Kuriozalna konferencja Ziobry. TUSK odpowiada za wypuszczenie Nowaka?

Prokuratura nie zgadza się z decyzją ID SN ws. Tulei. Będzie ciąg dalszy

Sławomir Nowak opuścił dziś areszt po tym, gdy Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek prokuratury ws. przedłużenia dla niego aresztu tymczasowego. Decyzję SO skrytykował już sam minister Zbigniew Ziobro, który nawet zorganizował konferencję na ten temat i zapowiedział ujawnienie materiału dowodowego sprawy.

 

„Przypomnę, że na panu Sławomirze N. ciążą zarzuty nie tylko korupcji, ale także kierowania organizacją przestępczą i w związku z tymi działaniami dopuszczał się zarzucanych mu przestępstw” – powiedział, dodając, że wpływ na decyzję SO mogą mieć słowa Donalda Tuska, który stwierdził, że Nowak jest „więźniem politycznym”.

„Rodzi się pytanie o związek pomiędzy agresywnymi wypowiedziami pana premiera Tuska, a dzisiejszą decyzją sądu, który wbrew decyzjom wielu sądów, które w tej sprawie się wypowiadały na przestrzeni ostatnich miesięcy, sądów pierwszej instancji oraz sądów odwoławczych, które kontrolowały zasadność stosowania tymczasowego aresztowania i za każdym razem wypowiadały się, że istnieje ku temu bardzo mocna podstawa dowodowa i procesowa by tymczasowe aresztowanie utrzymać” – dodał.

 

„Prokuratura odwoła się od tej decyzji i liczy na jej zmianę. Są przesłanki do tego, aby pan Sławomir N. powinien trafić do aresztu tymczasowego ponownie. Powinien wrócić tam, gdzie jego miejsce. Gdyby tak się nie stało, to ujawnię materiał dowodowy, który został zebrany w tej sprawie. A będzie co pokazywać. Nie wiem, czy pan Donald Tusk będzie wtedy tak pewny swojego stanowiska” – kontynuował.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Warto też podkreślić, że Nowak udzielił pierwszych komentarzy po wyjściu z aresztu. „Jestem mocno poruszony, proszę mi wybaczyć, że nie jestem w stanie komentować tych rzeczy, które wokół mnie się działy. (…) Jako ponury żart traktuję, że w zasadzie 40 lat temu z tego samego aresztu wychodził między innymi Bronisław Komorowski po internowaniu. Nigdy nie sądziłem, że w taki sposób historia zatoczy koło. (…) Władza czeka na każde moje potknięcie, każde słowo” – oświadczył mediom.

„Jeżeli zostaną ujawnione materiały z tego postępowania, będziemy mogli walczyć na argumenty. Bardzo proszę Prokuratura Generalnego o powstrzymanie się od medialnych manipulacji faktami, które rzekomo wynikają z materiałów postępowania” – powiedziała z kolei dziennikarzom mecenas Nowaka.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
12 kwietnia 2021 18:46

Podsumujmy. Kiedy Tusk mówi, że Nowak nie powinien siedzieć to wywiera agresywną presję na sąd. Gdy Ziobro mówi, że Nowak powinien siedzieć to działa dla dobra publicznego. A jak by to wyglądało gdyby uważali odwrotnie?

Marek
Marek
14 kwietnia 2021 15:28
Reply to  Zbyszek

To nic by się nie zmieniło. Na prawicy, w pisie i kk nie jest ważna prawda, nie jest ważne co jest mówione, tylko kto mówi. W powyższym przykładzie więc jak mówi Tusk (nieważne co, kiedy i w jakich okolicznościach) to kłamie, jak mówi ziobro (nieważne co, kiedy i w jakich okolicznościach) to jest to święta prawa. Koniec.

Andrzej
Andrzej
12 kwietnia 2021 20:05

Chryste Panie,on nie wie co to jest tymczasowy areszt Totalne dno a nie minister sprawiedliwości.Spadaj gnoju.***** *** i oczywiście Solidarną Polskę.

ech
ech
13 kwietnia 2021 14:39
Reply to  Andrzej

To jest taki sam magister jak kucharka…

Antykaczor
Antykaczor
12 kwietnia 2021 21:02

Kolej na ruch strażnika „prawa”. Niech zgadnę: dyscyplinarka? Zbysiek tego tak nie puści. To mściwy, zajadły i małostkowy typek.

Shaq
Shaq
13 kwietnia 2021 07:16

Jak zero raz na jakis czas nie nakłamie o kimś z opozycji, to zaczyna widzieć czarno-biało i do góry nogami