Kuriozalna wypowiedź szefowej kampanii Dudy o wolności słowa – „Marzy im się przywrócenie cenzury?”

„Chyba niedługo pewna mecenaska zniknie z pola widzenia opinii publicznej. Szkoda, tak fajnie jej szło”

„Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa” – powiedziała w „Gościu Wiadomości” TVP szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

 

– „Przerażające jest to, że ktokolwiek w 2020 roku może publicznie postulować ograniczanie wolności słowa. Dość wymowne”; – „Marzy im się przywrócenie cenzury?”; – „Myślę, że prominenci z Korei Płn. zgadzają się z tą panią w 100%”; – „Poglądy prosto z Białorusi”;

– „Wolność słowa jest zagrożeniem dla interesów zamordystów i partyjniaków. Widać jak na dłoni czyim głosem będzie pani szefowa kampanii Andrzeja Dudy”; – „Czyli na krytyków PAD-a i Matki Partii będą nasyłać prokuraturę? Ciekawa obietnica wyborcza”; – „Ta Pani z pewnością dostanie tytuł „człowieka wolności” – komentowali internauci wypowiedź Turczynowicz-Kieryłło.

 

Dodajmy, że w tym samym wywiadzie Turczynowicz-Kieryłło zapewniała, że kampania Dudy będzie „pełna słońca, którego brakuje nam dzisiaj również w życiu publicznym, będzie pełna życzliwości”!

– „Z Brudzińskim na czele rzeczywiście będzie to kampania pełna życzliwości” – podsumowała jedna z internautek.

A o samej Turczynowicz-Kieryłło pisaliśmy już, że po wybuchu afery KNF była pełnomocniczką prezesa NBP Adama  Glapińskiego. W jego imieniu usiłowała zablokować materiały dziennikarskie w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku”, opisujące tę aferę.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekMirekJantarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Kampania będzie pełna słońca…. Dudusiowego? Był już jeden taki, nazywano go Słońcem Karpat. Pamiętacie, jak się to skończyło?

Mirek
Mirek

Taki, co nazywani go „słońcem Peru” też był. Ale białego rumaka zabrakło.

Jantar
Jantar

Któregoś wieczoru przypominali w Szkle kontaktowym fragmencik wywiadu Kaczyńskiego z Torańską z połowy lat 90-ych, w którym na pytanie Torańskiej, „kim chciałbyś zostać?”, Kaczyński odpowiedział bez wahania: „Zbawcą Narodu. Emerytowanym Zbawcą Narodu!”. Kilka lat temu też przypominali w Szkle ten fragmencik – nagrałam go wtedy ku pamięci.

Jantar
Jantar

„Marzy im się przywrócenie cenzury?” Pytanie retoryczne. Przecież Kaczyński głosował za pierwszą ustawą ACTA licząc na to, że dzięki niej wprowadzi cenzurę internetu. Pamiętacie jego wypowiedzi wtedy? Mówił, że cenzura internetu jest absolutnie konieczna i jeśli PiS będzie rządzić to ją wprowadzi. Ustawa ACTA upadła po protestach internautów, więc i Kaczyński przestał się wypowiadać o konieczności cenzury internetu. Kiedy jednak w PE głosowana była druga ustawa regulująca opłaty dla autorów materiałów w internecie, wszyscy pisowscy głosowali początkowo za ustawą w oryginalnym, radykalnym brzmieniu. I znów po protestach internautów i zmianach w ustawie (złagodzeniu) zostali zmuszeni do jej poparcia w takiej… Czytaj więcej »

Marek
Marek

To nie cenzura, to logika autorytaryzmu. To ważny objaw: ograniczanie wolności w imię bezpieczeństwa czy interesów państwa i przeciwdziałania jego zagrożeniom. Tak się zaczyna a kończy się nawet na pełnym faszyzmie.