Kuriozalne „tłumaczenia” wicerzecznika PiS: „Jacek Kurski był na Nowogrodzkiej w sytuacji prywatnej”

Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP, zastąpi go Mateusz Matyszkowicz?

Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i dyrektor biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego znalazł „wytłumaczenie” dla prezesa TVP, którego zdjęcie z prominentnymi politykami PiS – z prezesem na czele – umieściła w sieci Beata Mazurek. – „Jacek Kurski był na Nowogrodzkiej w sytuacji prywatnej. Nikt nie ma zakazu bywania na wieczorach wyborczych” – stwierdził Fogiel w RMF FM.

 

W „tłumaczenia” zastępcy rzeczniczki PiS oczywiście internauci nie uwierzyli: – „Nie miał w domu mydła i skorzystał z uprzejmości prezesa”; – „Z kobietą lub z facetem można być w sytuacji prywatnej, ale z Kaczyńskim??? Jprd”; – „Przechodził obok z tragarzami??? Macie nas za idiotów?”; – „Raduś… nie brnij bo ci nie wychodzi… prywatna audiencja u jarozbawa po ciężkiej kampanii PiS prowadzonej przez TVP. To się qpy nie trzyma”.

Zwracali też uwagę, że „w żadnym normalnym kraju prezes publicznej tv nie ma  prawa bywać „w sytuacji prywatnej” z rządem”. – „No tak – TVPiS to przecież prywatna tv Kryształowego Prezesa”; – „I wybitnych ekspertów wychowanych przez Sakiewicza ze Strefy Wolnego Słowa”.

 

To nie koniec „popisów” wicerzecznika PiS. – „Jeżeli ktoś, nawet w wyniku jakiegoś zbiegu okoliczności, układu gwiazd, został senatorem z list opozycji, ale uzna, że warto pracować dla Polski z biało-czerwoną drużyną PiS, to kijem gonić nie będziemy” – powiedział Fogiel.

Tym razem internauci nie kryli oburzenia: – „Skandaliczne słowa! O tym, kto został senatorem z list opozycji zdecydowali Polacy, a nie zbieg okoliczności! Taki szacunek polityka PiS dla wyborców opozycji”; – „Retoryka na poziomie parobka (gonienie kijem) i zawłaszczanie ojczyzny. Inne drużyny to jakie niby mają barwy!”; – „To jest zapowiedź korupcji, PiS to partia ludzi o moralności kolegów od kamienicy Banasia, banasiowa republika”.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekJacek DolińskiZwinkaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Kurski to po prostu najnowsze odkrycie towarzyskie prezesa. Nie jest to żaden zbieg okoliczności ani układ gwiazd. Po prostu prezes tak chciał.

Zwinka
Zwinka

Może chciał se pociumkać ? Było kiedyś takie fajne zdjęcie z Jej Ekscelencją, ale się zmyło. 🙂

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„Jeżeli ktoś, nawet w wyniku jakiegoś zbiegu okoliczności, układu gwiazd, został senatorem z list opozycji, ale uzna, że warto pracować dla Polski z biało-czerwoną drużyną PiS, to kijem gonić nie będziemy” – powiedział Fogiel.
A koronnym argumentem tego „uznania że warto […] z PiS” będzie stołek dla małżonka w jakiejś spółce skarbu państwa za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie?

Marek
Marek

Ktoś się dziwi? Oprócz pisowców bo oni uwielbiają być oszukiwani, słuchać frazesów i kłamstw, które po 5 minutach zapominają.
Przecież w pisie kalizm to podstawowa doktryna. Jak przyłapano byłego prezesa TK na zdjęciu z opozycją bo byli ta tym samym spotkaniu/marszu/proteście to było wielkie oburzenie, pis najgłośniej wrzeszczał o standardach. Ale jak przyłapano Julię P. na gotowaniu obiadków prezesowi na prywatnych spotkaniach w jej domu to co to było, nic złego a wręcz dobrego i „odkrycie towarzyskie” prezesa, absolutnie nie rozmawiano tam o wyrokach pseudo TK.