Kurski ma groźnego rywala w walce o TVP. Konkurent produkował „Smoleńsk”, pisał dla „Sieci” i startował z list PiS 

Kurski ma groźnego rywala w walce o TVP. Konkurent produkował „Smoleńsk”, pisał dla „Sieci” i startował z list PiS 

Maciej Pawlicki, producent filmowy i publicysta, będzie ubiegał się o fotel szefa TVP. Tym samym zagrozi on Jackowi Kurskiemu, który również chciałby objąć stanowisko. Pawlicki, podobnie jak jego kontrkandydat, związany jest z obozem prawicy – pracował m.in. jako producent „Smoleńska” i dziennikarz skrajnego tygodnika „Sieci”. Pięć lat temu Pawlicki startował nawet do Sejmu RP z list Zjednoczonej Prawicy. Potem prowadził kontrowersyjny program „Studio Polska” na antenie TVP Info, lecz pożegnał się z pracą po oskarżeniu Ryszarda Petru o działalność szpiegowską.

Pawlicki osobiście zgłosił swoją kandydaturę na prezesa Telewizji Polskiej. Jeszcze dzisiaj ma on przedstawić swój program członkom Rady Mediów Narodowych, którzy ostatecznie zdecydują o obsadzeniu tego stanowiska.

Szanse na wybór Pawlickiego, mimo wszystko, są niemal minimalne ze względu na to, że to Jacek Kurski cieszy się obecnie poparciem swoich partyjnych kolegów. Sympatycy PiS natomiast stanowią zdecydowaną większość członków RMN. Członek RMN Juliusz Braun (jeden z niewielu o niezależnych poglądach) przyznał, że najpewniej Pawlicki pełni tylko rolę „zasłony dymnej” i „kwiatka do kożucha”. Przyszłość Kurskiego, jego zdaniem, została już przesądzona.

Rywala Pawlickiego, podczas głosowania w RMN, poprą zapewne Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka – wszyscy zostali wskazani do udziału w Radzie Mediów Narodowych przez narodowo-katolicką partię rządzącą. Pozostałymi członkami RMN są wspomniany Braun (polecony przez klub KO) oraz związany z prawicowym Kukiz’15 Grzegorz Podżorny.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dodatkowym asem w rękawie Kurskiego jest to, iż cieszy się on poparciem prezesa.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments