Kukiz wyleci z koalicji z PSL!? „To bzdury” – zapewnia były rockman

Koalicja Polska rozstaje się z Kukizem, a PiS już zaciera rączki z radości

Onet podał, że Paweł Kukiz może z hukiem wylecieć z koalicji z PSL-owcami. Wszystko przez jego komentarze na temat wyjątkowo słabego wyniku wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza z tej partii w walce o prezydenturę (zaledwie 2%). Kukiz przekonywał, że kandydat PSL zdobyłby więcej, jeżeli identyfikowałby się z jego postulatami i schował na czas kampanii sztandar własnej partii…

 

Takie zachowanie widocznie nie spodobało się kierownictwu ugrupowania ludowców. We wtorek spotkała się Rada Naczelna PSL i ostro skrytykowała takie postawy. Politycy chadeckiej formacji zapowiedzieli, że nikogo nie będą w niej trzymali na siłę. Skrytykowali też pojawiające się pomysły wejścia PSL w koalicję z PiS.

W PSL, według spekulacji medialnych, coraz krytyczniej patrzy się na ruch Kukiza. Niektórzy politycy chcą rzekomo zakończyć współpracę z tym środowiskiem. Kosiniak-Kamysz miał nawet zagrozić Kukizowi usunięciem z koalicji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Totalna bzdura. Od wyborów nie rozmawiałem z Władkiem w temacie planów na trzy najbliższe lata. (…). Od czasu wyborów prezydenckich rozmawialiśmy jeden raz, analizując przyczyny wyniku. I to wszystko” – ocenił  te informacje Paweł Kukiz. „Doniesienia o ultimatum to wyssane z palca bzdury” – podsumował.

 

Czy Kukiz mówi prawdę? W końcu nie był nawet obecny na Radzie Naczelnej PSL.

W tej sprawie pewne jest to, że Kukiz i jego ruch są niemal przegrani politycznie. Przy życiu utrzymuje ich tylko sztucznie podtrzymywana formuła sojuszu z PSL. Ewentualne wyjście z niego może się równać przejściu tych polityków do PiS.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
30 lipca 2020 00:40

Kukiz pracuje nad Kosiniakiem, żeby PSL jednak wszedł w koalicję z PiS. Od samego początku Kukiz we wszystkim popierał PiS w poprzedniej kadencji sejmu. I uważam, że Kaczyński kazał mu stworzyć koalicję z PSL, żeby blokował PSL po stronie demokratycznej, żeby PSL wojował z resztą opozycji. W myśl powiedzenia „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Teraz, gdy PSL praktycznie przestał istnieć na arenie politycznej, Kukiz będzie pracował nad Kosiniakiem, żeby jego ludzie przeszli do PiS. A ponieważ PSL ma opinię „politycznej prostytutki” to uważam, że wszystko jest możliwe.

Przypomnijcie sobie, jak było z koalicją PSL-u w wyborach do Sejmu. Kosiniak do ostatniej chwili trzymał w tajemnicy, że negocjuje z Kukizem. Postawił KO warunek: albo PSL, albo Lewica. Czarzasty wycofał Lewicę, a następnego dnia Kosiniak ogłosił, że nie wchodzi w koalicję z KO jednocześnie ogłaszając utworzenie sojuszu z Kukizem. Idę o zakład, że takie były warunki postawione przez Kukiza, a właściwie Kukizowi kazał takie warunki podać prezes. Skutkiem tego było przecież potężne osłabienie koalicji demokratycznej, bo każdy poszedł do wyborów samodzielnie. I PiS zdobył większość w sejmie. Natomiast w wyborach do Senatu, gdzie obowiązywała koalicja demokratyczna, opozycja ma Senat. Wprawdzie tylko kilkoma głosami, ale go zdobyła.

Janina
Janina
31 lipca 2020 10:01
Reply to  Jantar

Piszesz z sensem. Dla mnie Kukiz zawsze się prezentował w polityce jako „typ spod ciemnej gwiazdy”. To, że prezes nim się posłużył, jest jak najbardziej prawdopodobne. PSL jak chce dalej trwać, to powinien jak najszybciej rozwiązać tę dziwną „spółkę” z Kukizem, podziękować medykowi Tygrysowi i rozglądnąć się za nowym przywódcą z własnego środowiska. Może nawet na ten trudny czas sięgnąć po sprawdzone kadry, kiedy PSL wiele znaczył na scenie politycznej. Czas nagli !

Simon
Simon
1 sierpnia 2020 17:56
Reply to  Jantar

Jakoś atakuje nonstop ten PIS… coś nie halo w tej twojej teorii. Do kogo pisał o wsparcie przeciw PIS? Do Owsiaka… no bardzo mu do prawicy blisko… jak Adamowiczowi do praworządności i czystych zeznań podatkowych…

Zwinka
Zwinka
30 lipca 2020 02:37

No niby można by się było trochę pośmiać z takich „polityków”, tylko że to wcale nie jest śmieszne.

HerodAntypis
HerodAntypis
30 lipca 2020 12:57
Reply to  Zwinka

Nie jest śmieszne a może być groźne. Ktoś mógłby zarzucić bezczeszczenie politycznych zwłok.