Kwiaty i znicze dla Piotra S. przed Pałacem Kultury

Rodzina Piotra Szczęsnego wciąż czeka na jego rzeczy

Wieczorem na pl. Defilad w Warszawie wiele osób przyszło oddać cześć Piotrowi – Szaremu Człowiekowi, który protestując przeciw obecnej władzy podpalił się przed Pałacem Kultury. Rozdawano jego manifest z wezwaniem – „Obudźcie się!”, składano kwiaty, palono znicze. Z głośników wybrzmiały słowa piosenki „Wolność, kocham i rozumiem”.

Zebrani trzymali świeczki i klepsydrę, a na niej napis: „A ja wolność kocham ponad wszystko, Ś.P. Piotr S. Szary człowiek”. Odśpiewali też hymn Polski. Obok zniczy ktoś rozłożył plakaty z napisem „Konstytucja”. Kilka osób trzymało transparent z napisem: „Piotr S. na zawsze z nami w walce o wolność”.

„On jest symbolem zmiany, która musi nadejść. Inaczej jego śmierć nie będzie miała sensu” – powiedziała „Gazecie Wyborczej” pani Anna ze znaczkiem KOD na kurtce. Pan Jerzy stwierdził: – „Przyszedłem tutaj z moją 10-letnią córka, żeby pokazać jej, kto jest bohaterem. Piotr S. nie wytrzymał tego, co dzieje się w naszym kraju. To, co zrobił, jest kontrowersyjne, ale pokazuje, do czego człowiek może być zdolny, jeśli naprawdę kocha ojczyznę”.

Piotr S. zmarł wczoraj w wyniku rozległych oparzeń, nie odzyskawszy przytomności. Podpalił się 19 października w proteście przeciwko złu, które dzieje się w Polsce.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Maciek123454321ZwinkaJanekPlus ujemnyPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Oddał życie w imię dobra Polaków i Polski. I niech mi nikt nie mówi, że jest w moich słowach patos.
Tak było.
Cześć i chwała Piotrowi – skale.

Janek
Janek

Większe wrażenie na świecie zrobiło by, tego czynu dokonał ktoś znany – może Michnik, może Wałęsa….

Zwinka
Zwinka

A nie lepiej jakiś wypalony szarpidrut ?

Janek
Janek

Chodziło mi o to, że tragiczne gesty znanych w świecie osób wywołałaby wielki rezonans. Wypalony szarpidrut wzruszy mało kogo. Jeszcze powiedzą, że narkoman.

Zwinka
Zwinka

A w przypadku wielkich, znanych w świecie osób, stado radiomaryjnych dewotów latałoby po mieście z transparentem „Boże, dziękujemy Ci, żeś go zabrał” …jak to już w przeszłości było.
Taka gmina.

Nihil
Nihil

Nie bylem tam.Żałuję tego.I przepraszam

PiJar
PiJar

Dla PiS-u Piotr S. i jego desperacki czyn to tylko niewygodna zawada na drodze do pełnego zawłaszczenia Polski, przedmiot, który należy usunąć z pamięci ludzkiej, zdezawuować w odbiorze opinii publicznej. Stąd rola nas wszystkich w tym, aby nie pozwolić sprowadzić tego wydarzenia do nic nieznaczącego wybryku szaleńca. Dla obecnej ekipy – tak jak dla każdej autorytarnej władzy – nie liczy się jednostka, nie ma znaczenia ilość ofiar, byle osiągnąć założony cel.

Maciek123454321
Maciek123454321

Przyniosę 1 listopada swoją lampkę z „łańcucha światła”, którą paliłem w lipcu i 1 października przed siedzibą Sądu Najwyższego. Chciałem zostawić ją sobie na pamiątkę, ale zostawię lampkę panu Piotrowi, niech ją ma i niech mu ona towarzyszy, kiedy z góry będzie wspierał nasze następne protesty.

Janek
Janek

Z jakiej znowu góry…

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam propozycję, żeby ignorować tego trolla. To prowokator.

Janek
Janek

Prowokator, hmm, no ja wiem…- ważne, że zachowałeś rewolucyjną czujność.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zostawiłem lampkę na placu Defilad… A na Powązkach ludzie zapalili panu Piotrowi bardzo dużo lampek na skwerku tuż obok Jacka Kuronia, Bronisława Geremka, Leszka Kołakowskiego i Adama Hanuszkiewicza. Godne miejsce.

Plus ujemny
Plus ujemny

W Krakowie znicze płoną przy studzience W.Badylaka – chwała im obu, choć dzieli ich 37 lat.