Kukiz będzie głosował jak PiS sobie „życzy”. Ale stawia warunki

  Kukiz będzie głosował jak PiS sobie „życzy”. Ale stawia warunki

Paweł Kukiz gościł w RMF FM, gdzie odpowiadał m.in. na pytania związane z jego porozumieniem z Jarosławem Kaczyńskim. Szef Kukiz’15 wymienił listę obietnic, jakie obiecał pomóc mu zrealizować lider Prawa i Sprawiedliwości.

 

„To jest ustawa o sędziach pokoju, ustawa antykorupcyjna, dzień referendalny raz w roku i najistotniejsza dla mnie sprawa: powołanie grupy ludzi, która będzie przygotowywała zmiany w prawie wyborczym na takie, w których każdy obywatel otrzymał indywidualne bierne prawo wyborcze” – powiedział.

Realizowanie postulatów sprawi, że Kukiz’15 będzie głosować jak PiS sobie „życzy”. Jednocześnie powiedział, że cieszy się z zawirowań w rządzie, bo w rezultacie dały mu one nadzieję na zrealizowanie głoszonych przez siebie przez 8 lat idei.

W dalszej części programu wypowiedział się na inne tematy. Przyznał, że zorganizowanie przez Zjednoczoną Prawicę szybszych wyborów jest mało możliwe. Odrzucił też możliwość zagłosowania „za” odwołaniem Ryszarda Terleckiego.

 

Powiedział również, że zamierza poprzeć Lidię Staroń na RPO, jeśli PiS jak najszybciej weźmie ustawę antykorupcyjną pod obrady Sejmu.

Na zakończenie opowiedział o swoich relacjach z ministrami Rady Ministrów. Kukiz spotyka się z ministrem kultury, u którego próbuje zapewnić wsparcie dla muzyków. Planuje się też spotkać z ministrem zdrowia, aby przekonać go do tego, że organizacja koncertów i imprez może stanowić formę promowania wakcynacji.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Nieoficjalnie mówi się, że Kukiz’15 zastąpi Porozumienie w szeregach ZP. Ugrupowanie może wystartować z list PiS w następnych wyborach do parlamentu.

Innym nowym członem ZP będzie najpewniej Partia Republikańska Adama Bielana.

/kw/

Źródło: rmf24.pl         

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
12 czerwca 2021 14:05

A na nadal nie mogę uwierzyć, że tacy ludzie decydują o losach Polski …

Rafapon
Rafapon
12 czerwca 2021 16:53

Pierwszym warunkiem jest, żeby PiS zawczasu powiadomił go, jak ma głosować.

Waldemar
Waldemar
12 czerwca 2021 21:44

Dość lichy korek do zatykania dziury w dryfującej łajbie PiS. Jeśli zestawić to z tłumami wiwatujacymi na mitingach antysystemowego Kukiza – cóż za fatalny koniec politycznej kariery!

Zwinka
Zwinka
13 czerwca 2021 14:21
Reply to  Waldemar

Mnie najbardziej zastanawiała moja znajoma, która przyznała się wówczas, że głosowała na Kukiza „żeby IM pokazać”. Na pytanie, co też IM pokazała, macha tylko ręką.

irena
irena
14 czerwca 2021 15:52
Reply to  Zwinka

Teraz takie znajome beda znowu „pokazywac”….glosujac na psotnika za 20,50 !!! I OD NOWA ! Byly juz rozne nadzieje dla niektorych Palikot , Petru , Kukiz teraz psotnik za 20,50 …..Normalnym rozumem nie mozna tego ogarnac !

Leszek
Leszek
14 czerwca 2021 11:28

Dziwidło polskie : Kaczyński + Kukiz też rozkwita. Ale przede wszystkim śmierdzi.

Leszek
Leszek
14 czerwca 2021 11:44

Oj, będzie miał Kukiz o czym śpiewać … Cienko i tylko kiedy mu prezes pozwoli

irena
irena
14 czerwca 2021 15:43

Obiecanki macanki …..a glupiemu staje ! Polityczny matolek !