Kukiz może poprzeć zmiany wymierzone w dominację PiS? Zaskakujące doniesienia

Kukiz może poprzeć zmiany wymierzone w dominację PiS? Zaskakujące doniesienia

Paweł Kukiz wziął wczoraj udział w spotkaniu ws. zmian w regulaminie Sejmu. Autorem propozycji jest senator PSL-Koalicji Polskiej Kazimierz Michał Ujazdowski. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele wszystkich klubów opozycyjnych.

Podczas rozmów sceptycznie na temat inicjatywy wypowiedział się poseł KO Zbigniew Konwiński, który ostrzegł przed tym, że PiS może wykorzystać projekt do własnych celów. Powiedział: „Przez ostatnie sześć lat dyskusja nad zmianami regulaminu kończyła się tym, że byliśmy tak naprawdę dokręcani. Boję się, że PiS ostatecznie wysunie kilka poprawek i uchwali je odpowiednią większością”.

Na tę opinię, w dość oryginalny sposób, zareagował Kukiz.


Nie rozumiem tego założenia, że PiS jest w stanie wszystko przegłosować. Czy wy rzeczywiście nie zauważacie, że PiS nie jest w stanie przegłosować wszystkiego? Czy to jest element jakiejś gry politycznej z waszej strony?” – odważnie stwierdził.

Kukiz nie wykluczył poparcia dla zmian, ale zasugerował, że wpierw trzeba się zająć zmianami ordynacji wyborczej i sposobu wybierania posłów. Dodał: „Ja z PiS zawierałem umowę na konkretne ustawy i konkretne sprawy i nie było tam mowy o regulaminie Sejmu. Jeśli mi się ten projekt będzie podobał, to za nim zagłosuję”.

Postawa Kukiza jest co najmniej zaskakująca, ponieważ Ujazdowski chce, by władze Sejmu nie mogły już tak dalece ograniczać wolności wypowiedzi posłów, przywrócono przepisy gwarantujące pluralistyczny skład komisji sejmowych, czy wprowadzono prawo (a nie możliwość) do kierowania pytań przed głosowaniami.

Wszystkie te propozycje zdecydowanie nie są na rękę partii rządzącej.

Czy Kukiz w końcu postawi się PiS i przysłuży sprawie demokracji w Polsce…? Chyba musiałby się stać cud, ale – jak mówią optymiści – nadzieja umiera ostatnia.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

nt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
15 września 2021 11:57

Kukiz , wystąp o poprawę leczenia
psychiatrycznego bo jest w opłakanym
stanie , a i możesz przy okazji dla siebie znależć pomoc.