Kukiz czeka na zgodę PiS? Chce doprowadzić do ważnych reform

Kukiz czeka na zgodę PiS? Chce doprowadzić do ważnych reform

Paweł Kukiz zawarł z PiS porozumienie, które zakłada, że jego posłowie będą wspierali partię władzy w najważniejszych głosowaniach w parlamencie. PiS ma się odwdzięczyć poparciem dla części sztandarowych pomysłów ruchu rockmana.

 

Już w środę – zgodnie z umową – ma zostać uchwalona ustawa antykorupcyjna. W kolejnych tygodniach ma z kolei dojść do przeforsowania tzw. ustawy antysitwowej. Sam Kukiz przekonuje opinię publiczną, że w czwartek zostanie również powołany parlamentarny zespół ds. zmian w ordynacji wyborczej.

Dziennikarze Wirtualnej Polski podali w swojej publikacji: „Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że powołanie zespołu to nie koniec działań Kukiza w celu zmiany Kodeksu wyborczego. Polityk zamierza złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Ma w nim przekonywać, że w Polsce obywatel nie ma prawa bycia wybranym na posła, jeśli nie trafi na partyjne listy wyborcze. Według niego oznacza to, że indywidualne bierne prawo wyborcze jest w naszym kraju fikcją”.

 

Wszystko zależy jednak od dobrej woli polityków Zjednoczonej Prawicy, gdyż ruch Kukiza, by skierować wniosek do TK, potrzebuje podpisów posłów tego ugrupowania (raczej niemożliwe wydaje się, żeby inne partie spojrzały na ten pomysł przychylnie). Bez zgody ze strony Jarosława Kaczyńskiego absolutnie nie będzie to realne.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Politycy Kukiz’15 uważają, że jeżeli TK uzna przepisy za niekonstytucyjne, to pozwoli to na uchwalenie przez parlament zupełnie nowej ordynacji wyborczej.

/kw/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
14 września 2021 10:53

PiS to partia co to do perfekcji opanowała stosowanie nepotyzmu partyjniactwa i politycznej korupcji. I trwa to, ku uciesze elektoratu, już 6 lat teraz będzie uchwalać ustawę antykorupcyjną???. Hmmmm a zapomniałem nawet powołała Centralne Biuro Antykorupcyjne co to stało się policja polityczna na przeciwników politycznych. Paweł Kukiz jest chyba bardzo naiwny, nie wiem jakie są zapisy tej ustawy ale mogę się założyć że żaden PiS-owski działacz w jej wyniku nie straci posady, a jak straci jeden to jego miejsce zajmie drugi. Nie po to PiS przejął kontrolę nad spółkami,agencjami i dalej tworzy agencje , fundusze itp , zniszczył służbę Cywilną aby teraz te „frukty” stracić,

erwinek
erwinek
14 września 2021 12:05

A naiwniak wciąż myśli że swoimi trzema głosami jest w stanie rzucić Jarka na kolana. Jak myślisz naiwniaku po co prezes dał bielanowi zielone światło do założenia partii republikańskiej – po to że wystarczy jedno mrugnięcie i twoje głosy znajdą się u Bielana a ty zostaniesz sam. Więc nie kozakuj mopie bo jesteś za cienki na prezesa.

Jantar
Jantar
14 września 2021 13:49

A Kukiz ma jeszcze jeden pomysł „uatrakcyjnienia” nam życia. Otóż czytam dziś w prasie, że przygotowuje poprawkę do ustawy o handlu. Chce zamknąć wszystkie sklepy nie tylko w niedziele, ale także i w soboty. Przy czym w soboty handl mogliby prowadzić wyłącznie rolnicy, którzy sprzedawaliby swoje wyroby na rynkach miast i nie płaciliby miastom za to żadnych opłat. Oczywiście rolnicy dyktowaliby ceny towarów, bo byliby pozbawieni wszelkiej konkurencji.