Kuriozalne słowa szefa SOP o kolizji z udziałem Szydło: „Ruch drogowy czasami tak wygląda”

I znowu kolizja z udziałem Beaty Szydło

Komendant Służby Ochrony Państwa gen. Tomasz Miłkowski nie chciał, a może nie umiał odpowiedzieć na wielokrotnie zadane mu w TVN24 pytanie, dlaczego doszło do niedawnej kolizji z udziałem Beaty Szydło. Wreszcie wydukał: – „Tak się zdarza, bo tak ruch drogowy czasem wygląda”!

Miłkowski usiłował przekonywać, że kierowcy jeżdżący z Szydło „spełniali kryteria”, jeśli chodzi o odpowiednie szkolenia. Powiedział, że funkcjonariusz, który spowodował kolizję, pracuje w SOP od dwóch lat, a wcześniej przez siedem lat był… zawodowym kierowcą w prywatnej firmie. Wychodzi więc na to, że – według Miłkowskiego – to w zupełności wystarcza, aby jeździć z najważniejszymi osobami w państwie.

Prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska zapytała też, dlaczego wicepremier Szydło ma do dyspozycji dwa auta, choć jej odpowiednicy w rządzie Jarosław Gowin i Piotr Gliński jeżdżą jednym. „Odkrywcza” odpowiedź Miłkowskiego brzmiała: – „A dlaczego nie?”.

Internauci nie zostawili suchej nitki na szefie SOP: – „Po dzisiejszym występie w TVN 24 powinien mieć zmieniony stopień z komendanta na komedianta”; – „Powiedzieć o kimś, kto szefuje ochroniarzom najważniejszych osób w państwie, niezbyt bystry, to jak nic nie powiedzieć”. Uwadze internautów nie uszło także to, że Miłkowski podczas rozmowy zaczął obficie się pocić. – „Odporność na stres na poziomie 4-klasisty tuż przed sprawdzianem z przyrody” – podsumował jeden z nich.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
shaqechtylko splunąćJurekwit 254 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

W całej tej sprawie zastanawia mnie zaliczanie Pani Szydło do grona najważniejszych osób w Polsce. Przypominam sobie, że gdy w młodości pracowałem w mleczarni to takie „ważne” panie woziłem Tarpanem lub Żukiem.

shaq
shaq

Słuchałem wywiadu z tym osłem. No cóż, wobec takiego dbania o bezpieczeństwo członków władzy wystarczy cieprliwie czekać, zamiast wyborców o składzie rządu przesądzą nieumiejący prowadzić kierowcy z SOP. Oby tylko nie było przy tym przypadkowych ofiar.

ewa
ewa

Niedługo zaczna sprzedawać olisy na ubezpieczenie w wypadku kontaktu z rzadowymi nieudacznikami

wit 254
wit 254

Jak taki cymbał mógł uzyskać szlify generalskie i zostać szefem SOP.

ech
ech

I ten cymbał jest przy tym doktorem praw (zupełnie jak Adrian-żarówa)

Jurek
Jurek

Nie matura lecz chęć szczera…

tylko splunąć
tylko splunąć

Oglądałem wywiad i krew mnie zalewała na arogancję, indolencję i głupie, pokrętne odpowiedzi tego pożal się Boże – generała!
Taki komendant SOP-u jak jego podwładni!
A jak ma być dobrze, kiedy ten komendant jest w pracy tylko od wtorku do czwartku!
Im to się należy……