Kuriozalna wypowiedź Prezydenta. Giertych: „Niech PiS przegłosuje zdalnie ustawę, że liczba chorych spada”.

Andrzej Duda nie może być już tak pewnym wygranej w I turze wyborów prezydenckich

Mimo iż z dnia na dzień dynamika zachorowań na koronawirusa wzrasta, a sobota była jak dotąd najgorszym dniem, jeśli idzie o liczbę zachorowań – 249 przypadków, pan prezydent bez zmrużenia oka ogłasza, że poziom zachorowań zwalnia:

 

Mam nadzieję, że to wolne tempo wzrostu liczby zachorowań się utrzyma i że będzie spadało i że tych zachorowań będzie coraz mniej, bo procentowo to się zmniejsza. To jest ważny element. Procent chorujących jest właściwie, prawie że z dnia na dzień coraz mniej – stwierdził Andrzej Duda.

Jeśli ktoś nie wierzy może sprawdzić. Te słowa padają w 35. minucie programu, który można odtworzyć na stronie „Wiadomości” TVP.

 

To bardzo dobrze, bo mówiło się, że szeroko rozwijająca się epidemia to wzrost o 40 proc. dzień do dnia. Polska jest od tego daleko, daleko, daleko – dodał Andrzej Duda.

Oczywiście Prezydent tłumaczy, dlaczego jest tak dobrze w Polsce i dlaczego tak dużo lepiej niż w innych krajach europejskich: „Wprowadziliśmy środki bezpieczeństwa bardzo wcześnie, jak popatrzymy na Europę. U nas pierwsze środki bezpieczeństwa zaczęły się po sześciu dniach od pierwszego zachorowania. Po ośmiu dniach dzieci zakończyły naukę w szkołach”.

Zachwycony sytuacją w Polsce Andrzej Duda dodaje: „Ta epidemia będzie u nas mniejsza niż w innych krajach Europy, jak popatrzymy chociażby na Włochy, Hiszpanię czy Niemcy. To zastraszające”… i podkreśla, że w Polsce poziom zachorowań jest niewielki.

Prawda jest jednak taka: w sobotę odnotowano rekordowy dzień, jeśli chodzi o przyrost oficjalnie potwierdzonych nowych przypadków chorych na koronawirusa. Łącznie 28 marca było ich 245.

Powiedzonko Wałęsy „Stłucz pan termometr, a nie będziesz miał gorączki” było chociaż zabawne. Kłamstwo Dudy chyba nikogo nie śmieszy.

/md/

Źródło: naTemat, Wiadomości TVP

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
NestorMajaandrzejChermesDociekliwy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Krzysztof

Ten facet (Andrzej D.) ewidentnie nie nadaje się na prezydenta. To nawet nie jest kwestia kompetencji ale smaku. Jeżeli się czegoś nie rozumie to: 1) warto zapytać się kogoś, kto zna się na rzeczy; 2) siedzieć cicho (cenna rada byłego prezydenta Francji). A poza tym, jeżeli komuś umiera bliski, to jest to konkretna osoba a nie pół czy ćwierć procenta wg pojmowania problemu przez PAD. Cieszy mnie natomiast, że p. Horała podciąga się w matematyce elementarnej. Od deklaracji, że odróżnia liczby od procentów rośnie serce i raduje się dusza. Niestety, nie gwarantuje tego, że wielka inwestycja kaczyzmu czyli Centralny Port… Czytaj więcej »

Dociekliwy
Dociekliwy

W takich przypadkach nic nie trzeba robić, nic nie komentować. Wystarczy publikować aktualne dane na zasadzie wczoraj było dziś przybyło. Zamiast komentarza czy spekulacji dziennikarzy, speców od PR, polityków dodawać wypowiedź A Dudy że już jest lepiej. Ludzie sami dojdą że ktoś z nich robi idiotów.

Chermes
Chermes

Dudusiowi (czy jak mu tam?) spada. Mnie też „procentowo spada”. Rano miałem całą butelkę procentów. W południe nieco ponad pół a teraz tylko trochę tych procentów na dnie się ostało…

andrzej
andrzej

To ciasny umysł się zmniejsza.

Maja
Maja

Rozumiem, że Dudzie jakiś średnio rozwinięty doradca od wizerunku doradził, że ma lać otuchę w serca elektoratu pisowskiego, Ale że tak głupio??? No chyba że oni tam w centrum zarządzania galaktyką na Nowogrodzkiej uważają, że ludzie nie umieją liczyć…
Wróć, betonowu elektorat pisi może i nie umie.

Nestor
Nestor

To nie jest tak, że nie rozumie. On jest kołchoźnikiem, Z którego leje się propagandowy szlam do uszu pisowskiego elektoratu. Do tego sprowadził rolę Prezydenta RP.