Kuszenie posła Sachajko

Kuszenie posła Sachajko

Poseł Kukiz’15, Jarosław Sachajko otrzymał propozycję przejścia na stronę Zjednoczonej Prawicy – ustaliła Interia.pl. Mówi się nawet o tece ministra rolnictwa, wszelako pod jednym warunkiem: musiałby przeciągnąć na stronę PiSu pięciu posłów z koalicji Polska-PSL-Kukiz’15. I nie chodzi o to, by zasilili szeregi którejś z partii Zjednoczonej Prawicy, wystarczy, jeśli będą głosować, jak trzeba.

 

Nie od dziś partia rządząca pracuje nad zmniejszeniem ilościowym senatorów i posłów opozycji. I wiadomo, że nie chodzi o przekonanie kogokolwiek do idei prawicy, ale o odebranie opozycji głosów.

Jarosław Sachajko pochodzi z Zamojszczyzny, jest doktorem nauk rolniczych i posłem już drugiej kadencji. „Przyznaję, że odbyłem pewne rozmowy, ale nie na tym poziomie. Na razie te wszystkie doniesienia traktuję jako kaczkę polityczną”. – odpowiada enigmatycznie. Dodaje też, że tak poważne rozmowy powinny odbyć się na szczeblu szefów partii, z udziałem Pawła Kukiza i Mateusza Morawieckiego lub Jarosława Kaczyńskiego.

Nie pierwszy to raz Sachajko dostaje propozycję od PiS-u, jak dotąd jednak, jest to propozycja najbardziej atrakcyjna. Poseł ma już w kwestii podobnych transferów pewne obserwacje: „widzę, co dzieje się z posłami, którzy przeszli z Kukiz’15 do PiS. Po prostu nie istnieją, są anonimowi i nie realizują obietnic danych wyborcom”.

 

Tymczasem na razie wiadomo, że rząd zamierza odchudzić się, zmniejszając liczbę ministerstw. Po rekonstrukcji rządu resort ten może zostać połączony z dwoma pokrewnymi – klimatu i środowiska. Czy wtedy propozycja będzie bardziej kusząca?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jak widać, dla PiSu nie liczy się wierność swojej partii, własnym przekonaniom czy danym obietnicom wyborczym. Wszystko jest do sprzedania bądź kupienia, to tylko kwestia ceny. Zwłaszcza, gdy płaci się cudzymi pieniędzmi.

/ep/

Źródło:interia.pl

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZgredzinkaZbyszekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Kaczyński natychmiast potrzebuje przejąć Senat. Na początku września upływa kadencja Bodnara, a Senat w rękach opozycji nie zgodzi się na żadnego pisowskiego kandydata. Tym samym kadencja Bodnara będzie trwała tak długo, dopóki Sejm i Senat nie zatwierdzą tego samego kandydata. Po obsadzeniu RPO w kolejce stoją już plany ustaw o mediach i sądach. Tu też potrzebny jest Kaczyńskiemu Senat, żeby szybko to uchwalić i wprowadzić. A to tylko plany na początek jesieni. Strach pomyśleć, co czeka nas dalej. Z drugiej strony póki co Kaczyński i PiS na pewno bacznie obserwują Białoruś i zastanawiają się, na ile będą sobie mogli pozwolić.… Czytaj więcej »

Zbyszek
Zbyszek

A niech tam, raz kozie śmierć. Za stanowisko Prezesa NBP poprę PIS u nas pod sklepem w Krzywokleszczach.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jak to jest możliwe, że wybrany przez określoną grupę wyborców kandydat może przed upływem kadencji zmieniać barwy klubowe?
To jest nie tylko korupcja, ale wręcz .zdrada.
Taki czyn powinien skutkować natychmiastowym pozbawieniem mandatu.
Jak ktoś głosuje na określonego kandydata, to chce by jego poglądy były przez niego w parlamencie reprezentowane.
Takie kłusownictwo partyjne powinno być ustawowo zabronione.
Jak ktoś chce zmienić partię, to niech się postara w następnych wyborach zdobyć mandat z jej list.