Kurski twierdzi, że Adamowicz żyłby, gdyby jego morderca oglądał  TVP Info

Kurski twierdzi, że Adamowicz żyłby, gdyby jego morderca oglądał  TVP Info

Profesor Wojciech Sadurski, krótko po zamordowaniu Pawła Adamowicza, napisał na Twitterze: „Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Gebelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981”.

 

TVP, w reakcji na te słowa, pozwała prof. Sadurskiego o zniesławienie.

W marcu 2019 r. Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył postępowanie w sprawie. Publiczna telewizja odwołała się jednak od tej decyzji i tym samym sprawa jest obecnie rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Podczas toczącej się dziś rozprawy Jacek Kurski w zaskakujący sposób bronił TVP. „Szkoda, że zabójca Pawła Adamowicza nie oglądał TVP Info, bo być może Paweł Adamowicz nadal by żył” – powiedział szef stacji.

 

Oburzona tymi słowami prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, napisała do niego na Twitterze: „Odrażający typ z Ciebie Prezesie Kurski. Brak sumienia i jakikolwiek ludzkich, nie wspominając o chrześcijańskich odruchach…”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Profesor Sadurski nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i tłumaczy, że TVP rzeczywiście prowadziła medialną kampanię wymierzoną w Adamowicza.

Równolegle z toczonym przed Sądem Okręgowym procesem karnym toczy się wytoczony przez TVP proces cywilny przeciwko prof. Sadurskiemu.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
24 lutego 2021 17:40

Nie moge juz sluchac ani ogladac tych chamow pisowskich. Basta!!!

Lehoo
Lehoo
24 lutego 2021 18:18

Kurski tak przypomina chrześcijanina jak izba wytrzeźwień Izbę Lordów

Antykaczor
Antykaczor
24 lutego 2021 18:31

Za takie cyniczne wypowiedzi powinno się zdefasonowac temu typowi uśmiech. Podlec

Grzegorz
Grzegorz
24 lutego 2021 19:05

Kurski to zwykły szmaciarz i zwykły pastuch

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
24 lutego 2021 19:20

Dobrze powiedzial.
Gdyby nożownik nie oglądał TV kurski to Adamowicz by żyl.

Wojna rybenki
Wojna rybenki
24 lutego 2021 19:40

Zbukiem w ryj propagandystom

Janina
Janina
24 lutego 2021 23:15

Ażeby nazwać tego ohydnego typa, wyczerpały się w polskim słowniku słowa potocznie nazywane wulgaryzmami. Jakie by tam nie występowały, każde pasuje do tej kanalii.

Bart
Bart
25 lutego 2021 08:41

To jest zwykły bydlak – bez sumienia, bez moralności, Gdy go słucham, wszystko się we mnie wywraca. Polska upadła bardzo nisko, skoro takie łajdactwa są wypowiadane w przestrzeni publicznej.

daroo
daroo
26 lutego 2021 07:59

Kurski jest tak samo szczery jak instytucja która kieruje

Kris
Kris
26 lutego 2021 08:45

po pierwsze, Kurski nic nie twierdzi 🙂 wezcie ludzie poczytajcie najpierw co facet powiedzial a nie sugerujcie sie jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu…

Grataa
Grataa
27 lutego 2021 00:08

Żeście się nakręcili wszyscy jak bączki na odpuście, moze posłuchajcie co powiedział ,albo przeczytajcie, a potem piszczcie. Nagle widzę jak ważne osoby krytykują Kurskiego, za jego wypowiedz i włos mi się jeży na głowie, bo się zastanawiam ,czy one rozumieją ze zrozumieniem język polski. Bo mam nieodparte wrażenie ze nie!