Kuzynka kandydatki do TK po „lekcji edukacji przyszła i powiedziała, że chce zmienić płeć”

Kuzynka kandydatki do TK po "lekcji edukacji przyszła i powiedziała, że chce zmienić płeć"

Kandydaci do TK, których wskazali politycy PiS, budzą wielkie zaskoczenie. Pani Pawłowicz, pan Piotrowicz i Elżbieta Chojna – Duch, to osoby o takich poglądach i powiązaniach partyjnych, które umocnią charakter Trybunału na poziomie nic nie wartej, atrapy.

 

Pani Chojna – Duch była ostatnio gościem FM RMF i wyraźnie miała problem, gdy Robert Mazurek zapytał ją, czy dopuszcza w świetle przepisów konstytucji, legalizację związków partnerskich. Zamiast odpowiedzieć konkretnie i na temat, powołała się na swoją małoletnią kuzynkę, która „była na lekcji edukacji seksualnej trochę wymuszonej. Przyszła do rodziców i powiedziała, że jest lesbijką – po tej lekcji – dlatego, że bardziej lubi swoją przyjaciółkę, wręcz kocha (…) Po kolejnej lekcji edukacji przyszła i powiedziała, że chce zmienić płeć. Mama powiedziała: poczekaj, aż staniesz się dorosła. Takich historii jest mnóstwo teraz”. Przytoczona opowiastka miała być dowodem na to, że pani kandydatka będzie oceniała tylko „w świetle konkretnych przypadków i skutków tych regulacji prawnych”.

Przyciśnięta nieco przez prowadzącego, przyznała, że według niej związki partnerskie są niezgodne z konstytucją, choć tak do końca, to tego nie wie, bo to nie jej „branża”.

 

Trzeba przyznać, że pani Chojna – Duch zupełnie nie odbiega od przedstawicieli partii rządzącej, którzy chcąc przekonać naród do swoich racji, bez przerwy powołują się to na jakieś kuzynki, jakieś anonimowe źródła, zaprzyjaźnione sąsiadki, panie Ela, Kasie i inne, uważając, że to wystarczy, by lud uwierzył w każdą, wciskaną mu, bajeczkę.

No cóż, jacy sędziowie taki Trybunał Konstytucyjny. Nic dodać nic ująć.

Tamara Olszewska

Źródło: rmf.fm

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MariaantyuzurpatorAndysmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Jakoś nie pamiętam żeby jej naukowe dokonania poruszały umysły moich koleżanek i kolegów, którzy studiowali prawo na UW. Natomiast jej wypowiedź na temat kuzynku, która chce zmienić płeć jest żałosna. Można tylko się domyślać, że ona nie ma własnych dzieci lub urodziła a nie wychowała. Gdyby zajmowała się wychowaniem Ptyśków znałaby bardzo szeroki repertuar pomysłów. Ja to wiem i mam wiele tematów przegadanych z moimi Księżniczkami. Zmianę płci też i chęć zostania pingwinem.

Andy
Andy

Z jednej strony ogarnia mnie zdziwienie, a z drugiej strony nie dziwię się.
Ogarnia mnie zdziwienie jak ktoś choćby z minimalną ilością komórek mózgowych może opowiadać takie dyrdymały i jeszcze w nie wierzyć.
Natomiast nie dziwię się, że rodzina tej pani zapowiedziała, że nie wpuści jej za swój próg,

antyuzurpator
antyuzurpator

Po czymś takim rodzina już na pewno ręki nie poda, do domu nie wpuści.

Maria
Maria

„Ciemny lud to kupi” – powiedział Kurski
Gorzej, że ciemny lud nami rządzi