Kwaśniewski: „(Kaczyński-red.) dużo czasu przed sobą już nie ma”. To może oznaczać przyśpieszenie i radykalizację działań PiS-u.

Duda chwali Kwaśniewskiego: „pokazał klasę”

Andrzej Duda zaapelował w środę do polityków z PSL i skupionej wokół niego koalicji oraz polityków Konfederacji o spotkanie po wyborach, by „porozmawiać o najistotniejszych kwestiach”. Mają to być sprawy „chroniące m.in. rodzinę i wartości tradycyjne”.

 

To jest tylko próba pozyskania jeszcze paru głosów z tych środowisk – tłumaczy Aleksander Kwaśniewski, gość w Poranku Radia TOK FM. Tak należy interpretować propozycje polityczne, które są formułowane na parę dni przed wyborami.

Wygrana Rafała Trzaskowskiego przywróci – zdaniem byłego prezydenta – nieco równowagi w Polsce. Prezydent spoza PiS daje gwarancję, że najbardziej radykalne pomysły tej partii nie będą miały szansy realizacji. „To nie będzie jeszcze taka równowaga, jaką zapisywaliśmy w Konstytucji, oparta na dialogu”, ale jakiś dialog i jakaś współpraca będą musiały zaistnieć. Gorzej, że przegrany będzie miał kłopot z przyjęciem wyniku do wiadomości.

 

Wygrana Andrzeja Dudy zaś w niczym nie zmieni zachowania obecnego prezydenta. To będzie wciąż człowiek dyspozycyjny wobec prezesa rządzącej partii. Nie ma szans na to, by stał się nagle niezależny i szukający porozumienia z innymi środowiskami. Władza PiS po wygranej Dudy może zmierzać do dalszego uzależniania wymiaru sprawiedliwości i ograniczania niezależności mediów. Polska będzie nadal tracić na znaczeniu w Unii Europejskiej.

Aleksander Kwaśniewski wspomniał także w wywiadzie o Jarosławie Kaczyńskim, który „dużo czasu przed sobą już nie ma”.  Na pewno będzie chciał jeszcze za swego życia zobaczyć wszystkie zmiany, do których od lat dąży. To może oznaczać przyśpieszenie i radykalizację działań PiS-u.

Niestety, będzie to scenariusz fatalny, ale niewykluczony, bo Andrzej Duda ma bardzo duże szanse na wygraną.

/ep/

Źródło:tokfm.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Panie prezydencie, od kilku lat to samo twierdzę, dlatego boję się najbliższych kilku lat rządów PiS. Kaczyński stoi pod ścianą, pokazał się jako psychopata, a w takich sytuacjach psychopaci są nieobliczalni i nieprzewidywalni.