Kurator Nowak chce lokalu od miasta – twierdzi, że nie stać jej na wynajęcie mieszkania, choć zarabia ponad 11 tys. zł

Sikorski do kurator oświaty Nowak: „Społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary”

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nie po raz pierwszy zadziwia swoim postępowaniem. Wielokrotnie pisaliśmy o jej kontrowersyjnych wypowiedziach czy równie bulwersujących działaniach, jak choćby „Małopolska kurator oświaty z wizytą w… Japonii – „To zwykła wycieczka za publiczne pieniądze”.

 

Tym razem okazuje się, że kurator Nowak, choć jej pensja wynosi ponad 11 tys. zł miesięcznie, twierdzi, że nie stać jej na wynajem mieszkania w Krakowie. Ubiega się więc wraz z mężem o lokal od miasta. Krakowski ratusz chce bowiem odzyskać mieszkanie w szkole, którego najemcą jest Ryszard Nowak, aby móc powiększyć przestrzeń dla uczniów.

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, Nowakowie w ogóle nie powinni starać się o lokal od miasta. Nie przysługuje ono bowiem osobom, które posiadają na terenie gminy inną nieruchomość. A Ryszard Nowak ma mieszkanie w Nowej Hucie, które odziedziczył po matce. Widnieje ono w jego oświadczeniu majątkowym złożonym w 2018 roku. Roku później mieszkanie z kolejnego oświadczenia zniknęło, choć z informacji „GW” wynika, że mąż kurator Nowak dalej jest jego właścicielem.

 

Miasto państwu Nowakom zaproponowało już kilka mieszkań – o powierzchniach ponad 59 m kw., ponad 62 m kw. i prawie 55 m kw. Żadne im nie odpowiadało – twierdzili, że mają…  zbyt niski standard.

Barbara Nowak – według „Dziennika Polskiego” – miesięcznie zarabia ponad 11 tys. zł. Jej pensja zasadnicza to 5600 zł, dodatki za wysługę lat – 1120 zł, dodatek funkcyjny – 1680 zł, specjalny – 2920 zł. Ryszard Nowak – jak wynika z jego oświadczenia majątkowego – w 2018 r. zarobił ponad 107 tys. zł.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ChermesAdaAlaMemiśMaja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Czy można tej porąbanej pani pokazać gest Lichockiej?

Janek
Janek

może by tak u Banasia

Chermes
Chermes

Jako PiSowska kurator powinna dostać od Banasia zniżkę. 🙂

Jerry
Jerry

Czy to wszystko prawda? Czy są jakieś granice bezczelności ze strony tych ludzi?
11 tysiaków miesięcznie inkasuje ona, Nowakowa. A ile inkasuje jej Nowak? Doczytaliście?
A ja mam 1800 złociszów miesięcznie…
Polska pisowska naprawdę oszalała!

Memiś
Memiś

Ale różańca mocno się trzyma i nie straszna im taka lekka zima.

Maja
Maja

Czyli nie tylko stuknięta dewotka, ale jeszcze chciwa amatorka nieswojej własności (w tym przypadku wspólnotowej nieruchomości)

Ala
Ala

Ale flondra . Szczyt bezczelności i nachalnosci

Ada
Ada

Skoro tyle lat pracuje z mężem w szkole to jak żerowała na państwie tak i teraz chce żerować… zajmowała lokal szkolny… Teraz zarabia tyle kasy i jej nie stać to znaczy, że jest albo PAZERNA, albo NIEGOSPODARNA… czyli jak może zarządzać Kuratirium Oświaty skoro sama nie dorobiła się swojego mieszkania… To jakiś paradoks…Niech jej da mieszkanie skoro jest Dziadem Jędraszewski… Kościół ma mnóstwo swoich lokali w Krakowie… Dlaczego nadal miasto ma ją sponsorować… Panie Prezydencie Majchrowski może czas z tym zrobić porządek… Dlaczego inni muszą oszczędzać całe życie na lokal a taka osoba zdrowa, pracująca ma żerować na społeczeństwie płacąc… Czytaj więcej »