Kukiz dalej wyżywa się na Kosiniaku-Kamyszu. „Tak się kończy pycha i pazerność”

Kukiz dalej wyżywa się na Kosiniaku-Kamyszu i wytyka mu, że poniósł klęskę. Rockman, w rozmowie z dziennikarzami wp.pl, zaatakował PSL.

Pisaliśmy wczoraj o „gorzkich żalach” Pawła Kukiza (Koalicja Polska), który obarczał swojego koalicyjnego przyjaciela o wypracowanie w wyborach kiepskiego wyniku. Jeszcze dziś były rockmen ponownie uderzył w dotychczasowego sojusznika.

 

Kukiz po raz kolejny przyznał, że Kosiniak-Kamysz przegrał, bo jest kojarzony z PSL. „Wynik z całą pewnością byłby wyższy, gdyby przez ostatnie pół roku, od czasu wyborów parlamentarnych, wypracowano formułę Koalicji Polskiej jako zespołu różnych opcji politycznych” – rozpoczął swój wywód szef Kukiz’15.

Ta część elektoratu Koalicji Polskiej, która nie mogła zaakceptować, że kandydat na prezydenta jest firmowany przez PSL, przeniosła swoje głosy na Hołownię” – dodał.

 

Nie zdziwię się, jeśli elektorat, który w wyborach parlamentarnych głosował w 2019 na Koalicję Polską, widząc w niej szansę na nowe otwarcie i formułę współpracy, definitywnie odejdzie do Szymona Hołowni” – kontynuował Kukiz.

Polityk o prawicowych poglądach zapewnił też, iż to „sygnał ostrzegawczy” dla PSL. „Ja osobiście nie chcę się do PSL zapisywać” – obiecał przy tym.

Kukiz uderzył również w Kosiniaka-Kamysza i PSL za pośrednictwem Facebooka. „Co się stało, że Hołownia zabrał nam tylu wyborców? Gdzie został popełniony błąd? Co dalej? Partia i walka, czy stagnacja u boku PSL?” – zapytał go tam jeden z fanów.

Ja się nie dziwię. Miała być Koalicja Polska, a wyglądało na zewnątrz tak, jakby K’15 został „zjedzony” przez PSL. A szczerze mówiąc nawet ja sam na PSL bym nie zagłosował 🙂 Na Koalicję Polską – tak, ale na samo PSL – w życiu 🙂 Tak się kończy pycha i pazerność. Więc albo się zreflektują i będziemy tworzyć Koalicję Polską albo ja za taką „koalicję” podziękuję. Proste. Miłego 🙂” – odpisał mu poseł.

Sam Kukiz, w rozmowach z dziennikarzami, zapewnia, że zamierza kontynuować koalicję z PSL. Podobnego zdania są przepytani przez wp.pl politycy ludowców. Zachowanie Kukiza może jednak wskazywać na to, iż robi on umizgi wobec Szymona Hołowni. Czy Kukiz zapomniał, że jego partia ma marginalne poparcie?

Władysław Kosiniak-Kamysz w pierwszej turze wyborów otrzymał 2% poparcia. Paweł Kukiz startując w wyborach kilka lat temu przebił rekordowy próg 20%. Prawicowy rockmen okres swojej popularności ma już jednak za sobą…

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WaldemarJacek DolińskiHerodAntypisJantarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

A nie przyszło ci do tej zakutej pały,że to właśnie twoja obecność u boku PSL-u sprawiła że jego zwolennicy odwrócili się dudą?

Jantar
Jantar

Pewnie, że tak! Większość doskonale pamięta, że Kukiz wszystkie ustawy pisowskie głosował „za”, ale „się nie cieszył”. Ustawy o TK, o sądach i całą resztę rozwalającą instytucje demokratyczne i blokujące Kaczyńskiemu jedynowładztwo. W zamian poseł od Kukiza wszedł do Rady Mediów Narodowych przecież jako przedstawiciel opozycji i też głosuje zgodnie tak, jak prezes każe. Tak, to ta Rada od tv i radia pisowskiego, zwanych publicznymi, na które to media my płacimy abonamenty.

Zwinka
Zwinka

No tak. Gdyby Kosiniak Kamysz kojarzył się z Kukizem, na pewno uzyskałby znakomity wynik. Problem w tym, że stało się dokładnie odwrotnie, ale nie wymagam od obu panów, aby zdawali sobie z tego sprawę.

Jantar
Jantar

Kukiz miał za zadanie utopić PSL i wywiązał się z niego celująco. Kaczyński jest na pewno dumny. Przecież właśnie Kaczyńskiemu chodziło o przejęcie elektoratu PSL-u na wsi i Kukiz mu to dał na talerzu. Pamiętacie, jak przez 4 lata kadencji w Sejmie Kukiz udawał opozycję do PiS, a wszystkie ustawy zgodnie Kaczyńskiemu popierał? Pamiętacie słowa Kukiza do któregoś z posłów PiS: „Jak to nie możecie? Tyszka wszystko wam załatwi i zrobi!”. Tak, ten Tyszka, który z ramienia Kukiz’15 był wicemarszałkiem Sejmu. I nagle z popierania Kaczyńskiego przykleił się do PSL-u i to akurat wtedy, kiedy opozycja demokratyczna budowała wielką koalicję… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Kukiz może zameldować: panie prezesie, zadanie wykonane, PSL rozwalony, biorę się za Hołownię. WKK nie chciał być małym przy dużym bo wolał być dużym przy malutkim i teraz nie ma go wcale. Władek, przyuważ z kim fruwasz. Nie da się latać z kamieniem u szyi.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Główną przyczyną porażek PSL-u jest to, że za prezesury Kosiniaka-Kamysza PSL oddało PiS-owi wieś walkowerem. Nie rozumiem, dlaczego PSL nie zorganizowało wielkich rolniczych protestów przeciwko temu, co bardzo istotne dla rolników, np. ustawie ograniczającej handel ziemią, czy wielomiesięcznym opóźnieniom wypłat kwot z UE na początku kadencji, bo PiS wywaliło na zbity pysk wszystkich kompetentnych urzędników, by dać etaty swoim matołom. Nie mówiąc już o protestach przeciwko indolencji rządu w zwalczaniu ASF. Pewne światło rzucił na to kilkanaście miesięcy temu w jednym z wywiadów p. Władysław Teofil Bartoszewski (syn Władysława Bartoszewskiego), który powiedział, że PSL staje się partią inteligencką, nawiązującą do… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Klasyczny przykład trwania w wirtualnej rzeczywistosci. Bez PSL Kukiz co najwyżej mógłby dzis komentować politykę wyłącznie z estrady lub na twitterze. Po 4 latach wspierania PiS – to m.in. Kukiz zaproponował swoich sędziów do KRS – ten okręcik jest już już trafiony i zatopiony. Jedyne, co Kukizowi naprawde sie udało, to przemycić na Wiejską postoenerowska prawicę, która wczesniej miała promilowe poparcie.

Jantar
Jantar

To raczej nie postoenerowska prawica, a oenerowska. I dopiero apetyty na władzę w obecnym ONR-rze rosną. Bosak przecież też się z tego ruchu wywodzi. Młodzież Wszechpolska, którą tworzył Giertych, zrobiła się przystawką ONR-u, dlatego Giertych od nich odszedł.