Kwaśniewski bardzo krytycznie o ostatnich działaniach ruchu LGBT

Kwaśniewski bardzo krytycznie o ostatnich działaniach ruchu LGBT

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski udzielił wywiadu tygodnikowi „Wprost”. Poruszył w nim m.in. temat ostatnich protestów i aktywistki o pseudonimie Margot.

 

Źle oceniam te protesty. Radykalizacja jest niedobra i tyle. W moim przekonaniu środowiska LGBT mają święte prawo walczyć o swoje prawa, podmiotowość, tolerowanie i szacunek dla nich. Natomiast niektóre ze środków, które są przez te środowiska podejmowane dają argument, żeby z drugiej strony była taka agresja i nietolerancja z jaką mamy do czynienia” – ocenił lewicowiec.

Kwaśniewski podkreślił, że radykalizmy mają to do siebie, że się wzajemnie „karmią”. Skrytykował przy tym nazbyt agresywne działania funkcjonariuszy stołecznej policji, którzy dopuścili się użycia przemocy względem homoseksualnych działaczy.

 

W dalszej części rozmowy z „Wprost” dodał, iż sam nie poszedłby na protest LGBT. Uważa też, że także Rafał Trzaskowski postąpił słusznie nie idąc na to wydarzenie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wszyscy znają jego poglądy, mało tego, przecież zostało mu dokładnie wyciągnięte w czasie kampanii, że podpisywał kartę LGBT. Został uznany niemalże za jednego z promotorów LGBT w Polsce. Jego postawa jest jasna i czytelna. Myślę, że z punktu widzenia taktyki politycznej należy go chronić w tej chwili przed wpychaniem w te najbardziej radykalne demonstracje, ponieważ w ten sposób on swojej bazy wyborczej nie poszerzy” – podsumował prezydent RP w latach 1995-2005.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
StefanAndrzejMarekJak Kuba BoguJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jajaja
jajaja

protesty sfingowane były

Krzysiek
Krzysiek

Układa się z PiS? Z wielokrotnie przekładaną miss ogórek?
Dla mnie zeszmacił się tymi wypocinami.

Jantar
Jantar

Kwaśniewski dobrze wie, co mówi. On na pewno z PiS się nie układa. Jako prezydent nie układał się też ze swoim własnym ugrupowaniem.

Andrzej
Andrzej

Układał się za to z kościołem i widać mu to zostało.Smutny wooj.

Marek
Marek

Zeszmacił to zbyt mocne słowo. Kwaśniewski po prostu został ze swoimi poglądami, z takim trochę udawanym wsparciem, że „LGBT ma prawo walczyć, ale ja w tym nie pomogę, bo tak do końca to mi się ich prawa nie podobają”, a prawa LGBT to tylko i wyłącznie równość i nic ponadto. A, że radykalizacja postępuje to nie jest nic nowego, nic niespodziewanego i na dodatek i tak postępuje wolno. Argumenty przeciwników równości osób LGBT są dokładnie takie same jakie mieli w poprzednich latach, wiekach i epokach przeciwnicy praw innych narodowości, przeciwnicy praw kobiet czy przeciwnicy praw innych ras (np afro amerykanów).… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan

W Polsce jest tak silna niechęć do IDEOLOGII lgbt (nie LUDZI les/gay/bi/trans, jak usilnie próbuje się to przedstawiać), ponieważ postrzegana jest jako stopa w drzwiach dla radykalnych wizji kulturowej lewicy przedstawiających płeć, rasę oraz role mężczyzn i kobiet jako konstrukty społeczne, bez żadnego czynnika naturalnego. Jest to kolejne wcielenie marksistowskiej teorii odrzucającej naturę jako źródło porządku społecznego, przedstawiającej tradycję jako ideologię burżuazji – w tym przypadku osób heteroseksualnych – służącą podtrzymaniu jej przywilejów, a rzekome podstawy naturalne tej ideologii jako złudne odwołanie się do nieistniejącej, według marksistów, obiektywności. Ten lęk przed IDEOLOGIĄ lgbt nie jest nieuzasadniony i wynika z obserwacji… Czytaj więcej »

Jak Kuba Bogu
Jak Kuba Bogu

To może dobre dla pisich takie nadstawianie policzka ale jak widac to oni racej po mordzie leją niż kierują się zasadami Chrystusowymi

Andrzej
Andrzej

Walczyć o prawa jednostki,systematycznie łamane,prawda stary komuchuy?nie da się siedząc w domu i deklamu7jąc :wokość koczam i rozumiem.Ale takie samo podejście miała jego partia matka.A może coś z tą wilą w Kazimierzu jest możliwe i chce się przypodobaqć pisowi.Skoro pisdzielcy tyle się nakradli to niech nie czepiuają się innych złodzieji.