Kukiz chciałby się podczepić, jak szumowina

Paweł Kukiz: Zawłaszczanie państwa doprowadzi do eksplozji

Paweł Kukiz chałturzy na Wiejskiej, tak jak markował jako muzyk na estradzie i wykonując cover „Paranoid” Black Sabbath. Nigdy nie był pierwszą ligą rynku muzycznego ani show biznesu, na rynku politycznym może być najwyżej kimś, kto przytuli kilku quasi-faszystów, a ci zrobią go i tak w bambuko.

W polityce jest pełno takiego szumu na powierzchni. Paweł Kukiz szumi, a nie tworzy. Tak było w muzyce, tak jest w polityce.

Nazywa to antysystemem, nie rozumiejąc, co ten termin miałby znaczyć. Tak jakby była antymuzyka. I bliżej mu do nieistniejącego świata antydźwieków, jeżeli uznamy, iż kicz muzyczny jest zaprzeczeniem muzyki, tak jak jest disco polo.

To że Kukiz się wyraża, nie znaczy, że wyraża myśli. Kukiz wyraża tych myśli brak. I tak należy go słuchać i czytać. W logice nazywa się to fałszem.

Kukiz w muzyce był zbudowany z braku talentu tworzenia muzyki, chyba że odtwarzał kogoś, tak w polityce jest coverem. Jemu „wsio rawno”, byle podkleić się, byle płynąć. W twórczości, w życiu prywatnym, w publicznym nazywa się to po prostu szumowiną.

Dlaczego tak się stało, że taki gość dostał się do polityki? Równie dobrze można zadać pytanie: dlaczego taki Marek Suski dostał się do Sejmu – i gdy odezwie się to bredzi i pogrąża, acz czasami na tyle kompromitująco, że uznaje się to za śmieszne?

Kukiz szumi jak kaczyzm. Jest naleciałością nad tą zarazą, która dopadła Polskę. Protestujące społeczeństwo przeciwko zniszczeniu sądownictwa i demokracji odniosło sukces. Więc Kukiz w te pędy chce się jako szum wpisać się w autentyczny bunt.

Kukiz znowu okazał się tylko szumem, chałturnikiem. Nie łudzę się, aby rozumiał Konstytucję, demokrację, Polskę. Ale jako szum chciałby do siebie przytulić coś z demokracji, z Polski. Dla niego nasza ojczyzną jest chałturą, jak chałturą był „Paranoid” Black Sabbath, z którego to utworu niewiele zrozumiał.

Kukiz nazwał największy bunt społeczny po 1989 roku, a w zasadzie po 1982, który wylał się na ulice – „Pucz- Reaktywacja”. Tak uczepił się muzyki, a teraz polityki ten gość i chciałby płynąć. Najpierw chciałby płynąć z kaczyzmem, potem z nami, a gdy został zdemaskowany – plunął reakcyjnie. Retorycznie także jest szumem, język polski to dla niego język obcy. Szumowina. Kukiza komuszy język z lat 1980-81 i stanu wojennego.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Bronka RaZwinkaDemoklesPolka gorszego sortuIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alicja777
Alicja777

Założenia mieli wręcz idealistyczne, gorzej z rozwinięciem, a realizacja do d..y.

bart
bart

Kukiz bardzo mnie zawiódł i to mimo faktu, że wiele się po nim nie spodziewałem. Zastanawia poparcie jego partii. Bo to, że ktoś popiera obecnie pis, to kwalifikacja do psychiatryka na rosyjskiej prowincji. Ale to, że ktoś lubi być podnóżkiem pisu i że cieszy go tanie sprzedawanie się na wszystkie strony… Naprawdę, nie wiem, jak to zaklasyfikować.

Zwinka
Zwinka

Jako kolejną przystawkę. Niestety, miernoty są niewyuczalne.

Maciek123454321
Maciek123454321

Napisałem już dwa razy w innych postach, powtórzę po raz trzeci: przyczepiło się gówno do okrętu i krzyczy – płyniemy!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Chciałam to samo napisać, ale mnie Pan uprzedził. 😀

Mariola
Mariola

Zgadza się z Panem w 100%Nic dodać, nic ująć. Jestem przerażona i zniesmaczona wypowiedziami tego kogoś…Że tacy ludzie dostają się do sejmu , br…

kat-kk
kat-kk

Normalne,że Pawełek nie był ,żadnym śpiewakiem,przylepił się do dyktatora, by trwać,trafiło się ślepej kurze ziarno,naobiecał jakieś JOWy,o których nic nie wiedzą jego wyborcy i stał się systemowym Jarosława dyktatora,będąc całkowicie anty systemowy.To, jest jedynie pojęte przez wyznawców Torunia i piosenkarza.

Irena
Irena

Obiecywal JOWY……a serwuje JOBY…..niebezpieczni tak maja ….szumowina istotnie !!!

maurycy1953
maurycy1953

Kukiz niech się dołączy do narodowców nie odbiega od nichgnich

Irena
Irena

Nie podpowiadaj proszę, nie potrzebne nam jest większe nieszczęście niż to co teraz dzieje się w naszym kraju !!!

magdalena
magdalena

Rzeczywiście wielka szumowina, głosuje z pisiorami. Mówi o wolności, a zwalcza demokrację i wspiera narodowców. A Tyszka to druga szumowina. Bierze co miesiąc 2000 na wynajęcie mieszkania, mimo iż mieszka w Warszawie, na zasadzie: Jak dają to trzeba brać. Dobrze że Liroy opuścił te gniazdo szerszeni.

Irena
Irena

Od zawsze mowie , ze jest to BARDZO NIEBEZPIECZNA osoba !!!

Demokles
Demokles

„Szumowina”. Poziom notki wielce merytoryczny i nacechowany kulturą wysokich lotów. Gratuluję. Więcej takich tekstów proszę, więcej!

Zwinka
Zwinka

„Tak się gra, jak przeciwnik pozwala” – Kazimierz Górski.

Bronka Ra
Bronka Ra

Taki niedobry a na tyle ci pozwala – paradoks.

Zwinka
Zwinka

No, na ile ?