Kurator małopolska nawołuje do wojny religijnej?

Miażdżące dla małopolskiej kurator oświaty wyniki ankiety – ponad 95 proc. chce jej natychmiastowego odwołania

Do niedawna wielu z nas nie miało świadomości ilu wokół mamy fajnych „mądrali”… No bo trzeba być nie lada mądralą, by do uczniów Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego, świętujących 335. rocznicę bitwy pod Wiedniem, powiedzieć:

„Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład (…). Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga (…). Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu” – powiedziała uczniom małopolska kurator Barbara Nowak.

https://twitter.com/WojciechHorwat/status/1040156051209945088

Specjalnie nie dziwi fakt, że słowa te wywołały oburzenie rodziców i nauczycieli.

Nasuwa się więc pytanie: odkręci to jakoś, czy pójdzie w zaparte?

Niestety, wystąpienie pani kurator tłumaczy kolejny mądrala, jej rzecznik Grzegorz Sobol, w piśmie wysłanym do wyborczej.pl. wyjaśnia, że kurator chciała jedynie zachęcić uczniów do „pielęgnowania w sobie cnoty odwagi” oraz „mówiła o obronie, a nie o atakowaniu”. „Napadnięty ma prawo i wręcz obowiązek się bronić” – napisał. Dodał też, że intencją kurator było podkreślenie „nakazu obrony wartości patriotycznych i religijnych”, o których mówi preambuła do Konstytucji RP.

Wypowiedź pani kurator Nowak skomentował na Facebooku Karol Wilczyński, doktorant filozofii i dziennikarz katolickiego portalu Deon, który na co dzień spotyka się z problemami dzieci cudzoziemców, często zmuszanych do zmiany szkoły w wyniku prześladowań: „A potem się dziwimy, że dzieci muzułmanów żyjących w Polsce mają w szkole przesrane. Bo uczniowie biorą przykład i <bronią Europę przed islamem>. Sami, my Polacy, szykujemy sobie sporą grupę wykluczonych, którzy z polskich szkół wyjdą poranieni tą całą obroną Europy”. I dodał „Potem jesteśmy w szoku, bo nauczyciel nie chce brać tych dzieci na wycieczki szkolne, <bo będą same problemy>. Sugeruje rodzicom zmianę imienia, bo przecież jak można nazwać dziecko Muhammad albo Ahmed. Nie wiemy, co robić, gdy dyrektor nie reaguje na zgłoszenia ze strony rodziców i wymusza zmianę szkoły. <Trzeba iść z tym do kuratora> – słyszę często tę cenną poradę”.

No właśnie! … iść z tym do kuratora!

A co na to kurator? Odsyłam na początek tego tekstu.

/md/

Źródło: wp.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ryszaddgsZbyszekmłodzi, tak trzymacMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Adam

„Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi
i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii,
nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać”.
~ Ks. Józef Tischner

Lili
Lili

Może nie znam historii, ale o ile mnie pamięć nie myli, to Jan III Sobieski walczył z Turkami na terenie Austrii. Czyli Turcy nas nie napadli, ale inny kraj. Więc jaka to była obrona Polski?? ale pewnie nie mam racji…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tym ludziom naprawdę już się we łbach pozajączkowało. Kiedy ogłoszą krucjatę? Czy może najpierw zapłoną stosy?

Maria
Maria

Niektórym z tej „dobrej” zmiany odebralo nie tylko rozum, ale i chrześcijańskie milosierdzie

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam swoją teorię na temat tego głupiego babona. To wszystko przez uderzenia gorąca z powodu menopauzy i przez brak seksu. Z biegiem czasu objawy się nasilają, czego najlepszym dowodem jest Krycha P. Niech się ta Nowak weźmie za siebie, bo inaczej będzie z nią to samo, co z Krychą.

Zbyszek
Zbyszek

Głupek.

Maciek123454321
Maciek123454321

Próżnoś repliki się spodziewał,
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet – „pies cię jebał”
Bo to mezalians byłby dla psa.
(J.Tuwim)

dgs
dgs

Alez pan zdenerwowal Zbyszka, panie Macku. Tyle minusow, no no :). Pozdrawiam. Barbara Nowak jest kolejnym nieszczesciem Polek i Polakow.

młodzi, tak trzymac
młodzi, tak trzymac

KORYTO+ napisał:
DOBRA NOWINA !
Ja, KORYTO+, jestem z Was dumny.
Młodzi rodacy idą po rozum do głowy i odwracają się od upolitycznionego kościoła katolickiej pedofilii – najbogatszej, najbardziej rabującej i ogłupiającej nas organizacji w Polsce.

POLSKA OKAZAŁA SIĘ BYĆ GLOBALNYM LIDEREM SPADKU RELIGIJNOŚCI Z POKOLENIA NA POKOLENIE NA CAŁYM ŚWIECIE !!!!

MŁODZI, TAK TRZYMAĆ !!!!!!!

JEST TO OGROMNY “SUKCES” PROWADZENIA RELIGII W SZKOŁACH ORAZ TELEWIZJI TRWAM OJCA RYDZYKA !!!!!

Ludzi starszych, niestety, jeszcze cech**e duży stopień klechobojności i przywiązania do tradycji katolickiego bałwochwalstwa. Głównie na strachu oraz intelektualnej niemocy ludzi starszych żerują jeszcze biskupi na czele z ich papieżem Rydzykiem.

ryszad
ryszad

czy takie głupie wypowiedzi Nowak Dudy i innych „prominentów” obrażające myślących muszą zatruwać nam życie Jak długo Polacy będą tolerować takie.zachowania a wybory jeszcze daleko