Kukiz szuka sojuszników? W grę wchodzą Kaczyński, Budka, Zandberg i „wszyscy”

Kukiz może poprzeć zmiany wymierzone w dominację PiS? Zaskakujące doniesienia

Paweł Kukiz gościł na antenie Polskiego Radia 24 i opowiadał w nim o swoich planach. Powiedział, że na tę chwilę „rozmawia absolutnie ze wszystkimi” na temat współpracy.

Przyznał też, że wykluczenie go z szeregów Koalicji Polskiej jest dużym zaskoczeniem.

Jeżeli się epatuje cały czas, m.in. działacze PSL epatują nazwą Koalicja Polska i mówią, że to jest Koalicja Polska, PSL, jeszcze kiedyś Kukiz’15, potem Unia Europejskich Demokratów i Konserwatyści Marka Biernackiego, a wyklucza się Kukiz’15 tylko na podstawie uchwały Komitetu Rady Naczelnej PSL… Były cztery podmioty i jeżeli zawarliśmy wszyscy miedzy sobą umowę (…) na współpracę w ramach jednego koła parlamentarnego, to ja rozumiem, że wszystkie cztery podmioty decydują, czy kogoś kolejnego przyjąć, czy kogoś wykluczyć” – powiedział wyraźnie zawiedziony rockman.

W toku rozmowy powrócił do kwestii współpracy z innymi ugrupowaniami.

W tej chwili jestem na etapie prowadzenia rozmów, poczynając od pana prezesa Kaczyńskiego. Zamierzam również spotkać się, jeżeli oczywiście wyrazi taką wolę, z Borysem Budką, z panem Czarzastym być może, z Zandbergiem, Biedroniem, jeśli trzeba będzie. Ze wszystkimi chcę rozmawiać” – zaświadczył.

 

Co ciekawe, Kukiz przyznał, iż próbował już nawiązać kontakt z ruchem Polska 2050.

Próbowałem się skontaktować z panem Hołownią przez pana Kobosko, ale raczej… nie wiem… Napisałem jakąś życzliwą informację na Twitterze, ale spotkałem się prawie z jakąś agresją. Więc przestałem pisać” – kontynuował swój wywód.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Reakcja przedstawiciela Polski 2050 nie zraziła jednak gościa PR 24, gdyż stwierdził, że dalej jest gotowy na nawiązanie współpracy i zaapelował do samego Hołowni o kontakt, jeśli ten byłby zainteresowanym wspólnym realizowaniem celów programowych.

Co w tej sytuacji zrobi odtrącany przez większość stronnictw demokratycznych Kukiz? Pójdzie do PiS, jak prognozuje duża część komentatorów?

/nt/

Źródło: wprost.pl                                                                                                                           

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
27 listopada 2020 20:15

Wyraźnie priorytetem Kukiza jest KORYTO. Nieważne z kim, byle było pełne. Niech on już lepiej wróci do śpiewania. Jego „Ksiądz proboszcz już się zbliża” nie było złe.

HerodAntypis
HerodAntypis
27 listopada 2020 20:27

Kukis to pisowska pluskwa. Do zgreda chodzi po wytyczne a do wszystkich innych na podsłuchy. Do PiSu nie przejdzie, bardziej przydaje się jako satelita. Zresztą PiS już wyłuskał z tej partyjki to, na czym mu zależało, np. siarę siarkowską.

Marek
Marek
27 listopada 2020 22:07

Oglądałem to co mówił dzisiaj w polsacie i powiem tak komik z niego niezły. Uwaga według niego PSl jest centrolewicą. Ha, ha, ha. Do tego wszędzie wciskanie jego antydemokratycznych jowów i twierdzenie, że jest obywatelski. Jedyne prodemokratyczne w tym co mówi jest referendum, ale czy Polskę stać na dzień referendalny to mam obawy, nie mówiąc o tym, że w polaczkowej mentalności bardzo szybko nauczą się manipulować referendum przez sposób zadawania referendalnych pytań, które przecież będzie układała grupa trzymająca władzę a nie ekspercie ani tym bardziej obywatele.

Jako muzyk, celebryta showman może i się sprawdzał, jako polityk sprawdza się tylko na tle marnych jakościowo polskich polityków. Do jakichś wyższych standardów i tak nie dorasta.