Kukiz nawołuje do łamania zapisów traktatu akcesyjnego do UE

Obecna ordynacja wyborcza otwiera drogę do „handlu” posłami – twierdzi Paweł Kukiz

Co jeszcze głupiego wymyślicie, pytają poirytowani internauci, w odpowiedzi na apel Pawła Kukiza do rządu RP o niewprowadzanie euro. Inicjatywa polityka wywołała na Twitterze falę krytycznych komentarzy.

Polityk poinformował, że jego ugrupowanie wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka zgłasza w Sejmie projekt rezolucji, która ma wzywać rząd do „potwierdzenia nienaruszalności art. 227 Konstytucji i trwałego zachowania waluty narodowej”. Jego zdaniem charakter strefy euro zmienił się, a nasz kraj „w tym zakresie nie ma żadnych zobowiązań”.

„Przecież to wariactwo” – komentuje pomysł Kukiza, Janusz Korwin Mikke i pyta: „to „rząd” ma „potwierdzać nienaruszalność art.227 Konstytucji”. To znaczy, że inne artykuły Konstytucji byłyby, zdaniem pp. Jurka i Kukiza – naruszalne, bo nie potwierdzone przez „rząd”??!?”

Pomijając już ten oczywisty nonsens, z podpisanego przez Polskę przed wstąpieniem do Unii Europejskiej traktatu akcesyjnego wynika jasno, że nasz kraj zobowiązał się do przyjęcia wspólnej waluty. Nie określa on daty wstąpienia, ale też z niczego nie zwalnia. W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii i Danii, które wynegocjowały inne warunki akcesyjne i pozostały przy swojej walucie, Polska podobnie jak pozostałe kraje Wspólnoty, ma status państwa z tzw. derogacją, co oznacza, że jest zobowiązana do przyjęcia euro.

Zdaniem prof. Elżbiety Mączyńskiej, szefowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, wspólna waluta w Polsce przyniosłaby znaczące umocnienie pozycji naszego kraju we Wspólnocie. Jak przypomniała „zobowiązaliśmy się do wejścia do strefy euro” i „nikt tego nie odwołał”. A zapis w sprawie porzucenia złotego na rzecz euro znajduje się w traktacie akcesyjnym przyjętym przez społeczeństwo w referendum z 2003 r.” – cytuje wp.pl.

Pod wpisem Pawła Kukiza na Twitterze rozpętała się prawdziwa burza.

„Tak. Izolujmy się dalej. Umrzemy we własnym smrodzie, a świat i Europa nam odjedzie…”

„Jest oczywiste, że nie zmienimy waluty teraz ani w najbliższej przyszłości. Taka rezolucja jest tylko zaognianiem sytuacji z UE, ewentualnie może być obliczona na słupki wyborcze. Weź się chłopie już nie kompromituj”

/j/

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
BogusławmisiuMariaJanGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Panie Kukiz lepiej zamilcz i nie kompromituj się jeszcze bardziej. Wprowadziłeś Narodowców do Sejmu, dzięki tobie rasizm w Polsce ma się coraz lepiej. Kiedyś cię szanowałam, dziś żałuję że IQ 15 jest w sejmie. Popieracie PIS w wielu kluczowych głosowaniach, jesteście współwinni upadku demokracji w Polsce. A w czasach dyktatury Kaczyńskiego jest mi obojętne czy w Polsce będzie złoty, euro czy dolar. Ważne że nie ma już w Polsce wolności i demokracji.

Ryszard
Ryszard

Była kiedyś ludowa tradycja, że każda wioska powinna mieć swojego głupka. Jeśli się zdarzył akurat vacat, importowano takiego głupka z okolicznej wsi, gdzie jak raz się naddało. Tę zanikającą chyba tradycję wznowić postanowił sejm polski – był już na etacie niejaki Janowski, Bubel, Lepper i wielu innych, a obecnie w tej prestiżowej roli występuje Kukiz. Gratulacje.

misiu
misiu

Leppera bali się rządzący bo wiedział dobrze kto ile zarobił na lewo i od kogo przyjął łapówkę. Przypłacił to życiem i nie uważam, że był głupi. A raczej niewygodny.

Bogusław
Bogusław

A od dwóch lat wytworzyła się nowa tradycja: każda wioska, dumna ze swojego głupka, wysyła go do Sejmu. Niektórzy z nich mają fart.

Zwinka
Zwinka

Kiedy ktoś się najął za psa, musi szczekać i tyle. Maska „antysystemowca” spadła z hukiem.

smętek
smętek

Wpuść chama do biura to ci atrament wypije. Tak tak, kiedyś był atrament w kałamarzach.

Jan
Jan

Zje kredę a atramentem popije.

Grzegorz
Grzegorz

Mierny muzyk , jeszcze gorszy polityk. Jak się nie ma o czymś pojęcia to lepiej się za to nie brać. Całe szczęście , że w następnym sejmie go nie będzie (chyba że jako przystawka np. taki Gowin).

Maria
Maria

zwykły wazeliniarz – w tę stronę wystawia gdzie lepiej wieje…

Zwinka
Zwinka

Wysyp „minusiarzy” mamy.