Kukiz coraz bliżej prezesa

  Kukiz będzie głosował jak PiS sobie „życzy”. Ale stawia warunki

Jak informuje PAP, wciąż toczą się rozmowy jego partii z PiS-em.

Na obszarze polityki rozmawiają sobie szef klubu PiS Ryszard Terlecki i Stanisław Tyszka, o pracach legislacyjnych szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber i Jarosław Sachajko, a sam Kukiz spotyka się z Jarosławem Kaczyńskim i panowie omawiają zasady ewentualnej współpracy.

Poseł Sachajko nie ukrywa, że jest zadowolony z prowadzonych rozmów, choć przyznaje, że jego ugrupowanie kontaktuje się też z Porozumieniem Gowina. To pewnie po to, by ewentualnie zabezpieczyć sobie tyły, jeśli z prezesem nie ułoży się tak, jak oczekuje Kukiz.

Na chwilę jednak obecną, „rozmowy trwają, codziennie się kontaktujemy w konkretnych problemach. Teraz czekamy na ich poprawki do naszych ustaw”. Chodzi tu m.in. o projekt ustawy antykorupcyjnej czy w sprawie konopi siewnych i medycznych.

„ (…) Uzgodnienie projektu, żeby on przeszedł przez Sejm, to jest duża praca i dotyczy wielu ministerstw (…) Jak dostaniemy konkretny, poprawiony projekt to zrobimy spotkanie i z prawnikami, i politykami, aby nie było niespodzianek”.

Jednocześnie Sachajko zaznacza, że nie ma mowy o wstąpieniu do klubu PiS.

Pytanie tylko, czy to cokolwiek zmienia?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ugrupowanie Kukiza stanie się kolejną satelitą partii rządzącej, a może i „języczkiem u wagi”, pozwalającym prezesowi trzymać w szachu koalicjantów.

W końcu, w polityce nie chodzi o ideę, ale o utrzymanie się przy korycie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
28 marca 2021 13:06

Opuszczając PSL wybrał drogę politycznej zdrady. Zawiódł tych ,którzy kiedyś zamiast na Komorowskiego, w dobrej wierze oddali mu swój głos. Zawiódł też tysiące Dolnoślązaków, dzięki którym został radnym sejmiku a potem posłem. Powoli jego kariera polityczna – na szczęście-dobiega końca. Kończ Waść wstydu oszczędź !.

Zwinka
Zwinka
28 marca 2021 14:57

I to by było na tyle, jeśli chodzi o wojownika walczącego z „partiokracją”, z „systemem”, i takie tam inne bzdety. Kukiz nie dość, że wprowadził do sejmu faszystów, to nabrał masę ludzi na swoją „antypartyjność’. Był z PiSem, jest z PiSem i będzie z PiSem, ale dobre w tym jest to, że nawet się nie zorientuje, kiedy PiS go połknie, przetrawi i wydali.
Niestety, stanie się to ze szkodą dla nas wszystkich, bo pomoże Kaczyńskiemu do końca obezwładnić nasz kraj.
Na pohybel wszelkim takim „świeżynkom” …a nowa właśnie jest na horyzoncie. Też antypartyjna i antysystemowa, ale za to bardzo religijna.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 marca 2021 15:27
Reply to  Zwinka

Co tu sobie głowę zawracać kolejnym kapciowym karalucha? Kukiz był szmatą i szmatą pozostanie.

Zwinka
Zwinka
28 marca 2021 17:49

Ale u drzwi mamy kolejnego „zbawiciela”.

INA
INA
28 marca 2021 17:19

Pecunia non olet
Przykro!

Rafapon
Rafapon
28 marca 2021 18:02

„Ksiądz proboszcz już się zbliża” to było ostatnie wystąpienie Kukiza, które jeszcze miało sens.

Mia
Mia
29 marca 2021 07:13

Odkąd Kukiz jest w Semie, mam wrażenie, że cały czas kombinuje, jak się dać zjeść pisowi. Pewnie jest jeszcze kwestia ceny. Ale on nie wygląda i nie zachowuje się, jakby był specjalnie drogi. Przykre to i niegodne.

Ryszard
Ryszard
29 marca 2021 09:37

Upadek Kukiza był wiadomy od samego początku jego tzw. kariery politycznej, ale żeby upaść aż tak nisko? Niesamowite!

Michał
Michał
29 marca 2021 10:51

Zaglądałem do wielu koryt i zapewniam nic tam nie ma żeby było warto jego się trzymać

Ryszard
Ryszard
29 marca 2021 16:13
Reply to  Michał

W każdym korycie jest zawsze jedno do wzięcia – kasa! Jeśli nie ma, koryto przestaje być korytem.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
29 marca 2021 14:53

wdzięczy się by wytargować lepszą cenę, jak w tym żarcie —–,, czy przespała by się pani ze mną za milion dolarów — tak — odpowiada rozmówczyni —- a za złotówkę —— za kogo pan mnie ma? —-odpowiada rozmówczyni —– to już ustaliliśmy teraz się targujemy — żywy przykład politycznej prostytucji w najobrzydliwym wydaniu, gość wie, że jest politycznym trupem i chce wyciągnąć z tej sytuacji nawięcej kożyści więc nazwałbym to przykładem politycznej nekrofili.