD czy Czechosłowacji – bo dlaczego nie? – to pewnie jeszcze wielu z nich zajmuje wysokie rządowe stołki. W końcu ten stół o tysiącu kantach, co sprawiać miał wrażenie okrągłego, był zorganizowany przez komuchów i zaproszono do niego tylko tych, z którymi te komuchy mogły się dogadać. W efekcie mieliśmy, co mieliśmy. Żadnej lustracji, swój swojego ciągnął, lub popychał. Niedługo te wszystkie TW bolki i ryszardy przejdą spokojnie na tzw. zasłużoną emeryturę, ale po sobie zostawią sobie podobnych.

kos
kos

Ciekawe czy mu w ramach dekomunzacji odbiora emeryture. No chyba, ze Kaczynski, skoro to dla niego ” grom z jasnego nieba”, ustami Mazurek zapowie, ze ” nie popiera ale rosumie”.