Kujda – współpracownik SB – organizował spotkania o… lustracji!

„Rodzina+” w rozkwicie – synowie działaczy PiS z posadami w państwowym banku

Po tym, jak okazało się, że Kazimierz Kujda był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie „Ryszard”, w internecie pojawiło się przypomnienie spotkania, które ten zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego zorganizował prawie trzy lata temu. Dotyczyło ono… lustracji! – „Nieźle sobie wykombinował, pod latarnią najciemniej jak zwykle” – skomentował jeden z internautów.

W 2016 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego szefem ponownie został Kujda, zorganizował spotkanie „Lustracja jako zabezpieczenie państwa przed obcą agenturą”. Jednym z prelegentów konferencji był m.in. Krzysztof Wyszkowski, były opozycjonista, który od lat „tropi” osoby współpracujące z PRL-owską Służbą Bezpieczeństwa.

Kujda to także wieloletni prezes spółki Srebrna, związanej z PiS. A więcej na jego temat w naszym artykule „Czyste powietrze, czyste ręce, czysta przeszłość czyli Kazimierz Kujda”.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RomasmętekMaciek123454321Jacek DolińskiZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Toniemy w bagnie!
———————————————————-
Wyborco PiS czy Ci nie wstyd?

Zbyszek
Zbyszek

No i co z w tym dziwnego. Ksieza mogą strzec dzieci ode złego to i Kujda może robić swoje.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kaczyński będzie musiał poświęcić Kujdę, o którego SB-ckiej przeszłości rzekomo nie wiedział. Ciekawie byłoby prześledzić proces legislacyjny ustawy o lustracji z roku 2006 – może udałoby się ustalić, kto spowodował że w spisie stanowisk podlegających lustracji nie ma kierowniczych stanowisk w NFOŚ, którym wtedy kierował Kujda?

Maciek123454321
Maciek123454321

Kujda jego mać! – chciałoby się rzec.

smętek
smętek

Pamiętam jak ktoś ze znajomych rodziny opowiadał, że w trakcie studiów na Wydziale Prawa UW prowadzący ćwiczenia z prawa karnego zaprosił na zajęcia kieszonkowca żeby zademonstrował stosowane techniki kradzieży. Kujda, człowiek obyty w temacie, mógł nadzorować szkolenia.

Roma
Roma

Łapówkarz uczy studentów nt korupcji, agent organizuje wykład na temat lustracji. Odpowiedni ludzie w odpowiednich miejscach, A dyktatorek wydaje książkę o porozumieniu przeciw monowładzy.