KUL kontra ks. Wierzbicki. Ksiądz odpowie za wsparcie Margot?

KUL kontra ks. Wierzbicki. Ksiądz odpowie za wsparcie Margot?

Rzecznik dyscyplinarny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozpoczął postępowanie wobec księdza profesora Alfreda Wierzbickiego.

Informację o działaniach rzecznika podało radio TOK FM:

Jak poinformowała nas rzeczniczka uczelni Monika Stojowska, rzecznik ma sześć miesięcy na decyzję, co dalej: czy skierować wniosek do komisji dyscyplinarnej o postępowanie dyscyplinarne, czy też np. złożyć wniosek u rektora o ukaranie księdza profesora upomnieniem, uznając jego wypowiedzi za tzw. czyn mniejszej wagi” – dziennikarze przekazali za pośrednictwem oficjalnej strony rozgłośni.

 

Czysto teoretycznie, postępowanie może też zostać umorzone, co jednak w obecnej sytuacji społeczno-politycznej nie wydaje się zbyt prawdopodobne…

Na tę chwilę wiadomo, że rzecznik przeanalizuje, czy wypowiedzi księdza profesora są zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego i Konferencji Episkopatu Polski na temat „kwestii LGBT” (kwestii lesbijek, gejów, biseksualistów, osób trans).

Ksiądz mógł naruszyć te reguły w chwili, gdy publicznie poręczył za Margot –  zatrzymaną przez policję działaczkę na rzecz praw osób z mniejszości seksualnych.

Przypomnijmy, że już we wrześniu ubiegłego roku władze KUL wydały pismo, w którym oficjalnie odcięły się od wypowiedzi i poparcia księdza profesora dla Margot.

 

Ksiądz Wierzbicki, co warto podkreślić, nie jest fanem poglądów i działań Margot, ale stanął w jej obronie ze względu na zastosowanie wobec niej aresztu tymczasowego. Kobieta, jego zdaniem, nie powinna zostać potraktowana w taki sposób.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Bohater artykułu jest pracownikiem Wydziału Filozoficznego KUL od 1992 r. Popularny duchowny habilitował się w 2006 r. na podstawie dorobku i rozprawy „Filozofia a totalitaryzm. Augusta Del Nocego interpretacja kryzysu moderny”.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
13 stycznia 2021 13:12

Sprawa Margot to oczywiście pretekst do represjonowania ks. prof. Wierzbickiego, który jest sygnatariuszem październikowego listu księży i zakonników oraz jest znany z krytycznego stanowiska wobec prób krycia najrozmaitszych skandali wewnątrzkościelnych. Tak przy okazji: czy ktokolwiek słyszał o jakichkolwiek karach nałożonych na o. Rydzyka za jego zeszłoroczne wypowiedzi w sprawie biskupa Janiaka? W tym wypadku skoro „ksiądz zgrzeszył, no to zgrzeszył”… Tyle, że akurat tylko w tym wypadku…