Kwaśniewski: „Jeżeli Tusk chce wrócić, to musi wrócić na sto procent (..)”

Kwaśniewski: „Jeżeli Tusk chce wrócić, to musi wrócić na sto procent (..)"

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski gościł dzisiaj na antenie Radia RMF. Wśród poruszanych tematów sporo czasu zajęła kwestia ewentualnego zaangażowania się Donalda Tuska w politykę wewnętrzną naszego kraju.

 

„Jeżeli Tusk chce wrócić, to musi wrócić na sto procent i w takiej pozycji rzeczywiście przewodniczącego, lidera partii” – powiedział gość stacji radiowej.

Na uwagę prowadzącego rozmowę, że Kwaśniewski wracał do czynnej polityki i efekty tych powrotów były dalekie od oczekiwanych były prezydent stwierdził, iż tym bardziej przestrzega, że: „żadne wchodzenie na ćwierć gwizdka, pół gwizdka, czy jako patron nie ma większego sensu, ponieważ brakuje tego realnego wpływu” – czytamy na tokfm.pl

To od Tuska, zdaniem byłego prezydenta, zależy jak bardzo jest on zdeterminowany do zmiany stylu działania polegającego, w ostatnich latach, na spotkaniach z ciekawymi ludźmi na codzienną twardą polityczną, partyjną i wewnątrzpartyjną walkę. Tę walkę Kwaśniewski określił jako bardzo trudną dla Tuska.

 

Czy wybory odbędą się w terminie przewidzianym konstytucją? – zapytano byłego prezydenta. Patrząc na to, co robi w tej chwili rząd i na sytuację choćby wewnątrz koalicji, to wydaje się, że wiosna przyszłego roku jest całkowicie realnym terminem 

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Dalej Kwaśniewski stwierdził: „tak wielkiej kampanii jak ten Polski Ład z jeżdżeniem po kraju, z przygotowaniem billboardów, nie robi się od tak w powietrze”. „To musi się zakończyć jakąś puentą. Tą puentą mogą być tylko wybory, bo co innego, przecież nie przyjęcie ustaw i ucieszenie ludzi”.

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
19 czerwca 2021 12:38

Kwaśniewskiemu wystarczy, ze wróci na czterdzieści procent.

Zgredzinka
Zgredzinka
19 czerwca 2021 14:26

Żeby z tym powrotem Tuska do polityki nie było tak jak z emisją filmu braci Sekielskich przed wyborami, gdzie tłuszcza pognała gromadnie do urn bronić swojego zdemoralizowanego do szpiku kości kościoła.
Nastąpi jeszcze większa polaryzacja społeczeństwa i niewątpliwie silna mobilizacja lepszego sortu, który nareszcie wyniesiony został na piedestał.
„Wzdęcie godnościowe” to bardzo ważna rzecz w kolejce po zasiłek.