Kuriozalne nominacje na Podlasiu rządzonym przez PiS

Kuriozalne nominacje na Podlasiu rządzonym przez PiS

Obecny dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Przemysław Sarosiek wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, a poprzedni został ukarany przez sąd za przemyt papierosów. Za nadzór nad tą instytucją na Podlasiu odpowiada wicemarszałek województwa Marek Olbryś z PiS.

Sarosiek w rozmowie z onet.pl. przyznał, że kilka lat temu odebrano mu prawo jazdy.  Notorycznie przekraczał dozwoloną prędkość, rozmawiał przez telefon z czasie jazdy i  parkował w niedozwolonym miejscu. Prawo jazdy odzyskał rok temu. Nie widzi jednak niczego niestosownego w tym, że obecnie kieruje ośrodkiem, w którym szkoli się kierowców. – „Straciłem prawo jazdy nie za popełnienie przestępstwa, nie za jazdę po pijaku, nie za spowodowanie wypadku, tylko za łamanie przepisów. Dzięki tej wiedzy, którą w ten sposób zdobyłem, przypomniałem sobie, czego my, jako kursanci, powinniśmy wymagać od egzaminatorów. Żeby być dżokejem, nie trzeba najpierw być koniem” – powiedział Sarosiek w rozmowie z onet.pl.

Przed nim stanowisko kilka dni piastował Maciej Kudrycki – okazało się bowiem, że był karany. W marcu 2017 roku został skazany przez sąd za próbę przemytu blisko czterech tys. paczek papierosów. Sprawę ujawnił „Kurier Poranny”. – „Dla nas to po prostu wstyd. Jeden dyrektor już odszedł w atmosferze skandalu, to teraz dali nam drugiego, wcale nie lepszego. Najgorsze jest to, że nikt nie patrzy, czy mają jakieś kwalifikacje, czy są ekspertami w tej dziedzinie, tylko są dobierani według partyjnego klucza” – stwierdził informator onet.pl. A pisowski wicemarszałek Olbryś zapowiedział wyjaśnienie sytuacji, po czym przestał odbierać telefon od reporterów Onetu.

„W Podlaskiem rządzonym przez PiS coraz śmieszniej. Najpierw PiS-owski zarząd powołał na dyr. WORD człowieka karanego. Teraz powołał drugiego – ten jakiś czas temu stracił prawo jazdy z powodu pkt karnych. A szefuje instytucji egzaminującej kierowców” – podsumowała Anna Mierzyńska na Twitterze. A inni internauci kpili: – „Weganin został kierownikiem rzeźni”; – „Jego atutem ma być fakt ,że łamał przepisy na trzeźwo”; – „Monty Python – kolejny odcinek”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętekobrzydliwośćMaciek123454321ZbyszekZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Czy ktoś oczekiwał czegoś innego?
Przecież PiS to demon zniszczenia i obciachu.
Wystarczy spojrzeć na naszą byłą dumę narodową, czyli najlepsze na świecie stadniny koni, które pod zarządem „podłej zmiany” osiągnęły dno.

Zbyszek
Zbyszek

Dlaczego kuriozalne? Normalne, pisowski nominacje.

Maciek123454321
Maciek123454321

Popełniłem wielki błąd. Powinienem się był zaPISać do PiS, zrobiliby mnie dyrektorem ZOM. Jakie mam kwalifikacje? Otóż takie, że w dzieciństwie bardzo chciałem przejechać się „mietnikiem”. Teraz już za późno, bo na jesieni te wszystkie pisowskie kartofle zostaną wykopane……………….a niektóre się wsadzi.

smętek
smętek

Ja optuję za karaniem pozbawieniem praw obywatelskich za niszczenie pastwa i nakazem robót publicznych.

obrzydliwość
obrzydliwość

Jest takie staropolskie pkwiedzenie (cyt.wg Doroszewskiego, Wielki słownik…) „Ku..wa. ku…wie łba nie urwie” i to jest chyba najcelniejsze podsumowanie tej „siły przewodniej” z ich wodzem z drabinki i całą resztą zbieraniny!