Kundlizm niejedno ma imię

Kundlizm niejedno ma imię

Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje…

Podwładni prezesa od lat utrzymują niebotyczny poziom wazeliniarstwa w stosunku do swojego pana. Nie po to zresztą walczyli latami o pozycje na dworze prezesa, podgryzając się nawzajem w walce o ochłapy z pańskiego stołu, żeby po objęciu władzy nawet nieco odpuścić. Większości z nich się nie dziwię – bez prezesa taka np. Beata Szydło przemawiałaby dalej na zebraniach gminnych jako sołtys, więc wiernopoddańczy tekst „Prezes ma zawsze rację” mnie nie zdziwił. Kompletna miernota magister prawa Ziobro, który potrzebował prawie dziesięciu lat na skończenie studiów, musi punktować u prezesa atakując w chamski sposób sędziów TK (sprawa niewyobrażalna w żadnym innym kraju UE). Ogrodnik Kuchciński musi grać rolę bezwzględnego komisarza politycznego w Sejmie, że o innych już nie wspomnimy.

Na koniec najsmutniejszy przykład nieprawdopodobnej wręcz służalczości wobec prezesa. A dotyczy on, niestety prezydenta naszego kraju. Do 1989 roku zdarzały się fakty czołobitności najwyższych funkcjonariuszy PZPR w stosunku do ich przełożonych w Moskwie, ale nawet wtedy nie były tak rażące. Zresztą nie robiły na społeczeństwie prawie żadnego wrażenia, bo tak naprawdę mało kogo obchodziło np. wazeliniarstwo Gierka wobec Breżniewa. Powstawały na ten temat co najwyżej dowcipy. Jak wielu ludzi w Polsce byłem wprost zaszokowany obrzydliwą służalczością prezydenta państwa w stosunku do przywódcy partii politycznej. To było po prostu niemożliwe do wyobrażenia – prezydent kraju staje się chłopcem na posyłki prezesa Kaczyńskiego, zostaje do niego wezwany w nocy i – najprawdopodobniej – odbiera instrukcje. Potem następuje kolejne pasmo kompromitacji związanych z łamaniem konstytucji przez prezydenta – jak wskazują na to wszelkie okoliczności (wypowiedzi prezesa chociażby) – właśnie na rozkaz władcy z Żoliborza. Szczytem były kłamstwa prezydenta zawarte w pseudo-orędziu na temat łamania Konstytucji w związku z akcją przeciw TK, dziwnie jednobrzmiące z opiniami na ten temat prezesa. O kompromitacji związanej z ułaskawieniem Kamińskiego prawie że już nie warto w tym kontekście wspominać.

I teraz zachodzi fundamentalne pytanie: dlaczego Duda, który, jak już widać składał w kampanii wyborczej z premedytacją kłamliwe obietnice, tak ulega prezesowi? Od działań Dudy odcina się i mocno potępia je jego promotor pracy doktorskiej wraz z całym wydziałem prawa UJ. Wszystkie praktycznie środowiska i organizacje prawnicze w Polsce (łącznie nawet z biurem prawnym Sejmu i Senatu) nie zostawiają suchej nitki na ustawach uchwalanych przez PiS w sprawie TK i w ekspresowym tempie akceptowanych przez Dudę, który wprowadził do praktyki pracy prezydenta tajne, nocne pospieszne ich podpisywanie. Dlaczego ten człowiek tak się kompromituje, narażając na Trybunał Stanu, łamiąc coraz bezczelniej i częściej Konstytucję? Jak się czuje, czytając opinie swojego promotora i władz wydziału prawa UJ i słysząc miażdżącą krytykę, płynącą ze wszystkich stron? Co maskuje ten uśmieszek na jego twarzy? Czy wierzy, że te 50 tysięcy ludzi protestujących przed jego siedzibą to „złodzieje i komuniści”? Przecież gdyby zachowywał się w miarę chociażby przyzwoicie, miałby może szansę na wybór na następną kadencję. Dlaczego z tego rezygnuje, wykonując rozkazy Kaczyńskiego i niszcząc Polskę?

Prezes może jednym kiwnięciem palca wyrzucić wszystkich – od Szydło poczynając, ale nic nie może zrobić prezydentowi, chyba że wszcząłby w razie jego nieposłuszeństwa proces impeachmentu, co równałoby się samobójstwu PiS. Więc o co tu chodzi?? Czy Kaczyński ma na niego jakieś haki, jak coraz głośniej zastanawiają się publicyści? No, chyba że rzeczywiście ma na Dudę coś tak kompromitującego, że ten natychmiast poda się do dymisji w obawie przed skandalem, gdy tylko prezes zmarszczy brwi z niezadowolenia…

Ale prezydent bije czołem także przed klerem. Oto wstęp do listu przesłanego do Radia Maryja: „Magnificencjo, Ojcze Rektorze Założycielu, Magnificencji Ojcze Rektorze, Eminencjo, Najprzewielebniejszy Księże Kardynale, Ekscelencje Księża Biskupi, Czcigodni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Wykładowcy, Drodzy Studenci, Panie i Panowie”.

Na razie trwa sielanka, a podwładny Kaczyńskiego wygłasza pod jego adresem takie oto peany: – „Przede wszystkim chcę pogratulować i złożyć wyrazy szacunku i podziwu panu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi PiS (…). Każdy, kto z uwagą obserwuje scenę polityczną nie ma dzisiaj wątpliwości co do jednego: otóż z całą pewnością jest pan wielkim politykiem i wielkim strategiem. Ale ja muszę dodać jeszcze jedno: z całą pewnością jest pan także wielkim człowiekiem”.

JK
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

45
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
33 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
PiotrekryszardJacekBialszczankaRaf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus
krakus

Gdzie artykuł o awansie Polski w prestiżowym rankingu Banku Światowego ze wskazaniem na wzrost z powodu wprowadzenia prawa restrukturyzacyjnego w 2016 roku ?

A ten artykuł to kolejny paszkwil na miarę zaprzańca. PiS jest drużyną ludzi o podobnych propolskich poglądach. Partią patriotów.

krakowianka
krakowianka

Udał nam się Duda, krakus też się udał…

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Jak jeden obiecywał cuda, to drugi wariata strugał?

Ted
Ted

„PiS jest drużyną ludzi o podobnych propolskich poglądach. Partią patriotów.”

Znowu mnie rozbawiłeś 🙂

lsd
lsd

Czy chodzi ci o ustawę z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. 2015 poz. 978)
Status aktu prawnego: obowiązujący
Data ogłoszenia: 2015-07-14
Data wydania: 2015-05-15
Data wejścia w życie: 2016-01-01
Data obowiązywania: 2016-01-01

Czyli pochwaliłeś rządy PO. Na szczęście był wtedy jeszcze Komorowski i ustawę podpisano bez zbędnych formalności.

Maciek123454321
Maciek123454321

Brawo! I tak się właśnie powinno traktować kłamliwego trolla!

krakus
krakus

co było kłamstwem z tego co napisałem? chyba wasza ‚Polska w runie’ za rządów PiSu

Tomasz
Tomasz

Powinieneś napisać „Partią prawdziwych patriotów”.

witalis
witalis

awans o JEDNO miejsce a prawo jeszcze NIE jest uchwalone i na razie nikt n ie wie o co w nim chodzi.Na razie PiS niszczy Polske na codzien ze wszystkich sil

Raf
Raf

Taki dowcip mi się przypomiał:
Kaczyński zeżarł Ziobrę na śniadanie. Ten wpada do żołądka prezesa i tam spotyka Błaszczaka. „Co? Ciebie też zjadł?” „Nie, ja sam wszedłem z drugiej strony” 🙂

ryszard
ryszard

Tak, propolskich, zgadza się, ale głupich

Piotrek
Piotrek

Grzybku, prawo restrukturyzacyjne w obecnym kształcie zostało uchwalone jeszcze w 2015 roku i przygotowane przez poprzednią władzę, a weszło w życie dopiero 1.01.2016 roku, bo takie ustalono vacatio legis

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja już od dawna odnoszę wrażenie, że PiS ma niebotycznego „haka” na PAD-a. Co więcej, ten „hak” może dotyczyć również Pani Agaty Duda. Mimo wszystko piszę z dużych liter, gdyż wpojono mi bezgraniczny szacunek dla kobiet. Poza tym, o ile PAD całkiem świadomie coraz bardziej brnie w bagno, to odnoszę wrażenie, że Pani Prezydentowa została w to bagno wmanewrowana i, mimo niesprzyjających okoliczności, usiłuje się od tego bagienka trzymać z daleka. To wyjaśniałoby, dlaczego milczy w sprawie tak istotnej i bulwersującej, jak ostatnia awantura aborcyjna. Podkreślam, że są to moje domniemania, ale tłumaczyłoby to kompletnie niespójne zachowania PAD-a. Nawoływania do… Czytaj więcej »

Tomasz
Tomasz

Też mam takie wrażenie. Ponoć także „wróble ćwierkają”, że jest tutaj coś w temacie „głębokiej separacji”. I to już od czasu sprzed wyborów.

Janka
Janka

Na postawione przez Autora pytania, odpowiem pytaniem: a może po prostu „głupota jest jak trąd, nie pomoże żaden lek”, jak śpiewa p.K.Cugowski? Wydaje mi się, że wcześniej czy później, lepiej żeby wcześniej, znajdą się osoby, które zaczną ujawniać przyczyny i okoliczności dla których najważniejsze osoby w Państwie postępują niezgodnie z prawem, nie bacząc nawet, że świat z nas się śmieje i nas lekceważy. Przecież to sam Kaczyński nazywając społeczeństwo polskie II sortem ludzi, dał pretekst Europie aby nas lekceważono.

krakus
krakus

jak niezgodnie z prawem to zgłoś do prokuratury mądralo, to niezgodnie to w twoim rozumku

krakus
krakus

A gdzie artykuł o tym że TW Bolek opuszcza wasze szeregi i jednak chce wspierać skompromitowaną platformę?

krokus
krokus

Poszukaj na wDupie.pl i pochodnych. Tylko tam pisze się artykuły szkalujące, żeby plebs miał kogo obrzucać błotem. 😀

krakus
krakus

było nawet wtvnie.pl ale czekam kiedy tu się pojawi.

Halina
Halina

Gdybyś przeczytał w całości, a nie tylko tytuł, to byś wiedział, że Wałęsie kończy się umowa z KODem i dlatego podejmuje współpracę z PO. Oczywiście jest gotowy podjąć współpracę z KODem w każdej chwili. Wiec tak naprawdę nie ma o czym pisać, żaden to interesujący news.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

To KOD podpisuje ze swoimi członkami umowy o współpracę ??? Z tobą też ?… ;)))

Bialszczanka
Bialszczanka

Jakie to ma znczenie kto był ” Bolkiem” w obecnej sytuacji, kiedy banda nieudaczników naobiecywała „złote góry” ludziom, którzy nie umieją się znaleźć w po PRL-oskie rzeczywistości? Kolejne ekipy rządzące nie doprowadziły do końca reformy: emerytalną i zdrowotną…Popełniał też kardynałe błędy! Czy stać nas było na Konkordat? Czy trudno nam zrozumieć, że nie da się bez kosztów społecznych przejść z gospodarki tzw. planowe w rynkową? Nasz kraj jest był i jest biedny w stosunku do krajów Europy Zachodniej, dlatego jest pewna grupa wyborców, która popiera pisowców. Nie mniej obecna scena polityczna w Polsce to farsa polityczna, za którą prżydzi nam… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek

A grafolog w końcu potwierdził prawdziwość tej kompromitacji?

ryszard
ryszard

TW Bolek jak mówisz przesiedział parę lat za komuny a Kaczyński był takim bojownikiem, że nawet w stanie wojennym nikt nie chciał go zamknąć. Wielki bojownik/

sam
sam

on zdaje się nie kłamał, przynajmniej nie w tych śpiewach o byciu notariuszem, po prostu myślał, że będzie tradycyjna opozycja rząd kontra prezydent i on nic nie będzie podpisywał ani rządowi się kłaniał. ale że wyszło jak wyszło, to teraz jest notariuszem i najpilniejszym pisarczykiem, lol.

Jacek
Jacek

Co to jest tradycyjna opozycja?
Co ma Prezydent Państwa do opozycji parlamentarnej?

Sławomir
Sławomir

Pewności nie mam, ale już o tym pisali, PiS to nie partia, to sekta, a reżim obecnej koalicji i ich sługusy będą kiedyś ścigani jak patrioci hitlerowscy.

krakus
krakus

KOD przypomina mi początki hitlerowców którzy chcą obalić demokratyczne rządy w Republice Weimarskiej.

Ted
Ted

===========================================
Prowokatorów: krakus, Misiek, gniewko – IGNORUJEMY

Bialszczanka
Bialszczanka

A to z jakich powodów tak piszesz?

Jacek
Jacek

Słucham? Czy coś ci się nie pomyliło?

Maciek123454321
Maciek123454321

Program PiS-u jest bardzo NARODOWY. A rezultatem wprowadzania w życie tego programu będzie SOCJALIZM. Co wam wyszło?

Jacek
Jacek

faszyzm nie zawsze się równa hitleryzm…

Maciek123454321
Maciek123454321

W tym przypadku – proszę pana – analogie narzucają się same. Proszę poczytać „Studium tyranii” Alana Bullocka – rozdział opowiadający o roku 1932 i dochodzeniu Hitlera do władzy. Analogii z 2015 rokiem w Polsce aż nadto.

Jacek
Jacek

No wiesz… Mussoliniemu, a nawet Franco do Hitlera brakuje jednego… czyszczenia rasy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Powolutku i do tego dojdziemy. „Gorszy sort” już mamy…

Woytas
Woytas

Jest wyjście z tej apatii, co właśnie robić zaczyna Macierewicz. Dać narodowi broń do ręki. Ciekawe, w którą stronę będą leciały kule? Może się okazać, że to będzie drugi Smoleńsk w wydaniu pis.

Maciek123454321
Maciek123454321

Słyszałem, że w rekrutacji do Obrony terytorialnej stosowane będą surowe kryteria przyjmowania: długość karku – 0 cm, IQ<50, umiejętność czytania i pisania na poziomie własnego podpisu, wiadomości z historii wyłącznie z zakresu działalności ONR oraz znajomości biografii Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza (z lat 1992-2016, wcześniej absolutnie nie), znajomość geografii – wyłącznie wiedzieć, gdzie leżą Węgry, bo reszta świata to i tak wrogowie – lewacy, żydy, murzyny, szwaby,muslimy, kacapy, dzikusy i pedały. Bardzo duży nacisk zostanie położony na walki kijem baseballowym, żeby walić właściwą stroną, oraz żeby podpalać race od właściwej strony, bo inaczej można łapska poparzyć. A kule… raczej… Czytaj więcej »

Ilona
Ilona

Uuu, a krakusek jaki dziś dziarski. Braknie na piwko i trzeba szybko zarobić?

Wiesław
Wiesław

Nie dyskutuje się o gustach
więc jeśli chcą mieć brązowe usta
to mają prawo i zapewnie powody
ciekawe czy prezes lubi jeszcze lody?

witalis
witalis

nie rozumiecie.kaczynscy sa Zydami,Zydami sa także zona Dudy i jej rodzina.W Palacu Prezydenckim od czasów lecha celebruje się Swieto Chanuka w strojach właściwych z nakryciem glowy.Trudno się wiec nawet dziwc ,znając przeszlosc kaczynskich,ze systematycznie i krok po kroku niszcza Polske dazac do sobie tylko wiadomego celu.
wolna-polska.pl/wiadomosci/kim-sa-kaczynscy-fakty-mity-i-watpliwosci-2012-04

Bialszczanka
Bialszczanka

Nie ma znaczenia narodowość, czy wyznanie. To przestępcy polityczni. Ciekawa jestem ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich… Fakt jest faktem, że po śmierci brata J. Kaczyńskiemu całkowicie odwaliło.

mariana131
mariana131

A zaczelo sie od pamietnego ” melduje wykonania panie prezesie”
jak to czolobitnie meldowal prezydent w 1995 r. swemu bratu blizniakowi.

mariana131
mariana131

Omylka, przepraszam 2005 r,

mariana131
mariana131

Drogi administratorze, na pisowskich blogach istnieje BOLSZEWICKA ZASADA cenzurowania tekstow. A tutaj codzien dyzurni mis, gniewko i krakus ze SZKOLKI TRUJACEGO MUCHOMORA (prosze sprawdzic) zatruwaja KODUJ24. Wiadomo nie od dzis ze Rydzyk ruski to agent wplywu (lub podatny agentowi wplywu), ktory w nagrode od Putina dostal mozliwosc korzystania z stacji przekaznikowych GRU w Samarkandzie i Krasnojarsku. Pisalam o tym w uwagach do “5 przykazan o. Rydzyka” Mlodziaki ze szkolki mediow RYDZYKA szkolacej przez rok ok 380 studentow, ucza sie na czym polega jak szpiclowac I hakowac w interecie, wyprowadzac z glownego tematu. Jest irytujace ciagle minusowanie tych glupich tekstow ktorych… Czytaj więcej »