KUL uderza w studentów popierających Strajk Kobiet? Możliwe wykluczanie z zajęć

Kontrowersje wokół maseczki strażniczki miejskiej w Poznaniu

W regulaminie zdalnego nauczania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pojawił się zakaz umieszczania przez studentów na swoich profilach na platformie nauczania zdjęć innych niż przedstawiające ich wizerunki lub inicjały.

Krytycy twierdzą, że jest to odpowiedź na częste udostępnianie przez studentki KUL zdjęć z logiem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na swoich uczelnianych profilach.

Przeciwko takim działaniom KUL zaprotestowała Unia Europejskich Demokratów. Liberałowie uważają, iż KUL narusza w ten sposób ustawę zasadniczą.

Jesteśmy tym oburzeni, ponieważ Konstytucja RP w artykule 54 pozwala każdemu manifestować swoje poglądy. Rozumiemy, że KUL jest uczelnią katolicką, ale nie może narzucać studentom poglądów, jakie oni chcieliby wyznawać” – powiedział mediom lider Koła Unii Europejskich Demokratów w stolicy Lubelszczyzny.

Władze KUL, rzecz jasna, nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Ze względu na to, że często studenci nie włączają kamerek, wykładowcy mają z nimi ograniczony kontakt. Stąd wymóg, by w komunikacji za pośrednictwem platformy Teams używali oficjalnych zdjęć profilowych lub imion i nazwisk, ewentualnie inicjałów, po to by organizacja zajęć była uporządkowana. Ponadto chodzi o wyraz poszanowania dla wykładowcy oraz innych uczestników procesu dydaktycznego” – przekazała rzeczniczka katolickiej placówki oświatowej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Co ciekawe, wspomniany zapis w regulaminie pozwala wykładowcom na wykluczanie z udziału w zajęciach studentów z „niedozwolonymi” zdjęciami.

nt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
2 grudnia 2020 10:57

Katolicka Ubikacja Lubelska.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
2 grudnia 2020 11:36

Kiedyś myślałem, że KUL to normalna uczelnia jak każda inna, wiedziałem że ma charakter religijny i wykładowcami jest dużo duchownych ale sądziłem że są tam normalne zajęcia i panuje wolność słowa ale jednak myliłem się.