Kurski z „Wyborczej” „dziękuje” rządowi. „Wzruszenie ścisnęło nam gardła…”

Kurski z „Wyborczej” „dziękuje” rządowi. „Wzruszenie ścisnęło nam gardła...”

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaapelował do Adama Michnika o to, by „Gazeta Wyborcza” przyłączyła się do kampanii informacyjnej rządu o szczepieniach. Włączenie się „GW” do kampanii miałoby być oczywiście „współpracą bezkosztową”.

Na propozycję Dworczyka zareagował już wicenaczelny „GW” Jarosław Kurski. Dziennikarz w liście do polityka napisał ironicznie: „wzruszenie ścisnęło nam gardła”. Dodał też, że płatna kampania ws. COVID-19 z kwietnia ub.r. ominęła „GW”, ale pomimo tego czasopismo zdecydowało się bezpłatnie zamieścić ogłoszenia rządu.

Od kwietnia trwamy w krzywdzącym dla Pańskiego rządu przekonaniu, że Czytelnicy ‚Wyborczej’ jako gorszy sort, komuniści i złodzieje nie zasługują na żadną oficjalną informację, jak się chronić przed COVID. Słowem, niech chorują” – napisał.

Wypomniał też to, że to rząd skasował w 2015 r. prenumeratę  „GW” z administracji rzadowej. Stąd – jak zauważył Kurski – Dworczyk może nie wiedzieć o tym, że dziennik regularnie informuje o pandemii i przeciwdziała dezinformacji na temat szczepień. Wicenaczelny zaproponował więc politykowi darmową prenumeratę pisma.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na zakończenie, bez żadnych ogródek, Kurski odrzucił ofertę Dworczyka. Napisał: „Dziękując za szczodrą ofertę, bez żalu muszę Pana poinformować, że mój szef Adam Michnik nie zadzwoni do naczelnika wydziału promocji programów rządowych. A o szczepionkach informujemy i będziemy informować nadal”.

Jak oceniacie decyzję podjętą przez „Gazetę Wyborczą”?

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
12 stycznia 2021 07:47

Ten apel nie jest przecież skierowany do Wyborczej. On jest puszczony w eter, do mas. Ciemnych, jak kiedyś zaznaczył brat bliźniak. Gdyby nie milczenie Wyborczej więcej osób zostałoby zaszczepionych. W świetle sukcesów Narodowego Programu Szczepień ktoś musi być winny. Najlepiej wróg.

Marek
Marek
12 stycznia 2021 18:46
Reply to  Antykaczor

Najlepiej koalicjant w myśl zasady „dobry sułtan zły wezyr”, ale jak to zbyt niebezpieczne to w drugiej kolejności lepiej wróg.

erwinek
erwinek
12 stycznia 2021 10:46

Czy media Rydzyka tez promują szczepienia bezkosztowo

Dron
Dron
12 stycznia 2021 12:16

Przecież to oczywista prowokacja ze strony Dworczyka. Teraz będzie kolejny przyczynek do uderzenia w GW. Podziwiam ironiczny, a jednocześnie, w jakiejś mierze, dyplomatyczny styl odpowiedzi pana Kurskiego. Z nimi nie można się cackać, tylko *****!!!