Kuratoria zastraszają strajkujących nauczycieli i dyrektorów szkół?

Kuratoria zastraszają strajkujących nauczycieli i dyrektorów szkół?

„Anonimowe telefony, groźby kontroli w sprawie realizacji podstawy programowej, prośba o tłumaczenie się z opublikowanych zdjęć z protestującymi, a nawet zapowiedzi dyscyplinarek – z tym muszą się mierzyć dyrektorzy protestujących szkół” – napisał na Twitterze Patryk Michalski z RMF FM. Jeden z dyrektorów, z którym rozmawiał dziennikarz stacji, powiedział, że dostawał anonimowe ostrzeżenia oraz pytania, czy zdaje sobie sprawę, że jeżeli będzie wspierał strajk, to może stracić pracę. W innej placówce jej dyrektor został upomniany za opublikowanie w mediach społecznościowych zdjęcia ze strajkującymi nauczycielami.

Według RMF FM, kuratoria informują też dyrektorów, że w szkołach zostaną przeprowadzone kontrole, które będą sprawdzać, jak realizowana jest podstawa programowa. Pracownicy kuratoriów nalegają także, aby w przypadku maturzystów odbyły się posiedzenia rad klasyfikacyjnych.

Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz na dzisiejszej konferencji prasowej potwierdził, że związek otrzymuje sygnały o wywieraniu przez kuratorów nacisków na dyrektorów szkół w związku ze strajkiem. – „Mamy takie sygnały i od nauczycieli, i od przedstawicieli związku, że są kuratorzy, którzy próbują poprzez mniej czy bardziej formalne naciski wymóc na dyrektorach potrzebę zorganizowania rad pedagogicznych, ewentualnie wycofania się ze strajku” – powiedział Broniarz.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AndaREJTAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
REJTAN
REJTAN

Straszenie kontrolą realizacji programów, to totalny bzdet, .. NIGDY, ŻADNA SZKÓA,UCZELNIE NIE ZREALIZOWAŁ CALEGO PROGRAMU, JEST TO BOWIEM NIEMOŻLIWE, TYM BARDZIEJ TERAZ KIEDY PROGRAMY SA ZMIENIANE COROCZNIE.

Anda
Anda

Tak to jest, gdy rządzą duchowi spakobiercy Dzierżyńskiego i Kiszczaka.