Kuriozalne pismo Karczewskiego – „Niech Pan nie udaje teraz świętego. Pamiętamy Senat poprzedniej kadencji”

Karczewski: Na powrocie Tuska zyska...PiS

Stanisław Karczewski poinformował na Twitterze, że wysłał do marszałka Senatu pismo ze sprzeciwem wobec „łamania utrwalonych przez wiele lat dobrych obyczajów parlamentarnych”. Znowu chodzi mu o zarządzone przez Tomasza Grodzkiego głosowanie ws. pisowskiej ustawy o wyborach kopertowych.

 

– „Nagła i niespodziewana zmiana decyzji uniemożliwiła 13 senatorom z klubu PiS wzięcie udziału w głosowaniu. Wydanie wiadomości SMS i e-mail 10 minut przed głosowaniem było zbyt krótkim czasem na przybycie do sali obrad, a pozostałym senatorom, biorącym udział w obradach na odległość, na zalogowanie się do systemu głosowania zdalnego” – żali się w piśmie Karczewski.


Internauci tak odpowiadali Karczewskiemu: – „Tak, tak, panie Karczewski. Pan jest szczególnie dobrze znany z utrwalania dobrych obyczajów parlamentarnych. To wręcz pańska immanentna cecha”; –

 

„Użycie akurat przez pana słów „obyczaje” i „kultura” w jednym zdaniu to jeden z lepszych żartów dzisiaj”; – „Pan i kultura polityczna to jak Sasin i sprawna organizacja”; – „A co robili ci nieobecni senatorowie skoro mieli być wtedy w pracy?”.

Jedna z internautek wyliczyła „parlamentarne” zachowania polityków partii rządzącej: – „Obyczaje parlamentarne marszałków PiS: -wyłączenie mikrofonu posłom opozycji -karanie posłów opozycji -skrócenie wystąpień do 3 minut dla opozycji, a pobłażanie posłom PiS – chamskie odzywki Mazurek i Terleckiego do posłów opozycji”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
8 maja 2020 21:02

Karczewski o dobrych obyczajach?To chyba jakiś żart.

andrzej
andrzej
8 maja 2020 22:58

Warchoł uniósł się ambicją

Mariola
Mariola
8 maja 2020 23:35

Znowu ten ciepły człowiek.” Bez godności bez honoru, wykrzykuje swoje racje….” Dlaczego wywołuje u mnie dolegliwości żołądkowe?

wasyl
wasyl
8 maja 2020 23:59

karczoch zmienil sie qyfe zreszta zawsze nia byl

Mania
Mania
9 maja 2020 08:01

Co te pisiorskie s…..syny zrobiły z tym krajem????

Maciek123454321
Maciek123454321
9 maja 2020 08:49

No i co, Karczycho? Widzisz, jakie to miłe, kiedy ktoś Cię robi w ciula? Sam to robiłeś przez 4 lata, wstrętna gnido.

Grzegorz
Grzegorz
9 maja 2020 10:39

Co może powiedzieć dobrego człowiek, który Łukaszenkę uważa za dobrego i ciepłego człowieka. Pan panie Karczewski jesteś jednym z psów Kaczyńskiego i ujadasz ja prawo i lewo. Wstyd dla Senatu, że taka kreatura była jej marszałkiem. Jesteście hańbą tego kraju pislamisci

gustaw
gustaw
9 maja 2020 10:51

Kto mieczem walczy ten od miecza ginie, Panie Karczewski. Po 5 latach waszej władzy będziecie siedzieć odpowiedzialni za łamanie prawa w Polsce. Po 8 latach władzy obecnej opozycji, nikogo nie postawiliście przed sądem. Bo nic na nich nie macie. Szydło i Morawiecki pójdą siedzieć za nie opublikowanie wyroków TK. Duda za łamanie konstytucji. A pan i pańscy koledzy z PiS, pójdziecie siedzieć za nielegalne zmiany ustrojowe Polski i łamanie Konstytucji ustawami partyjnymi. Pójdziecie siedzieć, wy obywatelu Karczewski również, za niszczenie Państwa Polskiego.

Zwinka
Zwinka
9 maja 2020 11:16

My też pamiętamy senat poprzedniej kadencji. Bardzo dobrze pamiętamy.

Marek
Marek
9 maja 2020 12:08

Odrobinę racji niestety ma. Domyślam się czego obawiał się marszałek Grodzki i dlaczego tak przyśpieszył, ale i tak wyszło to kiepsko.
A karczewskiego najbardziej boli, że w ten sposób pokrzyżowano chamskie i autorytarne zagrywki jego obozu, bo za swojej kadencji i za rządów swojego obozu w sejmie takimi kwestiami się nie przejmował. Każdy obserwator polityki ma swoje dowody na to. Ja przytoczę tylko słowa mazurek bagatelizujące fałszowanie głosowań przez udział osoby nieuprawnionej (a było to jeśli pamięć nie myli ponad 100 głosowań) „to nie ma znaczenia bo my mamy większość i tak przegłosujemy wszystko co chcemy”. Te słowa kieruję dziś do karczewskiego. Obecność tych 13 posłów nie miała znaczenia bo wynik 50 za i 1 przeciw (z obecnych) i tak sprawiał, że opozycja wygrywała w każdym wariancie.