Kuriozalne wystąpienie Glapińskiego – „To był szczyt arogancji i traktowania Polaków jak debili”

Kuriozalne wystąpienie Glapińskiego – „To był szczyt arogancji i traktowania Polaków jak debili”

– „Ten kryzys nie jest jakiś katastroficzny w żadnym wypadku. To nie jest kryzys katastroficzny, jak wojna czy jakieś inne szczególne jeszcze katastroficzne, przyrodnicze zjawiska, coś takiego. To poważny kryzys i wszyscy stajemy do gotowości, boimy się tylko, czy sami nie zachorujemy, jak rząd przez jakiś czas się obawiał. To właściwie główny problem, a tak to damy radę” – takie „mądrości” serwował prezes NBP Adam Glapiński podczas wspólnego briefingu z Mateuszem Morawieckim.

 

Internauci nie przebierali w słowach, krytykując wystąpienie Glapińskiego: – „To jest właśnie ten typ bezmyślności i lekceważenia poważnych spraw, który doprowadzi za chwilę naszą gospodarkę do ruiny. „Damy sobie radę” mówi o sobie i o swoim dworze. Gorzej z przedsiębiorcami w Polsce. Ale co go to…”;

– „Takie efekty daje przeświadczenie ludzi oderwanych od rzeczywistości, że rynkiem można manipulować, nie mając odpowiednich środków. Czas najwyższy, żeby Glapiński dowiedział się, że bez cukru, od samego mieszania, herbata nie zrobi się słodsza”; – „To był szczyt arogancji i traktowania Polaków jak debili. Ten cyniczny uśmieszek i pogarda w oczach”.

 

Na tym Glapiński nie poprzestał. – „Fizycznej gotówki mamy nieprzebrane ilości. Jesteśmy silnym państwem i damy sobie radę z jakimś koronawirusem” – stwierdził prezes NBP.

„Wenezuela też już chyba ma nieograniczoną ilość pieniędzy”; – „Akurat Glapiński i jego panienki mają nieograniczone ilości pieniędzy, jak donosiła prasa”;

– „Glapiński podobno dysponuje nieprzebraną ilością pieniędzy w rezerwach. A że rząd nie powinien ruszać rezerw NBP nawet jeśli takie są? Dla PiS nie ma to najmniejszego znaczenia.. Krach się zbliża…” – komentowali internauci.

A wydawało się, że po wczorajszej wypowiedzi Glapiński bardziej się nie pogrąży. Przypomnijmy – „Prezes NBP Glapiński proponuje obniżanie pensji pracownikom – „NBP to niech od siebie zacznie!”.

bt

Źródło: TVN24, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
18 marca 2020 18:33

Cała prawda o Glapinskim ujawni się dopiero po uwolnieniu NBP od niego, lub Polski od PiSu.

wiktor
wiktor
18 marca 2020 19:27

Wariaci rządzą tym krajem

Zwinka
Zwinka
18 marca 2020 21:56
Reply to  wiktor

O nie, nie wariaci. Bezczelni, pazerni cynicy.

Nihil
Nihil
18 marca 2020 23:03

To był Bąk. A goowno za nim wypadnie i wtedy zacznie się to o czym tu często PISzemy

Dalia
Dalia
19 marca 2020 13:29

Trudno to skomentować. Postawa typowa, dla ignoranta.

Karol
Karol
20 marca 2020 11:11

Ten krzywogeby debil powinien już dawno spadac, ale to przyjaciel z metra cietego.

Aśka
Aśka
20 marca 2020 11:38

Drogi panie G. Jakbym miała chociaż 10 część pańskich dochodów miesięcznie to bym też spała spokojnie i mówiła, ze nie na żadnego kryzysu.
A respirator, kombinezon i maseczke na czarną godzinę kupilabym z oszczędności- własnych.