Kwaśniewski uważa, że Ziobro NĘKA go od kilkunastu lat

Kwaśniewski ostro o ważnych decyzjach Dudy. „Gruby błąd i polityczna głupota”

Prezydent Aleksander Kwaśniewski gościł wczoraj w programie „Newsroom” wp.pl. Mąż stanu tłumaczył w nim, dlaczego Zbigniew Ziobro był przeciwny, by rząd zgodził się na powiązanie budżetu UE z mechanizmem przestrzegania praworządności.

 

Ziobro wykorzystuje system sprawiedliwości do celów politycznych i dlatego tak bardzo sprzeciwiał się powiązaniu funduszy UE z zasadą praworządności” – ocenił.

Kwaśniewski wśród przykładów na wykorzystanie systemu do celów politycznych wymienił zamieszanie wokół niesławnej willi w Kazimierzu Dolnym.

 

Obiekt, zdaniem CBA, miał należeć do Kwaśniewskich, choć oficjalnie pozostawał własnością bliskich znajomych prezydenckiego małżeństwa. W działania mające udowodnić, że willa należy do Kwaśniewskich uwikłany był m.in. agent Tomek.

Zbigniew Ziobro poprzez prokuraturę rozpoczął nękanie mnie w 2007 roku. Dzisiaj mija 13 lat i ta sama prokuratura prowadzi tę samą sprawę, a nawet nie zadali sobie trudu, by mnie przesłuchać” – powiedział gość wp.pl.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Co więcej, do dziś służby nie przedstawiły żadnych dowodów, które potwierdziłyby, że willa w Kazimierzu Dolnym rzeczywiście należała do małżeństwa Kwaśniewskich.

Aleksander Kwaśniewski był prezydentem Rzeczpospolitej w latach 1995-2005. Przez większość kariery był politycznie związany z SLD. W ostatnich latach popierał również lewicowo-liberalny ruch Europa Plus Janusza Palikota i Marka Siwca.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MarekD
MarekD
17 grudnia 2020 08:50

No, to jest raczej oczywiste – wierzganie się przeciwko zasadzie „pieniądze za praworządność” to jawna deklaracja, że władze mają w planie łamanie prawa. A raczej: dalsze łamanie prawa. Ja zaś przede wszystkim czekam, kiedy dowódcy policji, szeregowi umundurowani bandyci i ich szefowie – Kaczyński, Kamiński i Ziobro – trafią do Trybunału w Hadze, aby podążyć w ślady Milosewica i Karadzica.

Zwinka
Zwinka
17 grudnia 2020 12:03
Reply to  MarekD

Milosewicowi i Karadzicowi można było udowodnić ludobójstwo. W Polsce natomiast grasuje seryjny samobójca.

Janina
Janina
17 grudnia 2020 17:07

No bo Ziobro , tak jak każdy pisiorowiec nienawidzi ludzi szczęśliwszych, ładniejszych, bogatszych, mądrzejszych od siebie. Taki zawistny pisior jak nie ma powodu, to go wymyśli, aby upatrzoną ofiarę utaplać w błocie. Jest przy tym upierdliwy jak kleszcz. Wiem, że Ziobro nie jest z PIS, ale ma charakter wrednego pisiora.

Maciek123454321
Maciek123454321
18 grudnia 2020 00:35
Reply to  Janina

Jest gorszy, to po prostu jest faszystowska menda.